Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

שמרית היללב-14 למרץ 2018 ראיינו בפינתנו #הכר_את_הסופר את הסופרת והקאוצ'רית Shimrit Hilel .

שאלון היכרות:
1. מה הספר האחרון שכתבת? 
"המריונטה", הספר יצא ביוני 2017. זה רומן מתח קצבי שכמעט כולו מסופר בניו יורק. מאיה טלמור התחילה לעבוד במשלחת משרד הבטחון והיא מואשמת בגניבת כספים מהמשלחת. במהלך הספר היא חוזרת לאהבה ישנה, מגלה שהיא לא שולטת בחייה כמו שחשבה (קצת כמו מריונטה) ומתמודדת עם המון גילויים אודות משפחה, הבחורה שהיא והכוחות שיש לה.

2. על מה את עובדת כעת? 
היום אני בעלת משרד לאימון אישי (קואוצ'ינג) וייעוץ זוגי ברמת החייל בתל אביב. אני מרצה בכל הארץ להעצמה ומוטביציה ומקווה למצוא זמן להמשיך לכתוב את הספר הבא שלי " תיבת הזכרונות שלי" שחציו כבר כתוב. זה יהיה רומן מתח אל חזרה לאהבת הילדות, שמסתבר שהשפעתה מתמשכת ועצומה מכפי שאפשר לתאר…

3. מתי ואיך התחלת לכתוב?
בתור ילדה קראתי המון ספרים ונשאבתי לעולמות שונים. כתבתי את כל ספרי המחזור של סיום בית ספר יסודי והתיכון.. ההתחלה האמיתית של הספרים הייתה בהריון הראשון שלי ב 2007 , כשהייתי מעל מאה קילו ומצחיקה בטירוף. כל דבר הצחיק אותי והתחלתי לכתוב כתרפיה. יצאו לי 20 טורים מצחיקים מאוד על הקניות בשילב, על בדיקות ההיריון, על זוגיות ועל העובדה שכולם " יודעים בוודאות" מה יש לי בבטן.. אחרי מפגש קצר עם יאיר לפיד, הספר יצא ונקרא " הריון עם פפיון". הוא עד היום מתנה מצוינת לנשים בהריון ראשון וההתלהבות ממנו הייתה גדולה.

4. איפה ומתי את נוהגת לכתוב? 
את רוב ספריי כתבתי בבתי קפה. אני ממש צריכה להודות להם בספרים שלי. אני אוהבת לראות אנשים כשאני כותבת.. זו מעין הפרעת קשב וריכוז הפוכה, כי אני ניזונה מהרעש ומדמויות שיושבות לידי.. הרבה אנשים שישבו לידי בבתי הקפה האלו מופיעים בספרים שלי והם אפילו לא יודעים.. אני זוכרת שכשכתבתי דמות של אישה ב "קשר יהלום", תיארתי את הלבוש שלה בדיוק כמו מישהי שעברה לידי והייתה לבושה מושלם לדמות שרציתי ליצור. היום אני כותבת יותר במשרד. יצרתי לי חלל שאני מרגישה בו נוח ויש לי המון יצירתיות שם.

5. מתי התחלת לקרוא לעצמך "סופרת"? 
זו תמיד שאלה שהתחבטתי איתה. מתי אתה סופר ומתי אתה זמר ולא רק קוריוז של "דבר אחד"…אני רק יכולה להניח , אחרי שהוצאתי ארבעה ספרים, שאני יכולה בגאווה לקרוא לעצמי, בין שאר עיסוקיי, גם סופרת. אחת החוזקות שלי היא כתיבה ואני משמשת בה כל הזמן. אני כותבת מאמרים בנושאי העצמה והתמודדות עם פחדים, כותבת המון פוסטים באתר העיסקי שלי בפייסבוק שמתעסק בקואוצ'ינג וייעוץ זוגי ובכלל, אחד המקומות שאני יודעת להביע את עצמי הכי טוב בהם – זו הכתיבה. אז אני מניחה שזה הכי קרוב לסופרת שאני יכולה לדמיין, גם כשאני לא מתעסקת בזה 24/7.

6. מה התכונה החביבה עליך בעצמך? 
אני חושבת שיכולת ההנעה שלי לעצמי ולאחרים היא אחת התכונות שאני הכי מעריכה בעצמי. אני מונעת רק ממקומות טובים של התקדמות, התפתחות ולמידה. אני לא נותנת מקום לפחדים ול "מה יגידו אחרים".. אני יודעת לקחת החלטות ולעשות את הבחירות הנכונות לי וזה כמובן הגיע אחרי תהליכים וכל הזמן משתפר. אני מניחה שאם היית שואלת חברים זה מה שהם היו אומרים עליי גם…

7. איפה את גרה? ואיפה היית רוצה לגור? 
אני גרה בתל אביב היום עם משפחתי ואחד החלומות שלי , שבדרך כלל הופכים מיד למטרות מושגות, זה מגורים לשנה אחת באיטליה.. אני מניחה שזה יקרה כשהילדים קצת יגדלו, אבל אני לומדת איטלקית כבר שנה ובטוחה שיום אחד זה יקרה. אני אכתוב ספר ובעלי יתעסק עם גפנים באיזה שהוא מקום רומנטי בטוסקנה…

8. מלבד המקצוע שלך, באיזה מקצוע היית מעוניינת להתנסות? ובאיזה מקצוע בשום אופן לא? 
אני עוסקת באימון וייעוץ זוגי כמו שכבר אמרתי ואני לגמרי במקום הנכון שלי. ההרצאות שאני מעבירה ברחבי הארץ נותנות לי המון סיפוק ומשמעות משום שאני מעבירה טיפים לכמות גדולה של אנשים. במה לא הייתי מתעסקת? אני מניחה שבעבודה שלא נותנת לי הרגשת מימוש כמו עבודה עם המון טפסים וסיזיפיות.. כזו שלא משתנה כל יום. זה היה משעמם אותי אחרי שעה .

9. מיהו הגיבור/ה הספרותי/ת החביב עליך? 
אני אוהבת המון דמויות ומתחברת בעיקר לדמויות חזקות של נשים, בחיים האמיתיים ובספרים. נשים שלוקחות החלטות אמיצות ואת המושכות לידיים, לא נכנעות לתכתיבים, אלא יודעות לשים גם את עצמן במרכז.
ומיהו הגיבור שלך בחיים האמתיים? כל אדם שנותן מעצמו בלי רצון לקבל בחזרה אני מעריצה. אנשים שתורמים איברים, אנשים שמתנדבים למען האחר, אנשים עם לב רחב שמבינים שהגענו לחיים האלו כדי להשאיר חותם ולא רק כדי להתנהל כאינדיבידואל אגואיסטי.

10. אילו ספרים יש כרגע ליד המיטה שלך? 
וואו. אולי עשרים… הרבה ספרי העצמה ומציאת משמעות, שאני קוראת לצורך ההתפתחות אישית שלי וכמובן לצורכי עבודה, הספר " ארבע הסכמות" שאני חיה על פיו וממליצה לכולם לקרוא, ספרי ריגול של המוסד והשב"כ ותמיד ארבעת הספרים שלי – הריון עם פפיון, קשר יהלום (שגם תורגם לאנגלית), אוסישקין 112 והמריונטה. הם מזכירים לי איזו דרך עשיתי.

11. איזה כישרון, נוסף על כתיבה, את חומדת? 
לשיר. תמיד רציתי לשיר. אף פעם לא שרתי יפה ואני מניחה שהייתי שמחה אם היה לי את זה וכמובן נגינה… חלום להתיישב ליד פסנתר ולנגן איזו שהיא יצירה מעניינת. אם קוראים אותי פה מורים לפסנתר שמעוניינים להרים את הכפפה…

12. לאיזה חולשה אנושית אין לך כל סבלנות? 
עקשנות. אנשים עקשנים מונעים מאגו ולא עברו תהליכים. אלו אנשים שקשה לי איתם. כל מי שחושב שהוא יודע הכי טוב ועל פיו יישק דבר, הוא אדם שקשה לי איתו מאוד.

13. מה המוטו החביב עליך?
" הכל צפוי והרשות נתונה" – כל אחד מאיתנו קיבל מתנות וחוזקות בחיים האלו, מכאן – הדרך סלולה ונבנית רק לפי הבחירות וההחלטות שאנחנו עושים..

14. עם מי היית הכי רוצה לשבת על כוס קפה (חי או מת)? 
פרופסור יורם יובל. איש חכם שאני שומעת המון. הוא בעל ידע מדהים בתחומים שאני מתעסקת בהם ואגב, יש מצב שזה עוד יקרה והוא ישתה איתי קפה… היו הרבה דברים בחיי שלא האמנתי שיקרו ובסוף קרו משום שעבדתי והשקעתי בהם. אז מה זה קפה עם פרופסור שגר ליד ירושלים?

15. מה המאכל האהוב עליך? 
זה נורא משמין אבל מאוד טעים לצערי.. חביתה בפיתה. הריח של זה הורג אותי!

16. מה הספר/ים או הסופרים שהכי השפיעו עליך? 
אורלי קראוס ויינר (שהיא גם חברה וערכה אותי באוסישקין 112), ליעד שוהם, לי צ'יילד, פאולו קואלו. אני מאוד ווסרטילית בטעם הקריאה שלי כי אני מתעסקת גם במתח וגם ברומן, אז אני קוראת הכל מהכל, כל עוד זה תופס אותי. מבאסים אותי ספרים שאני מתקדמת בקושי לעמוד השלישי.

17. מהו רגע השיא בחיים שלך? 
וואו. היו לא מעט. ב 2001 התאומים התרסקו עלינו כשעבדתי בניו יורק, הרגע הראשון שבו ראיתי את בעלי וידעתי שזה הוא, הספר הראשון שהיה ב "המלצת הצוות" בסטימצקי, הילדים שלי וכל הודעה קטנה שאני מקבלת מלקוח שכותב לי ששיניתי לו את החיים… זה אומר שהיו לי הרבה רגעי שיא ושיש לי עוד הרבה לפניי.

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן