Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

עדי לינאלב-8 לפברואר התארחה בפינתנו #הכר_את_הסופר הסופרת הנפלאה Adi Linial.

שאלון היכרות:
1. מה הספר האחרון שכתבת?
נסיכה של אבא, ראשון ולא אחרון:)

2. על מה את עובדת כעת?
אני עובדת על ספר שיספר את הדברים שמטאטאים מתחת לשטיח, תחושות של אמהות שמודחקות ואסורות לביטוי בחברה שלנו. בדיוק עובדת על העלילה שתביא את האמת הזו לידי ביטוי.

3. מתי ואיך התחלת לכתוב?
מאז שלמדתי לקרוא החלטתי שגם אני אהיה סופרת, יום אחד, כשאגדל. למדתי ספרות מתוגברת בתיכון, תואר בספרות באוניברסיטה, אבל החלום על כתיבת הספר הלך והתרחק ממני כשלא ידעתי איך לכתוב ומאיפה להתחיל בכלל.
תמיד ידעתי לבטא את עצמי בכתב בצורה טובה וברורה, אבל הכתיבה האמיתית שלי התחילה בגיל 40. כשסוף סוף אזרתי אומץ וכתבתי את עצמי לדעת. כשהגעתי לגיל שפחות אכפת לי מה חושבים עליי ויותר אכפת לי מה אני חושבת על עצמי.

4. איפה ומתי את נוהגת לכתוב?
אני הכי אוהבת לכתוב בבתי קפה. אוהבת את המראה שלי בעיני עצמי, של סופרת מדופלמת שיושבת עם כוס קפה הפוך וכותבת ספרים. אבל תכל׳ס, גם בחדר העבודה עם נרות ומוסיקה נעימה ההשראה מגיעה.

5. מתי התחלת לקרוא לעצמך "סופרת"?
האמת היא שקראתי לעצמי במשך זמן מה ״סופרת״ לאחר פרסום הספר הראשון שלי, אבל אז שוב נתקפתי בחוסר ביטחון לקרוא לעצמי ככה. אולי עם יציאת הספר השני אעיז ואצליח:)

6. מה התכונה החביבה עליך בעצמך?
אני דוארית – מלשון doing. אני הכי לא דחיינית. כשאני מחליטה לעשות משהו אני נתקפת תשוקה ומוטיבציה גדולה לעשות אותו כאן ועכשיו.
מאוד אוהבת את התכונה הזו בעצמי. אני חושבת שככה אני מגשימה את החלומות שלי אחד אחרי השני, פשוט מחליטה ועושה מיד.

7. איפה את גרה? ואיפה היית רוצה לגור?
אני גרה במושב קסום בהרי ירושלים וכאן הייתי רוצה לגור לנצח. הנוף הרחב והפתוח של ההרים המיוערים עושה לי את זה לגמרי. אם מוסיפים לזה את האוויר הצלול והקרירות הירושלמית, זה בכלל מושלם.
אם במקרה אצטרך לגור במקום אחר, הייתי רוצה לגור בבית מול הים. אני לגמרי מדמיינת את הוילונות הלבנים מתנופפים קלות ברוח הבריזה מהים, ואותי יושבת על שולחן כתיבה מול החלון הפתוח וכותבת. הכי רומנטי:)

8. מלבד המקצוע שלך, באיזה מקצוע היית מעוניינת להתנסות? ובאיזה מקצוע בשום אופן לא?
בדיוק משתעשעת עם הרעיון של להיות מורה לספרות. פעם לא הייתי מוכנה לשמוע על זה, היום, כשאני יודעת כמה מערכת החינוך זקוקה לשינוי ולתודעה חדשה, אני יכולה לראות את עצמי שם, מביאה איתי את המסרים ואת האהבה ליצירה ולספרות. לעומת זאת, בשום אופן לא הייתי רוצה להיות גננת. הכי רחוק ממני בעולם:)

9. מיהו הגיבור/ה הספרותי/ת החביב עליך?
אני אוהבת מאוד ספרות נשים, וכשאני קוראת ספר שהגיבורה שלו היא אישה, הגיבורה הולכת איתי במשך תקופה ומאוד משפיעה עליי. לפעמים אני מוצאת את עצמי עושה ואומרת דברים בהשראת הגיבורה הזמנית שלי. למשל, אהבתי מאוד את הספר wild שבו הגיבורה יוצאת למסע רגלי של 1700 ק״מ בהרי ארה״ב ובזכותה התחלתי לעשות מקטעים של שביל ישראל.

ומיהו הגיבור שלך בחיים האמיתיים?
יש לי כמה גיבורים. הילדים שלי גיבורים בעיני. בעלי גיבור גדול בעיני. אומנם אני שוכחת לפעמים איזה מורים גדולים יש לי בבית אבל כשאני נזכרת, אני פשוט מעריצה אותם.

10. אילו ספרים יש כרגע ליד המיטה שלך?
בשנים האחרונות אני באמת קוראת כמה ספרים במקביל. ליד המיטה יש לי כמה ספרי השראה שאני אוהבת לפתוח ולקרוא בהם באופן אקראי כמו למשל ״על הכתיבה״ של סטיבן קינג, ״קסם גדול״ של אליזבט גילברט, ״יצירת כסף״ של סנאיה רומן.
בדיוק סיימתי את ״בזה הבית״ של אורנה לנדאו ומאוד מאוד נהניתי ממנו. לפני כן היה ״שיר ענוג״ שגם היה מקסים.

11. איזה כישרון, נוסף על כתיבה, את חומדת?
אני מאוד אוהבת ליצור – לצלם, לצייר, לאייר, לעצב במחשב, גם מאוד אוהבת לרקוד- אם כי את זה אני פחות מכניסה לחיי כרגע, לצערי.

12. לאיזה חולשה אנושית אין לך כל סבלנות?
לקורבנות ורחמים עצמיים. אנשים כאלה עושים לי חלושס.

מה המוטו החביב עליך?
באנו להנות. מתרגלת ומשננת אותו לעצמי כל הזמן.

13. עם מי היית הכי רוצה לשבת על כוס קפה (חי או מת)?
עם גלית דיסטל אטבריאן. סופרת ענקית ומעוררת השראה בעיני.

14. מה המאכל האהוב עליך?
מרקים. אוהבת אותם בכל הצורות (חוץ ממתוקים וקרים)

15. מה הספר/ים או הסופרים שהכי השפיעו עליך?
״על הכתיבה״ של סטיבן קינג, ״קסם גדול״ של אליזבט גילברט, לכן הם ליד המיטה שלי. מזכירים לי כל יום כמה הכתיבה היא חלק ממני. לא לוותר עליה.

16. מה רגע השיא בחייך?
היום לי הרבה רגעי שיא. אני חושבת שהשקת הספר שלי הייתה אחד מהם. הרגע שבו שיחררתי סיפור שישב לי בלב משהו כמו 20 שנה, היה בהחלט רגע שיא.

 

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן