Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
then she was gone
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 359
THEN She was fifteen, her mother's golden girl. She had her whole life ahead of her. And then, in the blink of an eye, Ellie was gone. NOW It’s been ten years since Ellie disappeared, but Laurel has never given up hope of finding her daughter. And then one day a charming and charismatic stranger called Floyd walks into a café and sweeps Laurel off her feet. Before too long she’s staying the night at this house and being introduced to his nine year old daughter. Poppy is precocious and pretty - and meeting her completely takes Laurel's breath away. Because Poppy is the spitting image of Ellie when she was that age. And now all those unanswered questions that have haunted Laurel come flooding back. What happened to Ellie? Where did she go? Who still has secrets to hide?

החלטתי לקחת את האנגלית שלי צעד קדימה ולעבור לספר מתח. בניגוד לז'אנרים אחרים, בספר מתח רמת הריכוז צריכה להיות גבוהה, ולא תמיד אפשר לפספס משפט מבלי לפספס משהו חשוב בעלילה. בתחילה היו פעמים שהרצתי פרקים אחורה לשמיעה חוזרת, אבל עם הזמן התחלתי להתרגל להקראה. התברר שספר המתח הראשון שבחרתי היה לא פחות ממצוין. על ליסה ג'ול לא שמעתי בעבר, ואני לא חושבת שספריה תורגמו לעברית. וחבל, כי מדובר בסופרת מעולה.  🎧 לספר האזנתי בגרסת האודיו באנגלית באפליקציה Scribd  🎧.

אלי מאק הייתה רק בת 15 כשנעלמה. היא הייתה הבת הצעירה ממשפחה בת חמש נפשות שהתגוררה בצפון לונדון: האב – פול, האם – לורל, ושלושת ילדיהם – האנה, ג'ייק ואלי. ב-26 למאי 2005 יצאה אלי לספרייה ומעולם לא חזרה. אמה לורל התערערה לגמרי אחרי היעלמותה, וחייה השתנו לנצח: נישואיה לפול התפרקו, יחסיה עם בתה האנה נהרסו, ואילו בנה ג'ייק בחר להתרחק ועבר לגור בדבון עם בת זוגו, בלו. אלי הייתה ילדה אהובה ומוצלחת, תלמידה טובה, והיה לה חבר שבו הייתה מאוהבת. לורל מעולם לא ויתרה על התקווה למצוא את בתה. האם אלי ברחה מן הבית כפי שחשבה המשטרה? האם הייתה מעורבת בתאונה? כל כך הרבה שאלות וכל כך מעט תשובות, שישאירו חור בלבו של כל הורה וימנעו ממנו להמשיך בחייו.

עשר שנים לאחר היעלמותה של אלי, נכנסת לורל לבית הקפה השכונתי. היא מבחינה בגבר שנכנס מעט זמן אחריה. הגבר מתיישב בשולחן סמוך אליה, ולפתע מתחיל לדבר איתה. הוא מחמיא לה, מפלרטט איתה, ובין השניים יש כימיה ברורה. לורל מתחילה לצאת עם הגבר, ששמו פלויד. לאחר תקופה מוצלחת של דייטים, מחליט פלויד להכיר ללורל את שתי בנותיו. לפלויד יש שתי בנות משתי נשים שונות: הבכורה, שרה ג'ייד, מאשתו לשעבר קייט, והשנייה, פופי, מאישה בשם נואל עימה הייתה לו מערכת יחסים.

כשלורל פוגשת לראשונה את פופי בת ה-9 היא המומה מהדמיון החיצוני הרב לבתה אלי. היא מתחילה לחקור ולחפור יותר לעומק על חייה של פופי, על חייו של פלויד, על חייה של נואל – אמה של פופי. אבל האם מדובר בצירוף מקרים ובדמיון מקרי? האם באמת יש קשר בין היעלמותה של בתה לאנשים האלה?

הספר נכתב מנקודות מבט מתחלפות ובגופים משתנים. פרקים מנקודת מבטה של לורל שנכתבו בגוף שלישי, ופרקים שנכתבו מנקודות מבט אחרות ובגוף ראשון. ככל שמתקדמת העלילה נחשפת לקורא כל האמת המחרידה במלואה.

פסק הדין:
Then She Was Gone הוא ספר אפל. Then She Was Gone הוא ספר מטריד. Then She Was Gone הוא ספר ממכר. קראתי לא מעט מותנים פסיכולוגיים והספר הזה תפס אותי. העלילה מתפתחת לאט מחשדות ורמזים ועד לחשיפת האמת המזעזעת. חלק מהגילויים יכולתי לצפות מראש, אבל חלקם אכן הצליחו להפתיע. אהבתי את העובדה שהסופרת סגרה את כל הקצוות בסוף הספר, ולא נשארה לי כל תהייה או שאלה, כפי שקורה לי לעתים בספרי מתח. יש כאן סוף סגור הרמטית – כמו שאני אוהבת. הדמויות היו מורכבות והסופרת בנתה להן פרופיל פסיכולוגי מעולה. הספר הזה הוא בדיוק הטעם שלי בספרים.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן