Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
The First Mistake
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 304
THE WIFE: For Alice, life has never been better. With her second husband, she has a successful business, two children, and a beautiful house. HER HUSBAND: Alice knows that life could have been different if her first husband had lived, but Nathan's arrival into her life gave her back the happiness she craved. HER BEST FRIEND: Through the ups and downs of life, from celebratory nights out to comforting each other through loss, Alice knows that with her best friend Beth by her side, they can survive anything together. So when Nathan starts acting strangely, Alice turns to Beth for help. But soon, Alice begins to wonder whether her trust has been misplaced . . . The first mistake could be her last.

מאז שקראתי את הספר "The other woman" מאת סנדי ג'ונס שקיבל המלצה חמה במועדון הספרים של ריס וויתרספון לא נרגעתי והחלטתי שאני חייבת לקרוא את ספרה החדש של הסופרת.

אליס חיה את החלום האמריקאי, היא מנהלת חברת עיצוב ובניה שהקימה לפני מספר שנים עם בעלה הראשון טום, היא אמא לאוליביה (ליב) בת השמונה וסופיה המתבגרת בת ה-15 ונשואה בפעם השניה לגבר מושלם בשם נייתן שעובד איתה בחברה.
לפני עשר שנים אליס איבדה את טום לאחר שנהרג בתאונת סקי ומאז משהו בתוכה נשבר והיא עדיין לא מצליחה לשחרר ולחיות את חייה במלואם.
נייתן מרבה לנסוע ליפן בענייני עסקים ומתעסק עם פרוייקט חדש שעומד על הפרק והוא היה שמח אם אליס היתה מצטרפת אליו אבל אליס מפחדת לשחרר ולהשאיר את בנותיה ללא השגחתה.
נייתן לא מצליח להבין לעומק מה עובר על אליס ויש הרבה דברים שאליס לא מצליחה להסביר לו וזה עומד ביניהם.
כאשר אליס מוצאת עגיל ברכב של נייתן, היא בטוחה שהוא בוגד בה ומתחילה להריץ תסריטים במוחה הקודח.
היא מתייעצת עם חברתה הטובה בת', אם חד הורית למילי, שמזהירה את אליס מפני נייתן ומשתדלת להיות לה לכתף תומכת.

אליס עדיין מתגעגעת לטום בתוך תוכה ונייתן מרגיש את זה ונמאס לו לחיות תחת צילו של טום לאורך כל השנים.
אליס מרגישה שהיא קורסת בין הדרמות שיש לה בבית עם שתי בנותיה, לבין ענייני העבודה והעסק שלה והתחושות שלה שנייתן בוגד בה למרות שהוא מכחיש זאת בנחישות.
ובתוך כל המתח הנפשי שהיא שרויה בו היא גם מגלה במקרה שהיה לטום פרופיל בפייסבוק שהיא מעולם לא ידעה עליו ולראות את תמונתו מתנוססת ברשת החברתית מעלה בתוכה צלקות ופצעים ישנים שעדיין לא הגלידו.
בשיחה מקרית בין אליס לבת', אליס מגלה משהו על העבר של טום שברגע אחד מזעזע את כל עולמה, מאותו רגע אליס לא יודעת מה אמת ומה שקר, מי חבר ומי אויב והאם כל החיים שבנתה בעמל רב הם מציאות או דימיון ועל מי היא יכולה לסמוך ובמי לבטוח.
אליס מנסה להמשיך לחיות את חייה אבל מישהו מאחורי הקלעים יעשה הכל כדי להרוס את המבצר שהיא חיה בו.

העלילה נעה בין עבר להווה ומאד מתעתעת..לספר הקשבתי דרך אפליקצית ספרים שנקראת Scribd, זאת פעם ראשונה שהצלחתי ממש להקשיב לספר מתחילתו ועד סופו ועוד באנגלית ואני חייבת לציין שהחוויה של ההקשבה לקריינית כל כך מקצועית שהתאימה את קולה לטקסט ואפילו חיקתה קולות של ילדה קטנה, גברים ואישה קשישה היתה יוצאת מן הכלל והעצימה את ההנאה שלי מהספר עצמו.
כמו בספר הקודם, גם הפעם העלילה היתה מונוטונית עם גיחות מידי פעם של קטעי מתח קטנים אבל כשהגעתי לסוף נותרתי פעורת פה כי לטוויסט הספציפי הזה בעלילה לא ציפיתי.
סנדי ג'ונס היא סוג של "מים שקטים חודרים עמוק" יש לה את היכולת הבלתי נילאת להפוך סיפור דרמטי למותחן פסיכולוגי , תרשמו את השם שלה ביומן – היא הולכת להיות הדבר החם הבא!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן