Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Surprise Me
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 384
After being together for ten years, Sylvie and Dan have all the trimmings of a happy life and marriage; they have a comfortable home, fulfilling jobs, beautiful twin girls, and communicate so seamlessly, they finish each other's sentences. However, a trip to the doctor projects they will live another 68 years together and panic sets in. They never expected "until death do us part" to mean seven decades. In the name of marriage survival, they quickly concoct a plan to keep their relationship fresh and exciting: they will create little surprises for each other so that their (extended) years together will never become boring. But in their pursuit to execute Project Surprise Me, mishaps arise and secrets are uncovered that start to threaten the very foundation of their unshakable bond. When a scandal from the past is revealed that question some important untold truths, they begin to wonder if they ever really knew each other after all.

Surprises have a bad habit of going wrong

מזה שנים שאני מעריצה את הסופרת סופי קינסלה ועוקבת אחר ספריה, כשגיליתי במקרה בזמן חופשה במדריד שיצא לה ספר חדש, הייתי חייבת לרכוש אותו באנגלית וככה הוא שכב לו על המדף במשך שנה תמימה עד שהגעתי אליו.

סלבי ודן הם זוג מאושר מזה עשר שנים והם הורים לתאומות מתוקות בשם אנה וטסה.
סלבי ודן הם מהזוגות המעצבנים האלו שכולנו שונאים וירוקים מקנאה כשאנחנו מסתכלים עליהם, הם דביקים, משלימים את המשפטים זה של זו, חושבים אותו הדבר ופשוט זוג מותאם באופן מושלם.
הם מכירים אחד את השניה כל כך טוב, שהכל צפוי בזוגיות שלהם, שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותם, כשהם יוצאים לבלות, כל אחד מהם תמיד יזמין את אותה המנה ולא יסתה מהתסריט שידוע מראש.
סלבי לא חושבת שזה מגדיר אותם כזוג משעמם, להיפך, הם פשוט הולכים על בטוח.
ביום בו השניים חוגגים עשר שנות היכרות הם מחליטים ללכת יחד לבדיקה שגרתית אצל הרופא שלהם ואז הם מקבלים ממנו בשורות טובות שהם בריאים כמו שור ועלולים לחיות עד גיל מאה ואף לחיות בזוגיות מאושרת עוד 68 שנים.

כאשר סילבי ודן יוצאים מהמרפאה משהו בהם משתנה, הם אמנם אוהבים אחד את השניה אבל לחיות יחד 68 שנים? זה יותר מידי אפילו בשבילם ומשהו בזוגיות שלהם מתערער וגם בכל אחד מהם באופן אינדיבידואלי.
לסלבי עולה לראש רעיון גאוני כדי להחיות את הזוגיות, היא קוראת לזה: פרוייקט הפתע אותי!
כל אחד מהם יעשה בכל יום משהו ספונטני ולא צפוי שיפתיע וירגש את הצד השני, הבעיה שעד היום כל אחד מהם היה כל כך צפוי שקשה לנחש מה יכול להפתיע וגם לשמח ולקלוע למטרה.
סלבי ודן מתאמצים לרגש ולהפתיע זה את זו אבל לא תמיד זה מצליח להם (לרוב לא) ובסופו של דבר סלבי מבינה שכל הרעיון הזה הולך להתפוצץ לה בפרצוף והיא עלולה להצטער על מה שהיא מאחלת לעצמה.
הרצון של סלבי להתרגש בזוגיות שלה פותח תיבת פנדורה וחושף דברים מהעבר שסילבי לא צפתה אותם ולא היתה מוכנה להם נפשית וההפתעות לא מפסיקות להגיע ולנחות על ראשה כמו רעם ביום בהיר.

האם סלבי ודן יצליחו לשקם את הזוגיות שלהם ועדיין להישאר מופתעים לטובה?

הספר התחיל כספר קליל וחמוד ומצאתי את עצמי מחייכת הרבה, הזדהיתי עם המשבר בזוגיות שעברו סלבי ודן ובתור מישהי ששונאת שמפתיעים אותה, אני יכולה להעיד שזה היה תסריט ידוע מראש שמשהו ברעיון הזה הולך להתפקשש, בהמשך העלילה קיבלה תפנית מורכבת ודרמתית יותר.
במהלך העלילה סלבי מרבה לקבל עיצות מהשכנה החד הורית שלה – טילדה, וזאת בעצם היתה הדמות האהובה עלי בכל העלילה. בכל אופן, משהו בספר לא עבד לי, היה שם פוטנציאל אדיר ואני מאד אוהבת לקרוא ספרים שקשורים לזוגיות אבל עדיין לא הרגשתי שהוא ממש חודר לי ללב, נותר לי רק לקוות שהספר הבא של סופי קינסלה יצליח לרגש אותי יותר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן