Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Storm Raiders: Age Of Magic
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 259
In a time when magic rules the sea, she only trusts her sword. Abbey has always been an outsider in Holdgate. While the people of her adopted city dominate the seas with their weather-controlling storm magic, she prefers the work in her father’s blacksmith shop. Besting any foolish enough to question her skills with a sword. But when her father is falsely accused of murder, she has to sneak aboard a stormship and take to the seas in a quest to clear his name. Teaming up with a young storm mage and a no-nonsense Captain, Abbey sets off on a swashbuckling adventure. She’ll soon learn that the legendary Storm Raiders--a terrifying group of seafaring pirates--are all too real. Set on the foundation laid by the Kurtherian Gambit Series, Storm Raiders tells an entirely new story in the Age of Magic--and of the heroes and villains who battle for control of its destiny.

אבי היא לא בחורה רגילה. גם במובן המתבקש, שכן לא כל בחורה יכולה לכסח נער שחצן בעזרת החרב שלה. וגם במובן הפחות מתבקש, אבי היא שונה. היא הגיעה להולדגייט לפני שנים, אבל אף פעם לא התקבלה בסבר פנים יפות. היא תמיד הייתה ותמיד תהיה מארקייד.

בהולדגייט שולטים קוראי הסופות, אלו שאחראים לקסם שליטה במזג האוויר, אלו שתפקידם הוא לשמור על צי הספינות המלכותי. בלי הספינות, בלי מחוללי הסופות, הולדגייט כנראה לא תוכל לשמור על הגייט שלה לעוד הרבה זמן. כוחות גדולים מסביב להולדגייט מאיימים לכבוש אותה, היחידם שעוצרים בעדם הם הקפטנים ומחוללי הסופות.

אבי לא מתרשמת יותר מידי מכל ענייני הקסם האלה. היא מעדיפה את העבודה השקטה בחנות של אביה, נפח מוכשר שבנה לעצמו שם בקרב חיילי הולדגייט. מבחינת אבי זה די רגיל שאביה יכול גם הוא להשתמש בקסם, ולמרות שהוא ניסה ללמד אותה בעבר, אבי תמיד העדיפה חרב נאמנה ביד. אולי בגלל זה היא קצת כעסה כשדסטין בחר ללמוד להיות קורא סופות. או שהיא כעסה פשוט כי הוא הפסיק לדבר איתה, או אפילו להכיר בקיומה ברחוב. אחד מהשניים.

הכל טוב ויפה, לפחות די שגרתי, עד שיום אחד אבא של אבי מואשם ברצח שלא ביצע ואבי נאלצת לברוח. הדברים מתגלגלים להם כפי שמתגלגלים דברים בחיים, ואבי מוצאת את עצמה בים, בספינה הראשונה שדסטין קיבל בה תפקיד (כפי שמתגלגלים להם דברים בספרים).

האם תצליח אבי לנקות את שמו של אביה? אם יצליח דסטין לשמור על מקומו בשורת קוראי הסופות? וחשוב מכל, האם יצליחו אבי ודסטין לא להיכנס למערכת יחסים תלותית כבר בעמוד החמישי של הספר? כל זאת ועוד תוכלו למצוא בספר.

אז לספר הזה הגעתי ממש במקרה. חיפשתי ספרים לשמיעה בספוטפיי והוא היה בין היחידים שנמצא שם בשלמותו. אז קודם כל, ההאזנה הייתה נהדרת.

אהבתי את ההתחלה של הספר. יש מין סקירה קצרה על תפקידו של הקסם בעולם של הספר וההיסטוריה שלו, אבל זה לא חופר וזה עוזר מאוד להיכנס לתוך העלילה ישר.

נקודת המבט בספר היא של מספר על, שזה שינוי מרענן אחרי כל הספרים האחרונים שקראתי, רובם היו בגוף ראשון שלהגיבור. הדמויות נהדרות בעיניי, אהבתי במיוחד את הצוות על הספינה.

אני חושבת שמעבר לעלילה הטובה, מה שתפס אותי ישר היה הדיאלוגים הנפלאים. מצאתי את עצמי מחייכת ואם אני לא טועה, לא התחשק לי לגלגל עיניים אף לא פעם אחת.

דבר נוסף שהיה מרענן מבחינתי היה הקשר בין שתי הדמויות הראשיות. אהבתי שהסופר לא הרגיש צורך להשליך אותם זה בזרועותיו של זו (כן זה בכוונה ככה) על ההתחלה.

הסיפור עצמו לא גאוני, יש כמה דברים שחזיתי מראש, אבל אהבתי את ההגיון שבו. מעבר לכך, הדמויות שוזרות סיפורים שממלאים את הספר באותה מידה של ההתרחשויות. הייתי שמחה לסוף קצת יותר חזק, אבל מצד שני, זה סוף הספר אבל לא סוף הסיפור. בסדרת חיילי הסופה יש עוד שלושה ספרים, כך שיכול להיות שהטוב עוד לפניי.

בסך הכל ספר נהדר שמאוד נהנתי ממנו, כתוב היטב ובהחלט מסקרן.

(הספר אינו מתורגם לעברית)

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן