Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Recursion
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 384
'Recursion takes mind-twisting premises and embeds them in a deeply emotional story about time and loss and grief and most of all, the glory of the human heart' - Gregg Hurwitz, international bestselling author of Orphan X A breathtaking exploration of memory and what it means to be human, Recursion is the follow-up novel to the smash-hit thriller, Dark Matter, by Blake Crouch. At first, it looks like a disease. An epidemic that spreads through no known means, driving its victims mad with memories of a life they never lived. But the force that's sweeping the world is no pathogen. It's just the first shockwave, unleashed by a stunning discovery - and what's in jeopardy is not just our minds. In New York City, Detective Barry Sutton is closing in on the truth - and in a remote laboratory, neuroscientist Helena Smith is unaware that she alone holds the key to this mystery . . . and the tools for fighting back. Together, Barry and Helena will have to confront their enemy - before they, and the world, are trapped in a loop of ever-growing chaos. 'A fantastic read' - Andy Weir, Number one New York Times bestselling author of The Martian

משהו קורה בעולם. מחלה שאף אחד לא יכול להסביר תוקפת, ונראה שזה מחמיר מיום ליום.
אנשים שונים ממקומות רחוקים מתעוררים יום אחד עם זכרונות מזוייפים. כל מה שהם יודעים על עצמם שם, אבל ברקע יש זכרונות אפורים כאלה, על חיים אחרים. אף אחד לא יודע למה זה קורה, או איך למנוע את זה.

בארי נפגש עם גרושתו כדי לציין את יום ההולדת של הבת שלהם, רק שניהם. היא נפטרה שנים קודם לכן בתאונת פגע וברח, ומעט אחרי זה מתו גם הנישואים של הזוג.

הלנה היא אישה צעירה שמקדישה את חייה לטובת המחקר שלה. היא חולמת לרפא את האלצהיימר, או לפחות לעזור לאנשים כמו אמא שלה, שלה כנראה כבר לא תצליח לעזור. אחד מהאנשים העשירים בעולם פונה אליה ומציע לממן את המחקר שלה. היא בטוחה שהפעם היא תצליח, שכל השנים האלה ש״בזבזה״ בשביל העבודה שלה ישתלמו. היא הולכת לרפא את האלצהיימר.

בארי מקבל קריאה, מישהי עומדת לקפוץ מבניין. הוא לא רחוק משם, אז הוא ממהר. הוא מנסה לעצור בעדה, אבל לא מצליח. משהו שם לא מסתדר לו, האישה אמרה משהו על זכרונות, משהו על בעל שהיה לה בחיים האחרים. היא מתה, אבל בארי לא רגוע. הוא מחליט לחקור את העניין, הוא מגיע אל אותו אדם שהיה אמור להיות בעלה של האישה. עם תג השוטר והאקדח שלו, בלי אישה בבית או ילדים לדאוג להם, בארי מחליט לצאת לבד למשימה- למלון סודי שהולך לשבש לו את החיים.

הלנה מגשימה את החלום שלה, היא משנה את העולם. האם זה שווה את זה? האם העולם היה צריך שינוי? והאם ניתן לעצור כדור שכבר נורה?

שתי דמויות, שני זמנים שונים, שני קווי עלילה, סיפור אחד מטורף.

עם הסקירה הזאת התמהמתי מעט. לפעמים אני מפחדת לעשות עוול לספר. יש לך רק פעם אחת ליצור רושם ראשוני, ואת כל כך רוצה שיבינו כמה הספר טוב, שאת פשוט מפחדת שיצא לך קשקוש בלבוש.

הספר הזה טוב. הוא נהדר. הוא כתוב נפלא, יש פה דמויות עם עומק, עם סיפור חיים, עם פספוסים וחרטות, עם רגשות וקונפליקטים. העלילה לא צפויה, יש המון טוויסטים וגם כשבערך הבנת לאן זה הולך, זה יקבל תפנית.

את ה200 העמודים הראשונים קראתי במתח, לא יכולתי לשים את הספר בצד, אבל אז עצרתי. הספר עצמו כתוב נהדר, המעבר בין הדמויות השונות יוצר מתח תמידי ולמרות שיש המוווון מדעי שם, הכל מובן ברור ומופשט מאוד. אבל אז הייתי פשוט צריכה הפסקה כדי לעכל, ובגלל שזה נהיה מתסכל, הדמויות נכנסו ללופ מסויים וגם אני נכנסתי אליו. כשחזרתי לקרוא את הסוף, שוב לא יכולתי להניח את הספר. כאבתי את הכאב של הדמויות, הרגשתי את התסכול, פחדתי מעתיד העולם.

הספר הזה הוא יצירת מופת בעיניי, מתעסק ברעיון מטורף אבל מציאותי וגורם לך לחשוב שוב על כל מה שנראה לך הגיוני.
אם אהבתם את אפקט הפרפר, אין לי ספק שתעופו גם על הספר הזה.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן