Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
#famous
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 384
Debut author Jilly Gagnon bursts onto the scene with a story equal parts bite and romance, perfect for fans of Jenny Han and Jennifer E. Smith, about falling for someone in front of everyone. In this modern day love story: Girl likes boy. Girl snaps photo and posts it online. Boy becomes insta-famous. And what starts out as an innocent photo turns into a whirlwind adventure that forces them both to question whether fame—and love—are worth the price…and changes both of their lives forever. Told from alternating points of view, #famous captures the sometimes-crazy thrill ride of social media and the equally messy but wonderful moments of liking someone in real life.  

תארו לכם שהייתם נער. תארו לכם שלא הייתם הכי פופולרים שיש, אבל גם לא בתחתית שרשרת המזון. תארו לכם שהייתם מגיעים לעבודה יום אחד, מוכרים מזון מהיר בסבבה שלכם, ואז ברגע הופכים למפורסמים. נשמע כמו סיפור סינדרלה, נכון?

אז יותר לכיוון סטוקרלה.

רייצ׳ל היא נערה חמודה. קצת שמנמנה, לא הכי יפה, שוחה במים הרדודים של העולםבלי הרבה סיכונים, אבל גם לא מוותרת לעצמה. נו, דה גירל נקסט דור. מה גורם לה להגיע לקניון באותו היום ולצלם את קייל? איך קרה שהיא העלתה את התמונה שלו לרשת חברתית עם האשטגאני רוצה צ׳יפס עם זה׳? והאם יש סיכוי שהם לא יתאהבו במהלך המסע? כל זאת ועוד (לא עוד הרבה) בספר.

אני חייבת להתחיל בזה שישנו ספר בעברית #מפורסמת, זה לא אותו ספר. לא קראתי את הספר הישראלי, הדעה שלי  היא על זה שבאנגלית.

זה התחיל נהדר, הכתיבה הייתה טובה, אהבתי את שתי נקודות המבט. העלילה היא מציאותית לגמרי, אני כמעט בטוחה שהיה מקרה דומה באמריקה שעשה גלים גדולים. זה יכול לקרות לכל אחד, מצלמים אותך ומעלים לרשת חברתית ולפני שאתה מבין מה קורה אתה מפורסם.

אהבתי את זה שהראו את התוצאה של המעשה, איך קייל נהיה אהוד מיום ליום, אבל רייצ׳ל נרדפת יותר ויותר. אהבתי שהציגו את הצד הרע של המדיה, שנתנו ביטוי לבריונות מאחוריי מקלדת. אבל למרות כל זה, זה לא הספיק לי. רציתי יותר. רציתי דמות שנשברת מתחת לרוע של בני אדם, לא אחת שהאופי שלה כביכול חזק יותר. רציתי השפלות שיורדות לפסיםא אישיים יותר, רציתי שתסבול יותר כדי שהנקודה תעבור כמו שצריך.

והדמות של קייל גם הייתה מאוד פרווה. נהיה מפורסם בשנייה וזה מתבטא רק בכמה תלמידות שמתלהבות ממנו ואיזה תוכנית שהזמינה אותו. הרגיש לי שאם אתה זוכה ב15 דקות תהילה, הן צריכות להיות מלאות תהילה.

לא ברור לי למה הם התאהבו אחד בשניה, לא ברור לי למה הוא נטש את האקסית שלו שבתחילת הספר הוא מאוד רצה לחזור אליה ואז ברגע שקלט את רייצ׳ל פתאום סוג של נגעל ממנה.

משהו בכתיבה הפך מאוד רפטיטיבי, אותן מחשבות שוב ושוב, אותם ביטויים, אותו וייב שללמה שהוא ירצה אחת כמוני אני כל כך לא בטוחה בעצמי׳ ו׳היא כל כך מדהימה למרות שהיא לא עשתה משהו מיוחד׳.

הרגיש לי שנלקח פה תרחיש מאוד אמיתי, עם הזדמנות לשקף לנוער את העולם שהם חיים בו והכיוון שאליו הוא יכול לפנות אם לא נזהרים, אבל הכל נשאר ברמת סרט דיסני. הדמויות לא סובלות מידי, צריך לקבל כמובן מאילו שהולך להן כי ככה כתוב בספר וברור שהם מאוהבים כי הם דמויות ראשיות בספר. אם מדובר בנוער צעיר אז יכול להיות שהספר יהיה מתאים בשבילם, לי זה קצת גרע מהחוויה. 

בסך הכל ספר נחמד, כתוב חמוד וקליל. אני האזנתי לו באודיובוקס ולמעט כמה גלגולי עיניים לא סבלתי.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן