Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
24 שעות
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
היום חיה, מחר מתה? אמילי, החברה הכי טובה שלי, נספתה אמש בשרפה במלון. אבל זו הייתה אמורה להיות אני. כעת אני במרדף נגד הזמן - 24 שעות שבהן אני צריכה למצוא את הבת שלי, לפני שהוא יגלה שאני עדיין חיה. 24 שעות, מאת מחברת רב־המכר אמא חורגת, הוא מותחן פסיכולוגי אינטליגנטי וזורם, שישאיר אתכם חסרי נשימה.

אנחנו רואים את מה שאנחנו רוצים לראות. לפעמים אנחנו רואים, ולפעמים אנחנו פשוט בוחרים לא להסתכל. לפעמים אנחנו פשוט עוצמים עיניים.

בסופרת קלייר סיבר נתקלתי לראשונה כשקראתי את ספרה: "אמא חורגת", אהבתי אותו מאד ואני שמחה לגלות שגם הספר הזה היה מרתק ושאב אותי לתוך דרמה פסיכולוגית עשויה היטב.

כשלורי סמית' הכירה את סיד, אמן מוכשר והילד הרע של סצנת האמנות הבריטית, היא הרגישה שבעיניו של סיד היא ניראת אחרת מכל אחד אחר שראה אותה אי פעם וכשהם נישאים היא לא מאמינה
למזלה הטוב שאיחד אותה עם הגבר הזה שהיה אמן אמיתי מבחינתה.
כמה שבועות לאחר מכן היא מגלה שנכנסה להריון ומהר מאד הנישואין מתגלים כמפלה גדולה והסוף של הזוגיות הזאת הוא רק עניין של זמן.
כשפולי, בתם של סיד ולורי מגיעה לגיל שש, השניים כבר חיים בשני בתים נפרדים ועומדים לפני גירושים כואבים.
לורי עדיין אוהבת את סיד אבל היא יודעת שהקשר איתו לא עושה לה טוב וחוץ מזה שסיד כבר המשיך הלאה לדבר הטוב הבא.
הזוגיות שלהם התחילה בתשוקה גדולה והסתיימה בכאב וייסורים. סיד מעולם לא הצטיין בעקביות וכמו שהוא ידע לסחוף את לורי אחריו בסערה, הוא גם ידע להיעלם ולא להותיר אחריו עקבות.

אף פעם לא הרגשתי שקל איתו. זה תמיד היה כמו לנסות ולהדביק אותו. לנסות לעקוף אותו, ואז לנחש לאין הוא יפנה. זה היה מתיש.

היחסים עם סיד הולכים ומדרדרים מרגע לרגע, לורי לא מצליחה להתנתק ממנו מצד אחד, אבל מצד שני היא יודעת שהוא רק יביא אותה לאבדון עם האלימות שלו והטירוף שמלווה אותו.
הקשר ביניהם הופך להיות כמו רכבת הרים מטורפת שיורדת בעיקר למטה במדרון ומותירה אחריה רק הרס וקוצר נשימה.
לורי כאובה וקודרת ומקבלת חיזוקים ועידוד מחברתה הטובה ביותר אמילי שרק רוצה לטובתה ומבחינתה הדבר הטוב ביותר עבורה הוא להתרחק מסיד ולנתק אותו באופן סופי מחייה.
כאשר המצב מתחיל לאבד שליטה, אמילי מציעה ללורי שייצאו יחד לספא כדי לנוח ולנקות את הראש מהכל אבל אז משהו נורא קורה ואמילי מוצאת את מותה ומאותו רגע מתחיל מרדף מטורף שבו
לורי צריכה להציל את חייה וגם להציל את חייה של בתה פולי.

האם מישהו מנסה להתנכל לחייה של לורי ולמה? האם לורי תצליח להגיע הביתה בזמן כדי להציל את פולי?

עלילת הספר מתחילה מהסוף ופרקי העלילה מחולקים בין העבר לבין מה שקורה אחרי שלורי בורחת כדי לנסות להציל את פולי. המרדף מתחיל משעה תשע בבוקר עד ליום שלמחרת, 24 שעות מטורפות של שכרון חושים.
לורי שביום יום עוסקת כפסיכולוגית שמייעצת לזוגות במשבר וילדות במקלט שעברו התעללות ע"י גברים, מוצאת את עצמה לפתע נרדפת בעצמה וחייה האישיים משקפים את כל מה שעוברות המטופלות שלה
והיא חוזרת על כל הטעויות שהיא מזהירה אחרים מהן.
הספר היה קצבי אבל לא מורט עצבים אלא נכתב בצורה מסקרנת שגרמה לי לאורך כל העלילה לנחש מה היה שם באמת, אני חייבת להודות שלא הצלחתי לעלות על האמת והסוף היה מאד לא צפוי מבחינתי.
נהנתי מהכתיבה של קלייר סיבר ובמיוחד מספירת השעות, הרגשתי כאילו אני צופה בעונה שלמה של הסדרה "24" שנדחסה לספר אחד.
בספר הזה יש רק דבר אחד בטוח: הוא כל כך מתעתע ששום דבר לא בטוח, אל תאמינו לאף אחד!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן