Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תשעה בעקבות סבתא אחת
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 64
סָבְתָא: "הִנֵּה, הִגַּעְנוּ לָעֲצִירָה הָאַחֲרוֹנָה לְהַיּוֹם, מִגְדַּל הַשּׁוֹמֵר. בּוֹאוּ נַעֲלֶה לְמַעְלָה, נֵשֵׁב בַּצֵּל, וְתוּכְלוּ לֵהָנוֹת מֵהַנּוֹף הַמַּדְהִים מִסְּבִיבֵנוּ. נֹעַם, אוּלַי נַעֲשֶׂה תְּמוּנָה מִשְׁפַּחְתִּית?" סבתא אירית מבקרת עם תשעה מנכדיה בפארק המדהים נאות קדומים השוכן במרכז הארץ. דרך התנהלות תשעת הנכדים, שלכל אחד ואחת מהם נקודת מבט בסיסית המניעה אותם להתנהל ולהגיב בדרך זו או אחרת, תגלו במהלך הביקור בפארק תשע שפות תקשורת המבוססות על מודל ה"אניאגרם". סדרת 'סבתא על גלגלים' תביא אתכם — ההורים, המחנכים ובעיקר הילדים — לזהות, לכבד, להכיר ולקבל את המקום של האחר דרך ביקור באתרים שונים ברחבי הארץ. אירית אוסטרובסקי היא אימא וסבתא להמון ילדים ונכדים בזכות זוגיות שנייה עם בן זוגה משה. זה 25 שנה אירית, שאינה נחה לרגע, צועדת ומצעידה אנשים, נשים, בני נוער וילדים ברחבי ישראל ובנבכי נפש האדם. היא חובשת שני כובעים: של מורת דרך ותיקה ומנוסה ושל מרצה, מנחת סדנאות, מאמנת אישית ומובילת תהליכים. אירית פיתחה שני כלים עוצמתיים: ״נתיבי צמיחה״ ו״משולש הבריאות״, וכן את "מובילות לעצמאות", תוכנית ייחודית לאימהות ובנות מצווה.

סיפור מקסים על סבתא אירית, סבתא גדולה מהחיים שמחליטה להזמין את תשעת נכדיה לחוויה בלתי נשכחת בנאות קדומים.

הם נפגשים במקום המפגש, כל נכד והאופי שלו. אחד שחיכה לבלות יחד עם סבתו, אחת שדאגה לבטחון של כולם, אחת שרצתה לעזור בכל דרך ואחד שחיפש ציפורים ואבנים מיוחדות, כל אחד והצבע שלו.

כשהגיעו ברכב הענק של סבתא אירית, הם ירדו מהרכב התארגנו על כרטיסי כניסה, מפות ויצאו לחוויה.

בית הבד היה התחנה הראשונה שלהם, שם הם למדו על סחיטת הזיתים בתקופה העתיקה, הם למדו איך פעם היו מכינים שמן. לא רק על השמן הם למדו, ממש על הדרך הם פגשו בפריחה הלבנה של שיח הצלף ולמדו מה ניתן לעשות ממנו.

הם ראו אגם יפה ושם לידו הם פגשו בגלגל השאיבה ובתעלה שהובילה מים לשדות .בהמשך הגיעו לבור הארי, שם הם למדו על אגירת מי הגשמים.

עוד ועוד תחנות, עוד ועוד ידע שהם הרוויחו בטיול המהנה הזה שהיה לו לא מעט ערך מוסף. מלבד ההנאה והחוויות אני חושבת שהחוויה הגדולה ביותר היתה הטיול עם סבתא, הם בילו יום כיף וזמן איכות עם הסבתא המגניבה שלהם.

אני חייבת לציין שבטיולים המשפחתיים שלנו, אני מלמדת את הילדים כל מה שאני יודעת באשר לדברים שרואים על הדרך. אם זה על בית הבד שראינו ואם זה על מלחמות ישראל תוך כדי טיול בגולן. הילדים סופגים את המידע ואת הידע כחוויה ואני בטוחה שזו הדרך הטובה ביותר, את זה הם לא ישכחו.

 

תשעה בעקבות סבתא אחת  – מטיילים בנאות קדומים הוא ספר מקסים עם איורים צבעוניים ומזמינים של בר פביאן. נהנתי כל כך מהקריאה שלו ובני נהנה מהקראה שלו ומהאיורים המקסימים שלו. ממש למחרת ההקראה ביקרנו בשמורת גמלא שבגולן ועומר בן ה 6 ראה בית ביד וזיהה אותו בהתלהבות, אני חייכתי לעצמי וחשבתי כמה טוב שיש ספרים טובים עם ערך מוסף.

הספר מתאים לגילאי בעיקר לגילאי 5-7 ומצויין לראשית קריאה

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן