Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תציל אותי
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 288
בערב חורפי אחד בלב ברודוויי, ז'ולייט - צרפתייה נאה בת עשרים ושמונה - נתקלת בסם, רופא ילדים ניו יורקי צעיר. מחשש שתאכזב אותו, היא מסתירה מפניו שהיא עובדת בעבודות מזדמנות עד שתגשים את חלומה להיות שחקנית. מחשש שייקשר אליה רגשית, סם טוען שהוא נשוי על אף שאשתו נפטרה זה מכבר. למרות השקר הכפול הם יאהבו זה את זה לאורך סוף שבוע קסום, עוצמתי ובלתי נשכח. אבל ז'ולייט צריכה לשוב לפריז, וסם אינו מוצא את המילים כדי לגרום לה להישאר לצדו. מיד לאחר שטיסתה של ז'ולייט ממריאה, המטוס מתפוצץ בשמים. אבל סיפורם רחוק מסיום... גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־42 שפות ונמכרו עד כה ב־28 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיו לרבי־מכר. "ספר קצבי שנע בין תשוקה ומתח.״ לה פריזיאן "גיום מוסו הוא הג'יימס קמרון או הסטיבן שפילברג של הספרות הצרפתית בימינו." לה רפובליקה

ז'ולייט בת ה 28 הגיעה לעיר הגדולה ניו יורק בעקבות החלום שלה, היא רצתה להיות שחקנית. היא נולדה וגדלה בפריז, שם למדה משחק. היא גרה בניו יורק בדירה קטנה יחד עם שותפה וניסתה לפרוץ. היא עברה הרבה מאוד אודישנים, אך לא הצליחה להגשים את החלום, לפרוץ בתעשייה עם איזה תפקיד שווה ולהצליח. לבסוף היא התייאשה והזמינה טיסה חזרה הביתה לפריס, שם תתחיל את החיים מחדש. לצערה, התוכניות שלה עלולות להשתבש משום שסופת שלגים פקדה את האיזור והטיסות בוטלו בשדות התעופה.

סם הוא מקומי שגדל בסביבה לא פשוטה וכנגד כל הסיכויים הצליח לסיים את בית הספר לרפואה ולהיות רופא בבית החולים. הוא טיפל בחולים במסירות ואהב מאוד את המקצוע שלו. העיסוק שלו היה כל עולמו מאחר והיה בודד, אישתו נפטרה לפני שנה והותירה אותו בעצב ובגעגועים קשים.

שני אנשים שונים שהופכים לסיפור אחד כשהם נפגשים לגמרי במקרה. ז'ולייט עצובה ובודדה כשהיא מחליטה ללכת לבדה להצגה בברודווי, ממש מסיבת פרידה מניו יורק. היא חוצה במעבר חציה במרכז העיר כשרכבו של סם כמעט ופגע בה. סם שבדיוק סיים משמרת והיה בדרכו הביתה, איבד את הריכוז לשניה וכמעט שזה יכול להגמר אחרת. סם הרגיש נורא וז'ולייט כעסה וכדי לפצות אותה הוא מזמין אותה למשקה במלון הסמוך. מה אתם חושבים שקרה?
הם העבירו ערב נעים ונחמד והמשיכה בניהם היתה עזה. שניהם מצאו חן האחד בעיני השני. כל אחד מהם "הרים חומות" בפני השני והם סיימו את המשקה כשכל אחד הולך לדרכו. ז'ולייט שקרה ואמרה שהיא עורכת דין במקצועה ואילו סם שיקר וסיפר שהוא עדיין נשוי. ז'ולייט כעסה ואמרה שהיא לא מוכנה לקשר עם איש נשוי ואילו סם העיז והציע לה את עצמו ליומיים שלמים כשאישתו מחוץ לעיר. מה אתם חושבים שעכשיו קרה?
כמובן שז'ולייט התחרטה, השיגה את כתובתו והופיעה על מפתן דלתו. היו זיקוקים מאותה פגישה. הם התחברו בכל המובנים והכמיה היתה בשמיים. לא סם ולא ז'ולייט האמינו בגורל אך הנסיבות עמדו לשנות את דעתם באופן דרמטי. כל זה טוב ויפה, אך לז'ולייט יש טיסה הביתה לעוד יומיים בדיוק…

מה יעלה בגורלם? האם ישארו יחד? האם יהיה סוף טוב לסיפור?

הספר התחיל מעולה! סיקרן אותי ורק חיכיתי לחזור ולקרוא בו. אירוע רודף אירוע, כמה תהפוכות, היה מרתק. לצערי, מאמצע הספר בערך נכנסו דמויות נוספות לסיפור והוא הפך מוזר מרגע לרגע. הרגשתי שמוסו הפך את הסיפור מאולץ כדי לנסות להפתיע את הקורא ולהכניס טויסטים לעלילה. מבחינתי הוא הרס לי את הספר והתאכזבתי מאוד שמספר שהתחיל מצויין הוא הפך לספר שהתקשתי לסיים.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מיכאלה מאור

    סקירה מצויינת עניינית ברורה ללא ספויילרים אוהבת את הפתיחות ומזדהה לחלוטין עם ההסתייגויות שלך! אוסיף גם שהתיאורים של הסביבה ועיצוב הדמויות בספר לוקים בפשטנות.

  2. שרון

    תודה רבה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן