Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
תציל אותי
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 288
בערב חורפי אחד בלב ברודוויי, ז'ולייט - צרפתייה נאה בת עשרים ושמונה - נתקלת בסם, רופא ילדים ניו יורקי צעיר. מחשש שתאכזב אותו, היא מסתירה מפניו שהיא עובדת בעבודות מזדמנות עד שתגשים את חלומה להיות שחקנית. מחשש שייקשר אליה רגשית, סם טוען שהוא נשוי על אף שאשתו נפטרה זה מכבר. למרות השקר הכפול הם יאהבו זה את זה לאורך סוף שבוע קסום, עוצמתי ובלתי נשכח. אבל ז'ולייט צריכה לשוב לפריז, וסם אינו מוצא את המילים כדי לגרום לה להישאר לצדו. מיד לאחר שטיסתה של ז'ולייט ממריאה, המטוס מתפוצץ בשמים. אבל סיפורם רחוק מסיום... גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־42 שפות ונמכרו עד כה ב־28 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיו לרבי־מכר. "ספר קצבי שנע בין תשוקה ומתח.״ לה פריזיאן "גיום מוסו הוא הג'יימס קמרון או הסטיבן שפילברג של הספרות הצרפתית בימינו." לה רפובליקה

וואו. נשארתי מתוחה וסקרנית עד הדקה האחרונה.

סם גלווי. רופא ילדים בכיר בבית חולים. אלמן כבר שנה, לולא העבודה שלו היה שוקע בדיכאון עמוק. אחה"צ אחד, בצאתו מהעבודה, הרבה לאחר שהסתיימה המשמרת שלו בבית החולים,  דעתו מוסחת בזמן הנהיגה והוא כמעט דורס את ז׳ולייט.

ז׳ולייט בוטון, צרפתיה, שנמצאת בניו יורק כבר שלוש שנים, בניסיון להגשים את חלומה הגדול ולהיות שחקנית. החלום לא התגשם, ציפיותיה לא מומשו, ועוד יומיים היא עוזבת את ניו יורק וחוזרת לצרפת. ללא הצלחה, ללא פרוטה וללא אהבה.

סם יוצא מהאוטו, מתנצל, ומבקש לפצות אותה בישיבה משותפת לקפה. שניהם משקרים. ז'ולייט מציגה עצמה כעורכת דין וסם אומר שהוא נשוי. שניהם לא מרוצים מהמצב בו הם נמצאים בחיים ומשתמשים בשקר כחומת הגנה.

ניצוצות עפים בניהם, אך שניהם כבר דיי כבויים, לא מאמינים שניצוצות זה דבר אפשרי. ובכל זאת לאחר דין ודברים הם מחליטים לבלות את היומיים הבאים יחד.

הניצוצות הופכים ללהבה ששניהם מנסים בכוח להתכחש אליה עד שנראה שמאוחר מידי.

ז'ולייט עולה על הטיסה שלה לפריז והמטוס מתפוצץ כמה דקות לאחר ההמראה.

מכאן מתחילים להתערבב מציאות עם על טבעי. החיים עם המתים ועבר עם ההווה.

סם נולד בשכונת מצוקה בברוקלין, בין עבריינים, והעבר שלו שב לרדוף אותו. סוד גדול שהסתיר מעיק עליו ולא נותן לו מנוח.

ואילו ז׳ולייט מחליטה לתת לעצמה את הזכות להיות מאושרת ולהכיר בערך עצמה. ככה. כמו שהיא.

האם הם יהיו מאושרים יחד? האם הם בכלל יזכו להיות יחד? 

לעלילה מצטרפות דמויות משנה שמסובבות את כיוון העלילה 180 מעלות. ומעלות שאלות על חיים ומוות, על אפשרות בחירה, על שכר, עונש, נקמה , על משמעותה וכוחה של האהבה…..

ושאלת השאלות, האם המתים ממשיכים לחיות?

תציל אותי זהו ספר מתח לא רגיל המשלב פן לא מציאותי, קצת רומנטיקה, מערבב פנטזיה ודימיון שיוצרים קצת בלבול ואשליה אך גם סקרנות לגבי התפתחות העלילה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן