Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תעתוע
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 272
לואן אשלי היא סופרת בתחילת דרכה על סף קריסה כלכלית. יום אחד פונה אליה ג'רמי קרופורד, שאשתו וריטי - סופרת פופולרית – מרותקת למיטה, ומציע לה להשלים את כתיבתה של סדרת ספרים רבת-מכר בשם אשתו. ללואן אין ברירה אלא להסכים. היא מגיעה לבית  משפחת קרופורד בכוונה להישאר שם לילה אחד או שניים – די זמן למיין את אי־הסדר בחדר העבודה של וריטי ולאסוף את כל החומר הדרוש לה לכתיבת הספר הבא בסדרה. אלא שהימים חולפים בחברתו של ג'רמי, והיא פחות ממהרת לעזוב. במהלך שהותה שם לואן מגלה כתב יד חבוי, אוטוביוגרפיה המכילה הודאות מצמררות שווריטי תיכננה לקחת איתה לקברה, ובהן גם האמת מאחורי האירועים שהפכו על פיהם את חייהם של בני הזוג. אמת שאם תתגלה לג'רמי, תמוטט עוד יותר את האב המתאבל. לואן מחליטה לשמור בסוד את קיומו של כתב היד ולהניח לג'רמי להמשיך להאמין שווריטי היא רק קורבן תמים ביש מזל של הנסיבות. אבל ככל שרגשותיה לאב ולבעל המסור מעמיקים, היא מתחילה לתהות אם זה נבון מבחינתה להמשיך לשמור את הסוד הזה. אחרי הכול, אם ג'רמי יקרא את האוטוביוגרפיה של אשתו, הוא לא יוכל להמשיך לאהוב אותה.

לואן אשלי היא סופרת בתחילת דרכה. היא מתקיימת בקושי, אימה נפטרה הרגע ממחלה לאחר שגרה אצלה בבית בחודשים האחרונים, הסוכן שלה הוא האקס שלה, נשאר לה גרוש וחצי בבנק. החיים שלה איך לומר, לא בשיא. ביום בהיר אחד, בדיוק שבוע לאחר שאימה נפטרה, היא מוזמנת לפגישה במשרדים של הוצאה לאור יחד עם הסוכן שלה. ממש כמה דקות לפני, כשהיא עומדת על המדרכה לפני מעבר חציה ומחכה לרמזור שיתחלף, הבחור שעמד לידיה נפל לכביש ונדרס. ניתזי הדם שלו מלאו את החולצה שלה ואת פניה. עובר אורח נחלץ לעזרתה, הרגיע אותה, עזר לה להתנקות מהדם ולבסוף גם נתן לה את החולצה שלו במקום שלה שהיתה טוטאל לוסט. דקות לאחר מכן הם נפגשים במעלית של ההוצאה לאור ובשלישית בפגישה שלה חיכתה. אותו בחור הוא ג'רמי קרופורד, הוא הלקוח של ההוצאה לאור.

מציעים ללואן הצעה מפתה, הצעה שהיא לא צפתה לה. עליה לחתום על סודיות ולהכנס לנעליה של סופרת מפורסמת כדי לסיים לכתוב את הסדרה הפופולארית שהיא התחילה לכתוב. הסופרת המפורסמת היא אישתו של ג'רמי שנפגעה בתאונת דרכים ולא יכולה להמשיך לכתוב. ההצעה כוללת גם סכום מכובד שיכול לעזור לה להתקיים בכבוד, גם פטור מיחסי ציבור והכי חשוב, עבודה בקרבתו של ג'רמי ההורס. "אני לא מחפשת חמש עשרה דקות של תהילה, אני מחפשת משכורת" אמרה לואן, ההצעה בדיוק "סגרה לה את הפינה".

תוך ימים ספורים לואן מוצאת את עצמה גרה בביתם של ג'רמי ואישתו וריטי (שהיא בעצם צמח). כל הרעיון היה בעצם שלואן תשב בחדר העבודה של וריטי, תשב על הכסא שלה, ליד השולחן שלה וכך תכנס לראש שלה. ממש ביום הראשון, לואן מצאה לא רק את כתבי היד של ספריה הקודמים אלא גם את האוטוביוגרפיה שהיא כתבה על עצמה. בכתב היד הזה היא פרטה על ההכרות עם ג'רמי, על ההתאהבות שלה בו ועל חייהם המשותפים. אין ספק שמה שקראה שם לואן הכניס אותה הכי מהר והכי עמוק לאוירה ולנעליה של וריטי. זה לא רק הכניס אותה לאוירה, זה בעיקר הפחיד אותה וגרם לה להכיר צדדים אפלים של וריטי וג'רמי.

לואן קראה את כתב היד הזה בשקיקה מצד אחד ועם הרבה פחד מהצד השני. כתב היד הזה חשף את פניה האמיתיות של וריטי כמו שלא בטוח שבעלה מכיר. מה שלואן קראה לא הוסיף לה שקט ושלווה. וריטי היתה צמח עם מטפלת צמודה לאורך כל שעות היום אך היו כמה מקרים שגרמו ללואן לחשוב שלא כך הדבר, כלומר שוריטי לא באמת צמח ומרותקת למיטה. השילוב של מה שחוותה לואן ומה שהיא קראה בכתב היד היה אפל ומפחיד. אולי היא רק מדמיינת? אם זה לא מספיק מסובך אז מתווסף לכל זה המשיכה בין ג'רמי ללואן.

ג'רמי הוא הג'נטלמן המושלם. הוא דואג ללואן לכל מחסורה ומציע לה להשאר לגור בביתו עד שתעמוד על רגליה. לואן מצידה היא חסרת הכנסה עדיין ואין לה אפשרות לשכור דירה כך שהיא די תקועה בביתו היפה והגדול עם הגבר המושלם הזה. מה שמאיב על כל זה זו אישתו חולת הנפש. ג'רמי ולואן נמשכים האחד לשניה ובכל פעם שמשהו מתחיל לקרות בניהם, משהו קורה ועוצר את הסצינה, המשיכה כל הזמן באויר יחד עם אוירת האופל של וריטי.

לא אוסיף עוד על העלילה של הספר, רק אוסיף ואומר שקורה עוד הרבה ומה שחשבתם שקורה זה לא מה שבאמת קרה, קולין הובר משחקת עם הראש שלנו לאורך כל הסיפור. זהו שילוב מנצח בין רומן לבין אופל ומתח. כמה שנהנתי מהספר הזה… הכל היה במידה הנכונה בדיוק כמו שאני אוהבת. ספר מצויין שהחזיק אותי במתח מתחילתו, ממש מהעמודים הראשונים ועד לסוף המפתיע. הפעם קולין הובר כתבה ספר שונה ממה שכתבה עד עכשיו והיא הצליחה בגדול. מחכה ליצירה הבאה שלה בקוצר רוח.
אז בקיצור ולעיניין, מבחינתי זהו ספר חובה למי שאוהב מתח וגם למי שלא. הספר הזה יתעתע בכולם! מבטיחה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן