Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תעתוע אפל
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2012
מס' עמודים: 258
במשך שלוש שנים איש לא הצליח לעצור את הרוצח הסדרתי שקורבנותיו היו נערות יפהפיות שמראן הושחת לפני מותן. שרון, בלשית מחוספסת ממחלק הרצח של ניו-יורק, שמה לה למטרה לתפוס את הרוצח החמקמק בכל מחיר. בחיפושיה היא מגיעה עד לצמרת עולם הזוהר, ובדרך מעוררת את זעמה של עורכת מגזין אופנה נחשב. היא מגלה שהסוד לפתרון התעלומה טמון אצל דוגמנית-על, שאינה מודעת לסכנה האורבת לה. האם שרון תספיק להרכיב את כל חלקי הפאזל בזמן ולהציל את הקורבן הבא? "תעתוע אפל" הוא סיפור על שלוש נשים חזקות: דוגמנית בינלאומית, אשת עסקים מצליחה שמסתירה סוד אפל ובלשית עקשנית. במהלך מרדף חוצה גבולות אחר האמת, נחשפות פניה המכוערות של הנקמה, אך גם נרקמים קשרי אהבה מפתיעים. עברן של הגיבורות נשזר בשרשרת הרציחות ומוביל לסופו המפתיע של הספר.

תעתוע אפל הוא ספר הביכורים של הסופרת הצעירה דנה מויסון, והוא יצא כבר ב-2012. אז איך הגעתי אליו רק עכשיו באיחור של 7 שנים? התשובה היא שפשוט לא שמעתי עליו כשיצא לאור. לפני כמה חודשים נתקלתי בפוסט של דנה באחת מקבוצות הפייסבוק שאני חברה בהן. התקציר נראה לי מסקרן, והעובדה שהסופרת ישראלית ומדובר בספר מתח כחול – לבן קסמה לי. התחלתי לקרוא בספר ביום שישי בצהריים, וסיימתי אותו כבר למחרת – ביום שבת בעשר וחצי בבוקר. האם קצב קריאה מהיר מעיד על טיב הספר? אני מניחה שזה תלוי בקורא, אצלי: בהחלט כן.

שרון דיוויס היא חוקרת במחלק הרצח של משטרת ניו יורק. כבר שלוש שנים שהיא מנסה לתפוס את הרוצח הסדרתי שרוצח דוגמניות בתחילת דרכן ומשחית את פניהן ללא הכר. עד כה, הרוצח היה חכם מאד ולא עשה אף טעות שיכולה להסגיר אותו. כשרצח נוסף מתרחש, שרון מצליחה לקשר אותו לרצח הראשון וכך לעלות על קצה חוט שיוביל אותה לרוצח.
במקביל אנחנו מתוודעים לגלוריה מקינטייר. גלוריה היא דוגמנית על בתחילת שנות ה-30 לחייה, מה שאומר שהשיא כבר מאחוריה וכעת היא יכולה להרשות לעצמה לקחת רק את העבודות שהיא ממש רוצה. היא מקבלת הצעה להצטלם לשער של מגזין האופנה "יופי פנימי" כמושא היופי האולטימטיבי. ההצעה מפתה את גלוריה והעובדה שהצילומים יערכו באתר מבודד בניו זילנד רק מוסיפה. חוץ מזה, אנדי, הצלם הצעיר והחתיך עמו יש לה קליק ממבט ראשון, יצלם את הפרויקט. גלוריה מחליטה להיענות להצעה וטסה עם אנדי וצוות המגזין לניו זילנד. מהו הקשר בין סדרת הרציחות המזעזעת בניו יורק לבין גלוריה? הספר נע בשני קוים שבסופו של דבר יפגשו.

ישנם ספרי מתח בהם זהות הרוצח מתגלה לקורא רק בסוף, תעתוע אפל הוא לא ספר כזה, וכבר בפרקים הראשונים נחשפת זהותו של הרוצח. מכאן השאלה מה כבר נותר לנו לגלות? התשובה היא שהספר כשמו כן הוא: מתעתע. המרדף של שרון אחרי הרוצח, הניסיון של כל דמות להערים אחת על השנייה כמו חתול ועכבר, העובדות האמיתיות שנחשפות אחת אחרי השנייה לקורא כמו מגדל קלפים – כל אלה היוו עבורי קריאה מענגת עד מאד.

פסק הדין:
אז מה היה בו בספר הזה שגרם לי לסיים אותו בזמן שיא של כל הזמנים? עלילה חכמה ומרתקת, דמויות ראשיות ומשניות טובות, עגולות ומתפתחות, וכמובן סגנון כתיבה סוחף – כזה שגורם לך לרצות לעזוב הכל ולחזור לספר בכל הזדמנות. הכתיבה של דנה מויסון היא מאד טלוויזיונית, במובן הטוב של המילה. יכולתי לדמיין את הדמויות בראשי, ולחוש את ההתרחשויות באופן מאד מוחשי. בדיוק כפי שאני מרגישה שאני צופה בסדרת מתח בטלוויזיה. כשהתחלתי לקרוא הייתי בטוחה שאצליח לנחש הכל ובקלות – אז זהו שלא. הפתעות רבות ושיאים רבים נטמנו בספר וסופו הצליח להפתיע אותי. אין לי ספק שאמשיך לספר השני בעלילותיה של שרון דיוויס "ראי כוזב" בהקדם האפשרי.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן