Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תמימות שניה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 320
האם נס ההתאהבות יכול להתחולל בכל רגע, בכל גיל, או שהכמיהה אליו היא זו שקוראת לו לבוא ולהטיל כישוף באפרוריות החיים? בחייה של נאווה, אלמנה בת 69, מתרחש הנס דווקא כשהיא כמעט מוותרת, כשהיא בסך הכול הולכת לזרוק בקבוקים למיחזורית בבגדים מסמורטטים. השתלשלות מקרים בלתי צפויה מביאה גבר בשנות השבעים לחייו לפתח ביתה ופותחת לה דלת לחיים חדשים ומסעירים. אלא שהגבר, איציק שפירא, אומן חושים וקוסם ותיק - שכרטיס הביקור שלו נושא את הסלוגן: The truth is magic, everything else is an illusion לא נועד להזדקן איתה ולצעוד איתה יד ביד לדיור מוגן. זה לא החלום שלו. יש לו מציאות אחרת, חלופית, שבה הקסם הוא המציאות. האם גם היא תהיה מסוגלת לפרוץ את גבולות המוכר ולמצוא לעצמה תשובות אחרות? סיפור האהבה המאוחר שולח את נאווה להרפתקאות חוצות ימים. ויבשות, שעליהן היא אפילו לא העזה לחלום, אך גם מעמת אותה עם עברה, עם יחסיה עם בנותיה, עם החמצותיה ואָמונותיה ועם הסוד הגדול שנושא אהובה. זהו סיפור על תשוקות שנחנקו בגלל מחירים מפחידים, על געגועים לחיים, על אהבה, על המראת הנפש בגיל מבוגר ועל האומץ לשנות מצב תודעה דווקא בישורת האחרונה. בקול ייחודי, רווי הומור, כאב וערגה, מספרת הגיבורה על ההזדמנות הנדירה שניתנה לה להסתכל אחרת על החיים ועל המוות. שלומית‭ ‬מירון‭ ‬‒‭ ‬יוצרת‭ ‬ומנחה‭ ‬סדנאות‭ ‬לכתיבה‭ ‬אינטואיטיבית‭ ‬ואת‭ ‬הסדנה‭ ‬הוותיקה‭ ‬“סיפור‭ ‬חיים“‭.‬ מחברת‭ ‬הרומן‭ ‬“מורטוריום“‭,‬ קובץ‭ ‬הסיפורים‭ ‬הקצרים‭ ‬“ככה‭ ‬נראה‭ ‬אושר‭ ‬‮–‬‭ ‬סיפורים‭ ‬מאמצע‭ ‬החיים“‭ ‬וספרי‭ ‬ילדים‭ ‬ובהם‭: ‬“המוצץ‭ ‬שלי‭ ‬והמוצץ‭ ‬של‭ ‬אבא‭ ‬‮–‬‭ ‬סיפורו‭ ‬של‭ ‬מסע‭ ‬גמילה‭ ‬משפחתי“‭ ‬שתורגם‭ ‬לשפות‭ ‬זרות‭ ‬ונבחר‭ ‬על‭ ‬ידי‭ ‬המכון‭ ‬לתרגום‭ ‬ספרות‭ ‬עברית‭.‬ סיפוריה הקצרים‭,‬ שיריה‭ ‬ומאמריה‭ ‬מפורסמים‭ ‬במגוון‭ ‬במות‭ ‬מקוונות‭ ‬ובכתבי‭ ‬עת‭ ‬לספרות‭ ‬ולהגות‭.‬

 

נאווה היא אלמנה בת 69 שגרה לבדה. היא מצהירה שהיא גרה על אי בודד והתרגלה לחיות לבד בעצמאות שלה. היא התאלמנה מאיתן לפני מספר שנים לאחר שסעדה אותו במסירות אין קץ. לאחר כמה שנים היא הכירה את יוסי שלאחר שהיה גר אצלה שנה התברר כשרלטן שניצל את כספה וטוב ליבה.

נאווה היתה פגועה והחליטה שלא תתמסר יותר לאחרים, הספיק לה מה שחוותה בחייה, עכשיו היא תהיה בשביל עצמה, עד ש…

יום אחד היא ארזה בשקית המון בקבוקי פלסטיק בשביל לשלשל אותם למחזורית. השקית נקרעה באמצע הכביש וכל הבקבוקים התפזרו לכל עבר. בחור צעיר עצר את רכבו ויצא לעזור לנאווה לאסוף את הבקבוקים מהכביש. רק לאחר שנסע היא שמה לב שהוא השאיר את הטלפון הנייד שלו ליד המחזורית. נאווה התקשרה למספר שהיה שמור תחת אבא וכך הכירה את איציק. איציק שפירא, קוסם ומנטליסט.
הם דיברו הרבה בטלפון, התיידדו ומצאו כי יש להם הרבה במשותף. איציק ביקש להגיע לאסוף את הנייד של בנו ונאווה התרגשה כמו ילדה קטנה.

מאותו היום הקשר המיוחד בין נאווה לאיציק נוצר. היה להם הרבה במשותף בחיים המלאים שכל אחד עבר בנפרד וגם ברצון של כל אחד לאהבה, למילה טובה, לחיבוק ולמגע. הם גילו האחד את השניה, מצא חן בעיני נאווה שאיציק היה אדם לא שיגרתי והחיזורים העיקשים שלו גרמו לה להעתר.

וכמה טוב שהיא נעתרה לחיזורים שלה, כמה היא היתה מפסידה אם היתה נשארת בתוך החומות שבנתה לעצמה. איציק גילה לה את עולמו, לקח אותה להרפתקאות ולחוויות שמעולם לא חלמה שתעשה.
לא תמיד היה להם קל ביחד, כל אחד בא עם העולם שלו, עם המשקעים שלו ועם כל המטענים שלו. היה יפה לראות איך העולמות של שניהם נפגשים גם כשהתרגלו לחיות לבד בגילם המופלג.

הקשר שלהם הביא אותם להתמודד עם המשפחה שלהם, עם העבר שלהם ועם הסודות שלהם.

תמימות שניה הוא לא ספר שנקרא בשטף, לעיתים הייתי צריכה הפסקות וחזרתי כדי לקרוא את ההמשך וכמובן את הסוף.
מודה ומתוודה שלא תמיד התחברתי לעלילה, הרגשתי שהיו בה קפיצות ולא תמיד היתה לי מעניינת, אך הנושא המיוחד והשונה משך אותי להמשיך.

הקריאה כמובן, לשיקולכם🤗.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן