Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תחת שמי ארגמן
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 563
הדבר האחרון שפִּינוֹ לֵלָה רוצה להתעסק איתו הוא המלחמה או הנאצים. הוא נער איטלקי מן השורה, חובב אוכל טוב, מוזיקה משובחת ונערות יפות – אבל ימי התום הולכים ואוזלים. כשפצצות בעלות הברית מחריבות את בית משפחתו במילאנו, פינו מצטרף למחתרת המסייעת ליהודים להימלט לשווייץ דרך הרי האלפים ומתאהב באנה, צעירה מסתורית הממלאת את מחשבותיו גם בימים הקשים ביותר. הוריו של פינו מכריחים אותו להתגייס לצבא הגרמני כדי להגן עליו – צעד שלדעתם ירחיק אותו משדה הקרב. אך לאחר פציעתו של פינו, הוא מתמנה להיות נהגו האישי של הגנרל האנס ליירס, אחד המפקדים המסתוריים ורבי העוצמה ברייך השלישי.כעת נפתחת בפני פינו ההזדמנות לרגל למען בעלות הברית מלב צמרת הפיקוד הגרמנית באיטליה. פינו צולח את זוועות המלחמה והכיבוש הנאצי ונאבק בסתר למען שולחיו. אהבתו לאנה מפיחה בו אומץ לב ותקווה לחיים ולחלומות הצפויים להם בשוך סערת הקרב. תחת שמי ארגמן הוא סאגה היסטורית סוחפת השוזרת עלילת מתח וסיפור אהבה ומבוססת על סיפור אמיתי. מארק סאליבן טווה ביד אומן סיפור מרתק על אומץ וכוח עמידות של איש צעיר באחת משעותיה האפלות ביותר של האנושות.תחת שמי ארגמן זינק לראש רשימת רבי-המכר של אמזון מיד עם צאתו לאור ומאז מככב ברשימות רבות. זכויות העיבוד לקולנוע נמכרו לפאסקל פיקצ´רס וזכויות התרגום נמכרו ליותר מ-30 שפות.

סיפורים על מלחמת העולם השניה תמיד משכו אותי, אחת כמה על כמה שהסיפור הוא ממקורות אמיתיים, סיפורים אישיים מרגשים אותי במיוחד.

את סיפור חייו של פינו ללה שהסופר מארק סאליבן, מגולל בפנינו בצורה מרתקת ומיוחדת לא יכולתי לעצור בקריאה, שסיפר את סיפור האמיתי של פינו כל כך הזדהתי שקפאתי מקור בשלגים, כאבתי שנפצע, התמלאתי באהבה שפינו רומנטיקן חסר תקנה האמין בכל ליבו שהוא יכבוש את הנערה שחפץ בה!

איטליה נכבשת בשנת 1943, חייו של פינו ללה ומשפחתו מתהפכים מן הקצה אל הקצה אביו מחליט להרחיק את בניו מאיטליה, ושולח אותם לקאזה אלפינה בערים הצפוניים אל האב רה.

שהאב רה מאמן את פינו לניווט והסתגלות בהרים שמסביב, אשר לא מבין את פשר האימונים שעובר, לימים התברר שהכל לשם מטרה להעביר פליטים יהודים לחצות את הגבול. עם הרגשת שליחות גדולה פינו נרתם למשימה ומציל כמה וכמה מהפליטים.

בגיל 18 פינו חוזר לאיטליה בעקבות בקשה של אביו בכדי להתגייס, באופן מקרי הופך להיות הנהג והמתורגמן של גנרל האנס ליירס הנאצי, דודו מטיל עליו משימה מחתרתית להיות "הצופה" ולדווח על כל פעילות עם הגנרל הנאצי.

פינו לא מפספס כלום, הוא נחשף לדרגים הגבוהים ביותר במערכת המלחמה בצד הנאצי הוא רואה דברים קשים, הוא לומד מהר מאוד הוא מעביר את האינפורמציה הלאה…

במהלך תקופת השירות בצבא הנאצי פינו פוגש אישה מהעבר שהייתה, כל שאהבה נפשו אנה, היא מסתורית ומהפנטת ולאט-לאט הם מנהלים מערכת יחסים עד כמה שאפשר בתקופת המלחמה הקשה.

לאורך כל הקריאה הרגשות מתעצמים עם הדמות של פינו, הוא גבר אמיץ עם אהבה וחמלה גדולה, ליבי יצא אליו לאורך כל הקריאה. ריגש אותי סיפור הפתיחה של הסופר מארק, באילו נסיבות הגיע להחלטה לכתוב את הספר על קורותיו של פינו, לפעמים בנקודות הכי נמוכות בחיים מקבלים את ההערה שתעיף אותכם למעלה.

 

אנחנו צריכים להודות על הנס בכל רגע, בכל יום ולא משנה עד כמה הוא פגום. אנחנו חייבים שתהיה לנו אמונה באלוהים וביקום ובמחר טוב יותר (עמוד 562).

 

שורה תחתונה

הקריאה בספר היתה סוחפת, הכתיבה בגובה העיניים, הספר הודפס על דפים ממוחזרים ובכך גרם לקלילות הספר ואת החזקתו מומלץ בחום רותח, שובו וקראו!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן