Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תחזור אלי
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 360
כששרה פוגשת את אדי הקליק הוא מיידי והם מתאהבים עד מעל הראש. היא מרגישה שאדי חיכה רק לה כל החיים, ועושה רושם שזה הדדי. שרה גם משוכנעת שהיא ואדי יודעים הכול זה על זה, ולכן כשהוא יוצא לחופשה שהוזמנה מראש ומבטיח שיתקשר מנמל התעופה, אין לה שום סיבה לפקפק בדבריו. אבל הוא לא מתקשר. חבריה של שרה אומרים לה לשכוח ממנו, אבל היא לא מסוגלת. היא יודעת שמשהו קרה. חייב להיות הסבר כלשהו להיעלמות, והיא נחושה לגלות מהו. תחזור אלי הוא רומן מותח ומתוק כאחד, עם עלילה שמתפתלת שוב ושוב לכיוונים מפתיעים במיוחד. רוזי וולש מספרת לנו סיפור סוחף על ההשלכות הטמונות בשמירת סודות ועל היכולת להשתחרר מהעבר שלא מפסיק לרדוף אותנו.

כשאני בוחרת ספר לקריאה, לרוב ברור לי מה אני עומדת לקבל. תחזור אלי הוא מסוג הספרים שהצליחו להפתיע אותי. לפי הכריכה והתקציר חשבתי שאני עומדת לקרוא ספר רומנטי וקליל, אך זה לא מה שהוא היה עבורי. שמו המקורי של הספר הוא Ghosted שנלקח מהמילה Ghost  – רוח רפאים. משמעות הפועל Ghosted – אדם שאתה אוהב נעלם בפתאומיות ללא סיבה או הסבר, מה שגורם לך להתנהג בקיצוניות כזו שהמשפחה והחברים שלך חושבים שהשתגעת. הכותרת הזו מושלמת עבור הספר, אך מכיוון שאין לה מילה מקבילה בעברית השם הנבחר, תחזור אלי, מתאים גם הוא, אם כי חסרה בו דו המשמעות שבכותרת המקורית.

שרה מקיי היא בריטית בת 37 שמתגוררת בלוס אנג'לס ונפרדה לא מזמן מבעלה רובן. לשניים יש ארגון צדקה של ליצנים רפואיים שמבקרים ותומכים בילדים בבתי חולים ברחבי קליפורניה. כל שנה בחודש יוני, נוסעת שרה לבריטניה לבקר את הוריה. כשהיא מטיילת ביום יפה של תחילת יוני באזור הכפרי הסמוך לבית הוריה, היא פוגשת באדי דיוויד. אדי בן ה-39 מתגורר לא הרחק משם, הוא נגר מוכשר עם עסק עצמאי ומצליח. בין שרה ואדי יש כימיה ממבט ראשון והשיחה ביניהם מתפתחת להרבה יותר מסמול טוק ידידותי. הם מבלים ביחד שבוע, שבעה ימים מלאי רגש ותשוקה. שבעה ימים זה כל מה שנדרש להם בכדי להתאהב. הם פשוט יודעים שהם אמורים להיות ביחד. אדי מספר לשרה שהוא אמור לטוס לחופשה בספרד, ואפילו שוקל לבטלה בכדי להיות עם שרה, אבל שרה מעודדת אותו לטוס בכל זאת, ואדי מבטיח לה שיתקשר מיד, כבר שיגיע לשדה התעופה. אבל אדי לא מתקשר. בכלל.

השבועות חולפים, ושרה לא מצליחה להפסיק לחשוב על אדי. היא לא מצליחה להבין מדוע אדי לא יצר איתה קשר. האם זה היה סתם סטוץ לא מחייב? הרי היא הרגישה שמדובר בהרבה יותר מזה עבור שניהם. אז אולי היא סתם דמיינה? כל החברים שלה אומרים לה לשכוח מאדי, אבל היא פשוט לא מסוגלת. היא עוקבת אחריו בפייסבוק, במסנג'ר, ואפילו נוסעת ללונדון למגרש הכדורגל שבו הוא משחק בקבוצת חובבים. אבל אדי פשוט נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. אנחנו למדים להכיר את חייה ועברה של שרה, את משפחתה, ומדוע היא עזבה את בריטניה ועברה להתגורר בצד השני של האוקיינוס.

פסק הדין:
אני לא חושבת שקראתי אי פעם ספר ששיניתי את דעתי לגביו כל כך הרבה פעמים במהלך הקריאה. זה מה שקרה לי עם תחזור אלי. אהבתי את הנחת היסוד המסקרנת: מדוע אדי לא התקשר לשרה ולאן הוא נעלם?, אהבתי מאד את הטוויסט המפתיע שתפס אותי לגמרי לא מוכנה, אהבתי את סופו של הספר ואת הדמויות של שרה ואדי. רובו של הספר אינו רומנטי, הספר למעשה עוסק בבריאות הנפש ובטראומה. היו לא מעט קפיצות בזמן שבלבלו אותי כי הן נכתבו לעתים באותו הפרק ממש, והספר לא נכתב באופן רציף וכרונולוגי, אך בסופו של דבר הספר מאד מקורי ומעניין לסוגו. זהו ספר הביכורים של רוזי וולש, וכמו שזה נראה מצפה לה עוד קריירה ארוכה.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן