Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תגידי שאת שלי
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 487
איפה עובר הקו בין תקווה ובין טירוף? שלוש נשים: אחת המאמינה שהיא מצאה את בתה האובדת, אחת המבועתת מכך שהיא עומדת לאבד את ילדתה, ואחת הנחושה לגלות מי היא באמת. סטלה ווידסטראנד היא פסיכותרפיסטית נשואה באושר ואמא לילד בן שלוש עשרה. אבל כשאישה בשם איזבל מגיעה לקליניקה שלה לצורך טיפול, חייה השלווים של סטלה מתחילים להתפורר. תגידי שאת שלי הוא מותחן פסיכולוגי מצמרר על אשמה, על יגון, ועל האיזון העדין בין אהבה ואובססיה.

סטלה ווידסטראנד היא פסיכולוגית בת 39 שמתגוררת בשטוקהולם עם בעלה הנריק ובנה מילו בן ה 13.
חייה של סטלה מתנהלים על מי מנוחות ובשגרה מבורכת עד שיום אחד נכנסת לקליניקה שלה מטופלת בשם איזבל קארלסון.
איזבל היא סטודנטית בת 22 שהגיעה לטיפול עקב בעיות שינה שהיא סובלת מהן מאז שאביה נפטר.
כשסטלה פוגשת לראשונה את איזבל היא חוטפת הלם ומקבלת התקף חרדה, היא בטוחה שאיזבל היא בתה האבודה אליס אותה ילדה מהחבר שלה לשעבר דניאל.
כשסטלה גילתה בגיל 17 שהיא בהריון, היא לא ידעה מה לעשות אבל לבסוף החליטה ללדת ולעולם הגיחה אליס.
כשהיתה אליס בת שנה, נסעו דניאל, סטלה ואליס לחופשה באזור פסטורלי.
במהלך החופשה קרה דבר נורא, סטלה השאירה את אליס בעגלה למספר דקות ויצאה לטייל ביער אבל כשחזרה, היא גילתה לחרדתה שאליס לא הייתה בעגלה.
העגלה הייתה הפוכה ליד האגם והמשטרה חשדה שיתכן שאליס נפלה מהעגלה וטבעה אבל סטלה התקשתה להאמין שאכן זה מה שקרה והיא תמיד האמינה שאליס נחטפה והיא חיה באיזה שהוא מקום.
לאחר ההיעלמות של אליס, סטלה חטפה התמוטטות עצבים ודיכאון עמוק ואף הגיעה לאשפוז במחלקה פסיכיאטרית והתחילה טיפול.
לאחר שסטלה החלה להתאושש מהטרגדיה שלה, היא החליטה להיות פסיכולוגית בעצמה ולטפל באנשים אחרים והיא הצליחה מאד כמטפלת.

סטלה לא יכולה לספר לאף אחד אודות איזבל. הנריק יודע את הסיפור אודות אליס אבל סטלה לא רוצה לחטט בעבר ואחרי המפגש עם איזבל היא טרודה, לא מרוכזת וגם מפחדת שהאידיליה המשפחתית שבנתה בעמל רב עם בעלה ובנה עלולה להתנפץ לה בפרצוף כאשר דברים מהעבר עלולים להתגלות.
הנריק מרגיש שמשהו עובר על סטלה והמצב הרגיש יוצר מתח ביניהם.
סטלה מרגישה אבודה, היא חוששת שאם תשתף מישהו בחשדות שלה שאיזבל היא אליס, היא עלולה להצטייר כמטורפת ואולי היא באמת משתגעת וחיה באשליות.
סטלה מזמינה את איזבל להצטרף לטיפול קבוצתי שהיא מנהלת ושם היא דולה ממנה פרטים על ילדותה, על הוריה, המקום בו גדלה והיחסים הטעונים בינה לבין אמה קירסטן.
סטלה סקרנית לגבי קירסטן, היא יודעת שהיא קצה חוט שיכול להטיל אור על מה שקרה לאליס, אם אכן איזבל היא אליס כפי שהיא חושדת.
קצת אחרי שאיזבל נכנסת לחייה, סטלה מרגישה שמישהו עוקב אחריה, היא מקבלת מכתב מוזר בדואר שגורם לה לצמרמורת, ודברים לא צפויים קורים בחייה שמערערים אותה וגם את חיי הזוגיות והמשפחה שלה. היא מתחילה להצטייר כמעורערת נפשית בעיני הסביבה ואף אחד לא באמת מאמין לה שאליס חיה.
סטלה מתלבטת האם לרדת לחקר האמת לגבי איזבל או להרפות ממנה, האם עליה לוותר על האישה שעשויה להיות בתה האובדת אחרי שמצאה אותה סוף סוף, גם אם האמת עלולה לפגוע באנשים הקרובים לה ביותר?


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר.   

העלילה כתובה מנקודת מבטן של סטלה, איזבל וקירסטן.
כל אחת מהן מתמודדת עם אבל ואובדן בדרכה שלה, כל אחת סובלת מתחושות של כעס ובדידות.
הספר נוגע בנקודה הרגישה של יחסים מורכבים בין אימהות לבנותיהן ובחרדה שיש לכל אמא כשהיא עלולה לאבד את הילד שלה.
במהלך העלילה לא היו טוויסטים בלתי צפויים, לא הייתה לי תחושה שאני קוראת מותחן פסיכולוגי ואני חייבת לציין שהסוף לא הפתיע אותי ורק בעמודים האחרונים התחלתי להרגיש שהאדרנלין קצת עולה, אבל עדיין נהנתי מאד מהכתיבה הזורמת והצלחתי למצוא משהו מעצמי בכל אחת מהדמויות הנשיות בעלילה והן אפילו ליוו אותי במחשבות לאחר שסיימתי לקרוא את הספר, בסך הכל זהו ספר מתח דרמתי שנקרא בהנאה רבה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן