Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
תגובה נגדית
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 480
אגדות קדם יש סיפורים על גברים עשויים ללא חת, גברים חסרי פחד המגיחים מבין הצללים, גברים של כבוד שיעשו הכל על מנת להגן על משפחתם ועל היקרים להם מכל. גם בימינו גברים כאלה עדיין מסתובבים בינינו, עדיין מגיחים מבין הצללים ומכים ללא רחם – אלה הם הסוכנים החשאיים. לפני יומיים, סקוט הארוות, אחד הסוכנים הקשוחים והאמיצים שבהם, נבגד קשות ואיבד את האנשים שאהב. הוא נחטף על ידי רוצחים מיומנים ונלקח אל מחוץ לגבולות ארצות הברית. כעת, רחוק מביתו ומוקף בכוחות האויב, עליו לפלס את דרכו אל החופש. איש אינו יודע היכן הוא נמצא ושום תגבורת לא תגיע בקרוב לחלצו, וכך על הארוות להשתמש בכל הידע שצבר ובכל היכולות שלמד כדי לשרוד. אבל הישרדות אינה הדבר היחיד שעומד מול עיניו – הארוות מחפש נקמה! "המותחן הטוב ביותר של בראד תור עד עתה, אבל כנראה רק עד הספר הבא שלו."  The Washington Times "מותחן חסר מעצורים!"  New York Journal of Books "ניצחון נוסף של בראד תור!" BookReporter.com "ידוע שחובבי המותחנים מתכננים את החופשות שלהם לפי יציאת ספריו של בראד תור. תתחילו לתכנן את החופשה הבאה..."  CrimeReads

במזג אויר סוער, עם ראות כמעט אפסית, שני טייסים מנסים להנחית מטוס תובלה ישן ומתפרק בשלום. החלל מתמלא עשן, תא הטייס מצפצף ומלא אורות, מנוע אחד שבק וכולם נכנסים למצב חירום. הטייס נזכר שבתא המטען יש אדם שקשור בשלשלאות וראשו מכוסה, הוא ממהר לדאוג לכך שיורידו לו את השלשלאות ויכינו אותו לנחיתה או להתרסקות על הקרקע. כך מתחיל הסיפור, כמו בשאר ספריו של תור באקשן!

האסיר הוא לא אחר מסקוט הארוות, אחד מהסוכנים המובילים בארצות הברית שהיה מטרה עבור הרוסים זמן רב.

בניו המפשיר, בעיירת נופש פופולרית מתגלות ארבע גופות ירויות. שני גברים ושני נשים ששלוש מתוכן נושאות נשק. מי האנשים שהיו? כיצד הצליחו להפתיע אותם? מבדיקה זריזה של זירת הפשע גילו כי אחת הגופות היא של סגנית ראש סוכנות הביון המרכזית והאחרת היא של ריד קרלטון, האיש שייסד את המרכז ללוחמה בטרור של הסוכנות. מדוע הרגו את אנשי המפתח האלו?

הקשר בין הסיפורים מתגלה כבר מההתחלה כשמספרים שהארוות היה נוכח ברצח המרובע. הוא נשבה על ידי המאפייה הרוסית והוברח לרוסיה. מטוסו מתרסק והוא מנסה לשרוד ולהציל את עצמו בתנאים לא פשוטים בסופות שלגים ובקור מטורף כשהוא יודע שמחפשים אותו בנרות. להאוורת נסיון בהשרדות בתנאים כאלו מאחר ושרת באריות הים והוא אומן למצבי הישרדות קשים אלו. הוא היה צריך להתמודד עם עם טמפרטורות לא הגיוניות, עם סופות שלגים, עם מחסור בציוד ובמזון, עם חיות טורפות ועם האוייב. משימה לא פשוטה!

המפעילים של הארוות חוקרים את הרצח בקוטג', משיגים תמונות ממצלמות אבטחה מהסביבה ומבינים שגם הארוות היה בבקתה ונעלם. הם חוקרים לעומק ומגיעים למסקנה שהוא נחטף לרוסיה. הם מפעילים עוד קשרים בחקירה, מגלים מידע נוסף ויוצאים לנסות לחלץ אותו מהרוסים.

הארוות מנסה לברוח לפינדלנד שהיא המדינה הקרובה ביותר לנקודה שהוא נמצא בתוך רוסיה, הרוסים מחפשים אותו בנרות כדי להשיגו בחזרה והמפעילים האמריקאים שלו מחפשים אותו גם כן, הם רוצים להצילו.

האם הארוות יצליח לצאת מרוסיה בכוחות עצמו? האם יצליחו לאתר אותו? מי יצליח ראשון הרוסים או האמריקאים?

הרבה שאלות והרבה תהפוכות כיאה לספר מתח מצויין. חיכיתי הרבה לספר כזה שישאיר אותי דרוכה מהעמוד הראשון ועד לסופו. הרגשתי שתור לא הוריד את הרגל מהגז לכל אורך הספר, כל הזמן היה אקשן וכל הזמן היו התרחשויות בכל מיני חזיתות. איזה ספר משובח, קצבי עם פרקים קצרים ומהירים כמו שאני אוהבת.

הפעם התחברתי לדמות של סקוט הארוות יותר משאר ספריו של תור, נהנתי מהעובדה שתור הציג צדדים רכים ואנושיים של איש כל כל קשוח וחזק. אני אוהבת לקרוא על גיבורים עגולים, זה הופך את הסיפור שלם יותר בעיני ובעיקר אמין.

אז:
עלילה מסחררת יש.
כתיבה מוצלחת יש.
גיבור על חלל יש.

תקראו! זהו הספר הכי מוצלח של בראד תור שקראתי.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן