Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תא 8
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
תא 8 באגף הנידונים למוות בכלא מרקוסוויל שבמדינת אוהיו עומד ריק מאז שג´ון מאייר פריי, שהורשע ברצח חברתו, מצא בו את מותו בנסיבות חשודות, זמן קצר לפני הוצאתו להורג. אבל האם ג´ון זכה למשפט צדק, או שמא היה כלי משחק בידי פוליטיקאים חסרי מצפון שהשתמשו בו לצרכיהם? האם אכן הוא מי שרצח את חברתו? ואיך אדם צעיר ובריא מת לפתע פתאום מהתקף לב? השאלות המטרידות האלה – והעלילה כולה - מקבלות תפנית מדהימה, כשעל סיפון מעבורת בין פינלנד לשוודיה, זמר בשם ג´ון שוורץ תוקף באכזריות גבר שמטריד מינית אישה במהלך הופעתו. עם מעצרו על ידי משטרת שטוקהולם, מתברר ששוורץ נמצא בשוודיה תחת זהות בדויה, וכי על פי רישומי השלטונות הוא מת לפני שש שנים. איך כל זה קשור לאירוע החשוד בתא 8 בכלא מרקוסוויל? והאם בשורש הדברים מסתתרת אמת מורכבת ואפלה, כפי שחושד מפקח הבילוש הוותיק והציני אוורט גרנס, שכבר ראה הכל בקריירה שלו, ואולי לא ראה שום דבר עד עתה? החקירה מסתבכת ומטלטלת את גרנס בין שתי יבשות וסוחפת אותו אל שרשרת אירועים שלא תיאמן, עד לפיתרון הבלתי צפוי ועוצר הנשימה. כמו בכל ספריהם, גם בתא 8 אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום מכניסים את הקורא לעולם שאינו מכיר, במותחן מקפיא דם. הפעם הם מעמידים למבחן את השלכותיו ההרסניות של עונש המוות, ואת השאיפה לצדק חברתי, המתנגשת לעיתים בצורך הבלתי נשלט בנקמה. תא 8 הוא רב מכר בינלאומי נוסף מאת אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום שרואה אור בעברית בסלע ספרים. קדמו לו חיה רעה, תא 21, הנערה מתחת לרחוב, שני חיילים, שלוש שניות, שלוש דקות ושלוש שעות. כולם זכו לשבחי המבקרים ולקהל קוראים עצום ונאמן בכל העולם.

בכל ערב, על ספינת נופש שרה להקה כדי לבדר את הנוסעים. הלהקה שרה והנוסעים רוקדים ומבלים. בחור שיכור שנטפל לבחורה, נמצד אליה וממשש את גופה ללא רשותה מוציא את הסולן מכליו. הוא לא שולט בעצמו ולבסוף בועט בפרצופו של הבחור. מוגשת נגדו תלונה במשטרה ומסתבר שהבחור שנפצע נפצע פצעים בלתי הפיכים.

המשטרה עוצרת את סולן הלהקה ומכניסה אותו בנתיים למאסר עד לבירור וחקירה מעמיקה. התגובה של אותו בחור מוזרה וקיצונית, הוא מתנגד להיות כלוא בתא, מתפרע עד שרופא הכלא נתן לו תרופות הרגעה. החוקרים מבינים שיש סיבה להתנהגות שלו וכמובן שמתחילים לחקור את הרקע שלו. כבר מההתחלה מתברר שהדרכון הקנדי שלו מזוייף. השם והמספר תקינים אך הזהות לא, הדרכון שייך במקור לאדם שחור והחשוד לבן. החקירה מעלה הילוך…
כבר מתחילת החקירה החוקרים מגלים שג'ון שוורץ זו לא הזהות האמיתית שלו. מהר מאוד הם מגיעים למקרה של נידון למוות בארצות הברית שמת כביכול לפני מספר שנים. הם מבינים שאיכשהו הוא הצליח לחמוק מעונש המוות ולהגיע עם זהות בדויה לשוודיה. עכשיו הסיפור המרכזי מתחיל.
מספרים על מה שעובר על ג'ון בשוודיה ועל מה שקרה אז בארצות הברית ומה קורה היום. החקירה מסתעפת והחוקרים מנסים לפצח את התעלומה כיצד הוא הצליח להתחזות למת ובעיקר מהם משתפי הפעולה. הסיפור מסופר מנקודות מבט של אנשים שונים ממקומות שונים עם פרקים קצרים מה שגורם לסיפור להיות מותח במיוחד, הקצב מסחרר.

מה יהיה סוף הסיפור? מה יהיה סופו של ג'ון? האם יחשפו משתפי הפעולה?

לא אוסיף ולא אפרט, תצטרכו לקרוא בעצמכם כדי לגלות את ההמשך. אני בכוונה לא מספרת עוד על העלילה כדי לא לספר לכם על פרט אחד יותר מידי. ממליצה לכם בחום לקרוא את הספר הזה וכך תגלו בעצמכם. זהו לא הספר הראשון של זוג השוודים אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום שאני קוראת, עד עכשיו הם לא אכזבו אותי.
אהבתי את הכתיבה ואת הקצב, את העובדה שהסיפור מסופר מקולם של המון דמויות עם מעברים חלקים בניהם, מבחינתי זה הוסיף למתח ולמיסתורין של העלילה, לא היה רגע דל.
אז אם זה לא מספיק ברור – אל תפספסו!!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן