Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תאומות זהות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 334
טביתה והרפר פרוסט הן אולי תאומות זהות כלפי חוץ, אבל מבפנים הן שונות לחלוטין. טביתה זהירה ומיושבת, הרפר פזורת דעת ופרועה. כל אחת מהן נושאת עמה עלבון, צער ואובדן – אבל אחרי עשר שנות נתק, אף אחת כבר לא בדיוק יודעת מה השתבש. עכשיו אביהן מת, והתאומות המתגוררות באיים סמוכים נפגשות בהלוויה. שרשרת של נסיבות מאלצת אותן להתחלף באי מגוריהן. האם כל אחת תצליח במקום שבו נכשלה אחותה? והאם הפעם יצליחו להתגבר על משקעי העבר?

כאמא לתאומים זהים, נושא התאומות מאוד מסקרן אותי ואני אוהבת לקרוא כל מה שקשור בתאומים, ולכן כמובן נמשכתי גם לספר הזה.

זהו סיפורן של התאומות הרפר וטביתה , תאומות זהות לחלוטין חיצונית, עד כי אפילו הוריהן נטו להתבלבל.

בגיל 17 הוריהן התגרשו והתפצלו לגור בשני איים מקבילים ננטקט ווינארד  – איים דומים אך כל אי בעל חשיבות עצמית משלו.
בהחלטתה של אלינור האם, כל הורה לקח תחת חסותו תאומה אחת, ובחגים הן היו מתחלפות.
כך יצא שבעקבות "אבן, נייר ומספריים" נגזר גורלה של הרפר ללכת עם האב בילי (שהיה המבוקש מבין שני ההורים) וטביתה נאלצה להישאר עם אלינור.

הספר פותח במותו של האב בילי, בו טיפלה במסירות הרפר.
הרפר שמעולם לא נישאה ולא הביאה ילדים, מנהלת רומן עם הרופא הנשוי של אביה. להרפר יש נטיה להסתבך בצרות ועל כן יצא לה שם די רע בוינארד, לאחר מות אביה היא מוצאת עצמה לבד בעולם.

טביתה שנשארה כל חייה לגור ולחסות בצל אמה, מסייעת לה לנהל את חנות הבוטיק באי, ואת המותג שהיה בעבר מצליח "אלינור רוקסי פרוסט", והיום הוא נחשב "OLD FASHION", ופחות מבוקש על ידי הצעירות.
טביתה גם לא נישאה מעולם, אך הביאה 2 ילדים: ג'וליאן שנולד פג ומת בגיל 3 שבועות, ואיינסלי מתבגרת מרדנית המחפשת צרות.

היחסים בין התאומות מורכבים וגובלים בשנאה. מותו של ג'וליאן התינוק שינה את טביתה ומאז שום דבר לא חזר להיות כשהיה.

לאחר טקס האשכבה של בילי, אליו מגיעות גם טביתה, אלינור ואיינסלי, רצף של אירועים מוביל לכך שטביתה והרפר מחליטות להתחלף בחייהן לתקופה. הרפר עוברת לגור בננטקט עם איינסלי, וטביתה עוברת להתגורר בבית האב בוינארד.

הסיפור שבתחילתו די מדשדש מתחיל להתפתח מהנקודה בה התאומות מתחלפות בחייהן. חילופי התפקידים בין הרפר לטביתה מובילים לשינוי והתקדמות בעלילה. כל אחת מנסה להתנהל בחייה של אחותה, להתרחק מהחיים המוכרים ולעשות חשבון נפש עם עצמה.
הרפר הבליינית, עם הרקע השערורייתי שנקשר סביבה, נאלצת להתמודד עם ילדה מתבגרת המחפשת ריגושים ואת כל מה שאסור, ובמקביל מנסה לשקם את החנות של אמה שכבר מזמן אינה רווחית.
ואילו טביתה מוצאת עצמה בודדה בביתו המיושן והמוזנח של אביה, מנודה חברתית בשל היותה אחותה של הרפר,  אך ברגע אחד של תעוזה היא מחליטה לעשות מעשה.

כואב הלב לקרוא על יחסי אחיות מרירים ומלאי שנאה. אין כמו אחות קרובה לפרוק באוזניה את צרות העולם. יש משהו מנחם בידיעה שיש מישהי שמכירה וגדלה איתך ומכירה את המשפחה המשותפת שלכן ואת כל המורכבויות והניואנסים.
אני חושבת שחלק מתפקידי כאמא הוא לטפח את קשרי האחים ולגרום להם להבין שקשר דם חזק מהכל, ואפשר להרוויח ממנו המון, והספר הזה רק חידד לי יותר את הנקודה הזאת.

במהלך הספר מצאתי עצמי מזדהה לעתים עם הרפר ולעתים עם טביתה. אם כי דמותה של טביתה יותר נוקשה, ואולי מעט מרירה בעקבות הטרגדיה שעברה והתבגרותה בצל אמה השתלטנית.

לסיכום: ספר חביב על יחסי אחיות מורכבים, ועל כך שלפעמים צריך להתרחק קצת כדי ללמוד להעריך את הדברים החשובים באמת.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן