Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תאומות זהות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 336
טביתה והרפר פרוסט הן אולי תאומות זהות כלפי חוץ, אבל מבפנים הן שונות לחלוטין. טביתה זהירה ומיושבת, הרפר פזורת דעת ופרועה. כל אחת מהן נושאת עמה עלבון, צער ואובדן – אבל אחרי עשר שנות נתק, אף אחת כבר לא בדיוק יודעת מה השתבש. עכשיו אביהן מת, והתאומות המתגוררות באיים סמוכים נפגשות בהלוויה. שרשרת של נסיבות מאלצת אותן להתחלף באי מגוריהן. האם כל אחת תצליח במקום שבו נכשלה אחותה? והאם הפעם יצליחו להתגבר על משקעי העבר? "תאומות זהות" הוא רב־מכר מלבב ומקסים פרי עטה של מחברת רבי־המכר אלין הילדרברנד, בעצמה תאומה שהקדימה את אחיה בשש דקות שלמות. כמו שאר ספריה של המחברת, גם ספר זה הופיע ברשימות רבי־המכר של הניו יורק טיימס ועיתונים נוספים.

אלוהים ברא את ויניארד…אבל הוא גר בננטקט.

הרפר פרוסט היא אישה בת 39 שעובדת בחברת שליחויות זניחה ומתגוררת באי מרת'ס ויניארד השוכן בחופי מסצ'וסטס סמוך לביתו של אביה בילי.
כשהוריה של הרפר התגרשו כשהיא הייתה בת 17, היא ואחותה התאומה הזהה טביתה היו חלוקות בדעתן עם מי מההורים כל אחת מהן צריכה לגור.
כמובן ששתיהן העדיפו לגור עם אביהן בילי ולא עם אמן התובענית אלינור, אבל לבסוף מי שזכתה להתגורר עם בילי הייתה הרפר וטביתה מעולם לא סלחה לה על כך ומכאן החלה הדרדרות ביחסים בין השתיים.
טביתה נשארה להתגורר עם אמה אלינור בבוסטון ובקיץ שתיהן חלקו מגורים בננטקט, האי הסמוך והתאום לויניארד.
בזמן שהרפר ניסתה להחזיק בעבודתה המשעממת ולטפל באביה החולה במצב סופני, היא גם ניהלה רומן עם הרופא הנשוי של אביה ויצאה במקביל עם סמל משטרה שלא ידע על מעלליה.
הרפר תמיד הייתה הכבשה השחורה של המשפחה, זאת שלא מצליחה להחזיק עבודה או זוגיות הולמת, מסתבכת בשטויות ומתלבשת כמו הומלסית אבל עם זאת היה בה קסם מיוחד.
טביתה לא ביקרה בוינארד במשך 14 שנה וכך גם אלינור אבל כשבילי הולך יום אחד לעולמו בגיל שבעים ושלוש, אלינור, טביתה ובתה המתבגרת היינסלי נאלצות להגיע לטקס ההשכבה בויניארד.
בילדותן, טביתה והרפר היו החברות הכי טובות, הן היו בלתי נפרדות אז מה קרה במהלך השנים שנוצרו ביניהן כל כך הרבה כעס ושנאה? ומה קרה שבמקום שיהיו מחוברות הן חלוקות על כל דבר?

לאחר טקס הפרידה מבילי, כל אחת מהנשים מתכוונת לפנות לדרכה ולא להתראות יותר עם הצד השני לעולם אבל משהו לא צפוי קורה שגורם לטביתה לעבור להתגורר בויניארד ולהרפר לעבור לגור במקומה בננטקט ולנהל באופן זמני את העסק הכושל שלה וכמו כן לטפל בהיינסלי הסוררת שרק מושכת אליה צרות.
כל אחת מהנשים צריכה עכשיו להתמודד עם חייה הלא פשוטים של האחות השניה כשבאמצע עומדת אלינור, אשת הדרקון.
טביתה תמיד האשימה את הרפר על כל דבר רע שקרה לה בחיים והחיים בצילה של אלינור השתלטנית אמללו את חייה, היא חולמת להשתחרר מהכבלים שקושרים אותה לאמא שלה ובתה המרדנית ולעומתה הרפר רוצה לקחת אחריות ולהתבגר כדי להוכיח לכולם ולא פחות לעצמה שהיא מסוגלת להיות מבוגר אחראי למרות הכל.
שתי האחיות והאחיינית יעברו לא מעט דרמות בספר הזה וגם לא מעט טעויות קומיות לא צפויות.

עלילת הספר כתובה מנקודת מבטן של שלוש נשים: הרפר, טביתה והיינסלי.
שתי האחיות אמנם זהות למראית עין אבל שונות לגמרי אחת מהשנייה. טביתה היא סנובית, מאורגנת, לחוצה, צדקנית ואלגנטית ואילו הרפר מבולגנת, עצלנית, מתפזרת אבל הולכת תמיד עם תחושות הבטן שלה.
אין ספק שעצם העובדה שכל אחת מהן גדלה עם הורה שונה באופיו, עיצב אותן כנשים בוגרות לפי דמותו של ההורה אתו גדלו.
שני האיים בעלילה הם כמו שתי התאומות. למראית עין הם דומים אבל מתחת לפני השטח לכל אחד יש את ההיסטוריה והייחוד שלו.
אהבתי את שתי האחיות, מצאתי משהו מעצמי בכל אחת מהן והן הזכירו לי את הקשר המיוחד והבלתי ניתן להפרדה שיש לי עם שתי האחיות שלי.
הספר הזה הוא סוג של גרסה מודרנית לספר אבא מתארס והוא מוכיח שמשפחה לא בוחרים ובסופו של דבר המשפחה שלנו היא מה שמאפיין אותנו.
הספר גרם לי לחייך הרבה, הוא היה דרמתי עם קורטוב של הרבה קטעים משעשעים, גם מרגש ורומנטי, מסקרן וכייפי וקראתי אותו בהנאה רבה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן