Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
תאומות הקרח
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 282
לפני שנה מתה אחת משתי התאומות הזהות של בני הזוג אנגוס ושרה מורקרופט בתאונה מחרידה. הם נוטשים את לונדון ומנסים לשקם את חייהם בבית עתיק וחרב למחצה על אי סקוטי פעוט. ולפתע טוענת קירסטי, התאומה ששרדה, שהיא בעצם אחותה המנוחה לידיה – ועולמה השברירי של המשפחה מתנפץ שוב. החורף הסקוטי קשוח, אך לאנגוס אין ברירה אלא לצאת לעבודה. שרה נותרת באי עם קירסטי (או אולי זו לידיה?), שהתנהגותה הופכת מתעתעת יותר ויותר מיום ליום. סערה עזה מרתקת את השתיים לבית ומאיימת על חייהן, אך לא רק הטבע  – גם העבר עדיין רודף את המשפחה. האם חשיפת האמת הנוראה על היום הגורלי שבו מתה הילדה היא המוצא היחיד? ס"ק טרמיין הוא שם העט של העיתונאי והסופר הבריטי שון תומס, תושב לונדון. תאומות הקרח הגיע למקום הראשון ברשימת רבי המכר של ה"סנדיי טיימס" וזכה להצלחה מסחררת בארצות רבות.

לא המוות שלי עצמי הוא בלתי נסבל, אלא מותם של הסובבים אותי. כי אני אוהב אותם , וכי חלק ממני מת איתם.

שרה ואנגוס מורקרופט הם זוג נשוי ואב לתאומות זהות בשם קריסטי ולידיה.
חייהם מושלמים למראית עין, אבל כאשר אסון נורא פוקד את המשפחה ולידיה נהרגת בתאונה, שום דבר כבר לא חוזר להיות מה שהיה והרבה משקעים מהעבר עולים וצפים למעלה.
שרה ואנגוס נקלעים לקשיים כלכליים לאחר שאנגוס מאבד כל רסן ומפוטר מעבודתו והם נאלצים להיפרד מביתם בלונדון ומחליטים לפתוח דף חדש ולעבור להתגורר בקוטג' של שומר המגדלור באי טוראן שנמצא בסקוטלנד ושייך למשפחתו של אנגוס.
קריסטי בת השבע שלא התאוששה ממותה של אחותה התאומה, מתנהגת מוזר מאז התאונה והיא טוענת שהיא בעצם לידיה וקריסטי היא זאת שנהרגה.
שרה לא מייחסת לכך חשיבות והיא מבינה שכנראה הקשר בין השתיים היה כל כך חזק שקריסטי החליטה לאמץ את זהותה של אחותה לאחר מותה אבל עדיין נותרים בלבה ספקות לגבי הבנות, האם הם עשו טעות כל כך חמורה והתבלבלו בזהות של הבת שנהרגה?

כאשר אנגוס מגיע לאי לאחר שלא היה שם ב 15 השנים האחרונות הוא נדהם מיופיו אבל גם מאכזריותו של המקום.
הבית שבו המשפחה אמורה להתגורר נראה מוזנח ומטונף, רדוף בעכברושים וחיות שונות והדרך היחידה להגיע למקום המבודד הזה היא דרך סירה שאין להם.
על אף העבודה הקשה שעוד מחכה להם, שרה אוהבת את המקום, היא נדהמת מהנופים שנשקפים מהחלון ונהנת מאורו של המגדלור ויותר מכל היא משוועת להתחלה חדשה במקום שכוח האל הזה.
אבל גם כשהם רחוקים מאד מהעבר והזכרונות הקשים שנותרו מאחור, עדיין אין לאף אחד מהשלושה נחמה.
אנגוס ושרה מסתירים סודות אפלים זה מזו וקריסטי רדופת סיוטים לגבי זהותה האמיתית ולגבי אחותה המתה.
אנגוס לא מפסיק לשתות והוא זועם וחסר מנוחה, שרה מנסה למצוא שלווה ונחת אבל היא טרודה כי היא מרגישה שכולם משקרים לה אבל מה האמת מאחורי כל השקרים?

הפרקים של הספר כתובים דרך עיניה של שרה בגוף ראשון ודרך עיניו של אנגוס בגוף שלישי.
הספר הזה היה חתיכת מותחן פסיכולוגי מצמרר, כבר לא ידעתי מה לחשוב לגבי מה שקרה שם באמת, כל פרק היה יותר מתעתע מקודמו והסוף היה מפתיע ומאד לא צפוי (אהבתי איך שהכל נסגר בסוף).
דמותה של קריסטי היתה מצמררת אבל אין ספק שהיא עברה לא מעט תהפוכות במהלך העלילה וכמוה גם אני לא ידעתי עד לדף האחרון מי הכי שפוי בסיפור המטורף הזה ומי לא (אני מודה שהופתעתי).
אוהבי המותחנים יעופו על הספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. קארין סיידוף

    בדיוק מה שחשתי גם אני.
    כתבת נהדר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן