Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שתי אהבות אמת
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 288
בשנות העשרים שלה, אמה בלייר נישאת לג'סי, אהוב נעוריה. הם בונים לעצמם חיים הרחק מהציפיות של הוריהם והאנשים בעיר הולדתם במסצ'וסטס. הם מטיילים יחד בעולם – אמה ככותבת עצמאית וג'סי כעוזר הפקה לסרטי טבע – חיים את החיים במלואם ומנצלים כל הזדמנות להרפתקה חדשה. ביום הנישואין הראשון שלהם ג'סי נשלח למשימה באיים האלאוטיים והמסוק שבו הוא טס נעלם מעל האוקיינוס השקט. סתם כך, ג'סי נעלם לנצח. אמה חוזרת הביתה בניסיון לאחות את השברים. כעבור מספר שנים, כשהיא כבר בשנות השלושים שלה, פוגשת אמה חבר מהעבר, סאם, ומתאהבת שוב. כשהיא וסאם מתארסים, נראה כי היא זוכה להזדמנות שנייה להיות מאושרת. עד שג'סי חוזר. עכשיו יש לאמה בעל וארוס. אך מי מהם הוא אהבתה האמיתית?

שלום חנוך, שהוא אחד מהאמנים הישראליים האהובים עלי, שר שיר מהמם בשם "צרות טובות" בו הוא מתאר את אהבתו לשתי עלמות: שתיהן יפות ושתיהן דומות זו לזו. את הראשונה הוא לקח להרים בכדי לראות את הזריחה, ואת השנייה ליער כדי לראות כיצד השמש שקעה. כל חיינו אנחנו מייחלים לאהבת אמת, ולמישהו שיאהב אותנו בדיוק כפי שאנחנו. אז מה קורה כאשר אדם זוכה לא רק לאהבת אמת אחת, כי אם לשתי אהבות אמת בחייו? נשמע מדהים לא? אם תשאלו את אמה בלייר, גיבורת הספר, היא תאמר לכם:
be careful what you wish for.

אמה בלייר גדלה באקטון מסצ'וסטס, עם הוריה שהם בעלים של חנות ספרים, ועם אחותה הבכורה מארי. משפחת בלייר היא משפחה אוהבת ומלוכדת, ושתי האחיות עוזרות להוריהן בחנות אחרי הלימודים. אמה מעולם לא רצתה לעבוד בחנות הספרים, היא בכלל לא אוהבת ספרים ולא אוהבת לקרוא. אחותה, לעומת זאת, דווקא כן. בחנות הספרים פוגשת אמה לראשונה את סאם שלומד איתה בתיכון ומתחיל לעבוד גם הוא בחנות. אמה וסאם הופכים לידידים, אך כאשר הם מסיימים את התיכון, סאם נוסע ללמוד והשניים אינם מתראים עוד.

אמה התאהבה בג'סי לרנר ממבט ראשון. ברגע שראתה אותו בבריכת השחייה בשנה הראשונה ללימודיה בתיכון. ג'סי פופולרי, חתיך ויש לו חברה. נראה שהוא בכלל לא בליגה של אמה. בשנת הלימודים האחרונה הם נפגשים במסיבה ומתקרבים. הם מתאהבים והופכים לזוג. בגיל 20 אמה רוצה שני דברים: להתרחק כמה שיותר רחוק מהעיירה ומחנות הספרים, ולטייל כמה שיותר בעולם. אמה וג'סי עוברים לקליפורניה, מתחתנים וחיים את החלום. ממש לפני שהם חוגגים יום נישואין ראשון, מקבל ג'סי הצעת עבודה מרוחקת באזור אלסקה. ג'סי מתלבט, אבל בסופו של דבר נענה להצעה. בדרכו לאתר הצילומים מתרסק המסוק וכל מי שהיה בו – נהרג. ג'סי נעלם. אמה ההרוסה חוזרת לעיר הולדתה כדי להתנחם ולהיעזר במשפחתה.

שנתיים לאחר מכן, אמה מנהלת את חנות הספרים של הוריה שעומדים לצאת לגמלאות. אמנם זה לא היה החלום שלה, אבל היא מגלה שהיא נהנית מכך יותר ויותר. היא פוגשת את סאם לגמרי במקרה, ונענית להצעה שלו לצאת לדייט. בין אמה וסאם מתפתחת מערכת יחסים יפה ובוגרת. אמה מאוהבת שוב – והיא וסאם מתארסים. יום אחד היא מקבלת שיחת טלפון מפתיעה: ג'סי חי! הוא שרד את ההתרסקות וכעת הוא בדרכו הביתה. ג'סי חוזר ומבהיר לאמה שהוא רוצה את אשתו בחזרה, אבל האישה הזו מאורסת עכשיו למישהו אחר. במי תבחר אמה? בסאם – בו היא מאוהבת כיום? או בג'סי – בעלה ואהבת חייה?

פסק הדין:
אמה התאהבה בסאם ובג'סי, ואני התאהבתי בספר הזה ובכתיבתה של טיילור ג'נקינס ריד. אהבתי את ההתפתחות שעברה אמה לאורך הסיפור: היא השתנתה והתבגרה מאד ויחד איתה גם אני. אהבתי את הדילמה שלה, והספר אתגר אותי כקוראת לחשוב מה הייתי עושה במקומה. לא הפסקתי לדבר על הספר כשקראתי אותו, ולא הפסקתי לנחש במי אמה תבחר. בנוסף לסיפור האהבה יש בספר אלמנט של מתח וציפייה לבאות, מה שרק הוסיף לו, ואהבתי את הדרך שבה הוא הסתיים. בכל ספר שאני קוראת אני בוחרת ציטוט שאהבתי במיוחד, מסמנת ומדגישה אותו, ולבסוף משתמשת בו כטיזר. הפעם שמתי לב שסימנתי כמעט חצי ספר, וזה מעיד על כמות הציטוטים שאהבתי ועל התובנות הרבות שקיבלתי. שתי אהבות אמת הוא לא עוד ספר רומנטי כי אם ספר שאזכור זמן רב.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן