Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שש שנים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2014
מס' עמודים: 342
ג'ייק פישר, פרופסור צעיר למדעי המדינה ורומנטיקן מושבע, פוגש את נטלי אייברי, ציירת מבריקה ויפהפייה, במושבת אמנים פסטורלית בוורמונט. הוא משוכנע שמצא את אהבת חייו, אבל דווקא כשנדמה שאושרם בשיאו נטלי עוזבת אותו לטובת האקס המיתולוגי שלה. ג'ייק מתקשה להאמין, אך נאלץ לצפות במו עיניו באהובתו נישאת לגבר אחר. היא דורשת ממנו לנתק איתה כל קשר, וג'ייק שבור הלב נאלץ להבטיח שימלא את מבוקשה. שש שנים שלמות הוא עומד בהבטחתו. ואז, ביום בהיר אחד, הוא נתקל לתדהמתו בהספד על בעלה של נטלי. הוא נוסע להלוויה, וכפי שקיווה, הוא פוגש שם את האלמנה – אבל זו אינה נטלי, אלא אשתו זה עשרים שנה של הנפטר. הגילוי הזה, ואלה הבאים אחריו, מערערים את עולמו של ג'ייק ומטילים אותו למערבולת חסרת מעצורים של סודות, שקרים, תעלומות ומזימות, שבה מעורבים בין היתר אביו הרוחני וכמה מן האנשים המסוכנים ביותר בארצות הברית. אולם ג'ייק נחוש בדעתו: הוא לא ישקוט עד שיגלה לאן נעלמה נטלי ומה באמת קרה בשש השנים הקשות בחייו. "ספרו הטוב והמסעיר ביותר של הרלן קובן עד כה, ללא עוררין. העצב האמיתי על הפרידה מן הגיבורים בסוף הקריאה כמעט שמשתווה לשיאי ההתרגשות שהעלילה מייצרת בלי הפסקה. פנטסטי."  Washington Post "סיפור האהבה הגדול שמגולל קובן אינו נופל מסיפור המתח המדהים שהוא טווה במקביל. קובן במיטבו המוחלט."  Sunday Express

זה התחיל כמו הרבה סיפורים- גבר פוגש באישה, יש קליק מטורף ומכאן הם נסחפים לתוך מערכת יחסים אינטנסיבית ומרגשת. ברוב הסיפורים או שזה נמשך או שזה נגמר. אצל ג'ייק פישר זה פשוט נקטע. הוא הכיר את נטלי במושבת אמנים והם בילו יחד תקופה קצרה ונפלאה, הכל היה מושלם ופתאום- בום. נטלי חוזרת לאקס המיתולוגי ומתחתנת איתו.

ג'ייק עומד בטקס, הוא חייב לקבל את סגירת המעגל הזאת. הוא רואה את נטלי מתחתנת וכשהדלת הזאת נסגרת הוא חוזר לחייו כפרופסור באוניברסיטה, מבטיח לנטלי ואולי גם לעצמו שהוא לא ינסה ליצור איתה קשר, שהוא ישאיר את הדלת הזאת סגורה. אבל הדלת נפתחת. שש שנים אחרי שראה אותה בשמלה הלבנה, ג'ק נתקל בהספד על בעלה של נטלי.

ג'ייק נוסע להלוויה, מצפה לפגוש את נטלי, אך לתדהמתו הוא פוגש במישהי אחרת- אישתו של המנוח מזה עשרים שנה. ג'ייק מבין מהר מאוד שכל מה שחשב שידע הוא שקר, אז הוא יוצא למסע כדי לגלות את האמת. מי היא נטלי באמת ולאן היא נעלמה?

 

ספר של הרלן קובן הוא ספר של הרלן קובן. אחד הדברים שאני הכי אוהבת בו זה סגנון הכתיבה. הוא זורם, קליל יחסית וגם די משעשע. ברוב הספרים שלו שקראתי עד היום הייתה הבנה מאוד עמוקה של הטבע האנושי והדמויות היו מדהימות. אולי בגלל זה די התאכזבתי מהספר הזה.

לא התחברתי לג'ייק בכלל. עזבו התחברתי, לא האמנתי לו. אוקיי, הבנתי, רומנטיקן. בסדר אני יודעת שיש גברים שאומרים שהם יטוסו עד הירח וחזרה וגם מתכוונים לזה, אבל פה זה הרגיש לי קצת מוגזם. הבחור פגש בחורה, עבר את הטלטלה שעבר, ואז שש שנים אחר כך פשוט זורק את כל החיים שלו הצידה, מסכן את עצמו ואת הסביבה ובשביל מה? זיכרון של אהבת קיץ, מתוקה ככל שתהיה. וגם לאורך כל הספר יש לו בחירות של ה' ישמור. מרגיש כאילו בא לו למות וזהו.

אני גם חייבת לציין שהיה קצת מבאס שלא הצלחתי להבין במאה אחוז את הקשרים בין כל הדמויות. בדרך כלל קובן טווה את זה כל כך יפה, כל כך ברור, שאתה אומר לעצמך וואלה איך לא חשבתי על זה, זה היה שם כל הזמן. אז פה זה הרגיש לי מאולץ.

בסך הכל הספר הוא לא רע. הוא פשוט הכי פחות טוב שקראתי מקובן. הכתיבה עדיין טובה, העלילה עדיין מתגלגלת בקצב טוב, עדיין רציתי מאוד לראות איך הכל נגמר. אולי באתי עם ציפיות גבוהות מידי, גם בגלל הסופר וגם בגלל שהרעיון של גילוי של חתונה פיקטיבית ממש סיקרן אותי.

בקיצור, לא עבודתו הטובה ביותר. אבל הי, זה עדיין הרלן קובן.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן