Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שריפות קטנות בכל מקום
קטגוריה:
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 376
מספר על שתי משפחות שונות זו מזו — האחת עשירה והשנייה דלת אמצעים — שחיות בשייקר הייטס, עיר פרברית יוקרתית ליד קליבלנד, שהיא סמל לחיי מצוינות וסדר אמריקאיים. בני משפחת ריצ'רדסון העשירים — ויליאם, אלנה וילדיהם המתבגרים: לקסי, טריפ, מודי ואיזי — הם נצר למייסדי העיר. חייהם מתנהלים על מי מנוחות (למעט הצרות שמעוללת איזי מפעם לפעם), עד שיום אחד מגיעות אל פתח ביתם אם ובת, מיה ופרל וורן, שמבקשות לשכור דירת מגורים שבבעלות משפחת ריצ'רדסון. מיה היא אמנית מסתורית שחייה מוקדשים ליצירה, והיא נודדת בארצות הברית עם פרל, בתה המתבגרת, שהיא בת גילו של מודי ריצ'רדסון. קשרים סבוכים ועזים — חלקם מפתיעים, חלקם סודיים — מתחילים להירקם בין המשפחות: קשרי תעסוקה, חברוּת, אהבה, הערצה, משיכה. אל פקעת הרגשות הסבוכה מתווספים במהרה סודות ומחלוקות, ואלה מובילים לזעזועים לא רק בקרב שתי המשפחות, אלא גם בקהילה המקומית. סלסט אינג, מחברת הרומן, עוררה התפעלות כבר כשהתפרסם "כל מה שלא סיפרתי", ספרה הראשון. "שריפות קטנות בכל מקום" נבחר על ידי עיתונים חשובים לספר השנה.

מודי ופרל התחברו מיד כשנפגשו כשפרל ואימה הגיעו לשייקר הייטס ושכרו ממשפחתו של מודי דירה קטנה. בדירה הקטנה גרו פרל ואמה האומנית שחיו בצמצום ובפשטות. משפחתו של מודי היתה שונה לחלוטין. הם היו אמידים, גרו בבית גדול ומכובד, נסעו במכוניות מפוארות, עבדו בעבודות טובות והיו למשפחה גדולה ועליזה (מלבד הצרות שעוללה איזי). מודי ופרל התחברו מאחר ומצאו האחד אצל השניה מה שחסר להם עצמם.

הקשרים של המשפחות הולכים ומתהדקים כשאימם העסוקה של משפחת ריצ'רדסון מציעה למיה – אמה של פרל לעבוד אצלם בבישול ובסידור הבית. כך יכלה מיה להרוויח את שכר הדירה וגם זמן פנוי לעסוק במה שהיא אוהבת – באומנות.

טיול תמים של הילדים מבית הספר מוביל לגילוי של תמונה מסתורית של מיה באחת מגלריות האומנות שבאיזור שייקר הייטס. התמונה העלתה תהיות רבות ומיה התחמקה מלתת תשובות – מה שהעלה את הסקרנות של כולם. גב' ריצ'רדסון, עיתונאית במיקצועה, החליטה שהיא תתחקה אחריה חייה של מיה וכך תגלה את האמת. הספר מחזיר אותנו כמה שנים אחורה ומספר לנו את סיפורה של מיה הצעירה, סיפור ששופך אור על חייה הבוגרים.

במקביל מסופר סיפורם היומיומי של בני העשרה, על הקשרים שנרקמו, על החברויות שיצרו, על הטעויות שעשו בדרך ועל המשמעויות וההשלכות של אותן טעויות.

הקשרים בין המשפחות מתהדקים מיום ליום. הילדים של הריצ'ארדסונים מוצאים מפלט ומענה לחסכים שלהם בבית הדל של מיה, במיוחד איזי.

מה יעלה בגורלן של שתי המשפחות? מהו הסוד של מיה והאם הוא יתגלה?

אתם בטח שואלים את עצמכם מה הקשר לשריפות. איזי, ביתם הקטנה של הריצ'ארדסונים היתה מציתה שריפות כשהיתה מגיעה לקצה. מתוך שדה שרוף היה צומח משהו חדש. כך הסבירה לה מיה ובכך האמינה.

"לפעמים את צריכה לשרוף לגמרי הכל ולהתחיל מההתחלה. אחרי שריפה כזו האדמה עשירה יותר ודברים חדשים יכולים לצמוח ממנה. גם אנשים הם ככה. הם מתחילים מחדש. הם מוצאים דרך". אלו בדיוק הדברים שאמרה מיה לאיזי. היא דברה מתוך נסיון. עשרות פעמים היא ופרל היו צריכות לעזוב מסיבה כזו או אחרת ולהתחיל כל פעם מחדש. כל כך קשה להשאיר דברים מאחור ושוב לבנות מחדש. פעם אחר פעם. הלב נחמץ על שתיהן. פרל, נערה צעירה שרק רצתה בית קבע, להיות שייכת ואהובה ומיה, אישה חזקה, אמיצה, טובת לב שהלכה אחרי ליבה ואמונתה.

לספר מסרים חשובים ועמוקים הרבה מעבר לסיפור שסופר. מה שהכי בלט לי שהילדים של הריצ'ארדסונים חיפשו את מיה שתהיה בסביבה שנקלעו לצרה או שרצו שלא יבקרו אותם ויכעסו עליהם על מה שעשו. זה מה שכל ילד בעצם צריך. קודם כל! לפני בית מפואר, מכוניות צמודות עושר וכו'. ילדים זקוקים שפשוט נהיה שם בשבילם.

הספר גרם לי לחשוב לא מעט על ילדי שלי ומה אני עבורם והיווה תזכורת למה שאמרתי תמיד. ילדים צריכים את ההורים שלהם בכל גיל.גם כשהם מתבגרים הם צריכים אותנו. שנתמוך, שנקשיב, שנפרגן, שנבלה איתם בזמן איכות, שלא נשפוט אותם, שנאמר מילה טובה ושפשוט נהיה שם!

מניחה שמתוך הסקירה הבנתם שאני ממליצה על הספר בכל פה. ספר על נושא חשוב, שמעביר מסר חשוב, שכתוב היטב ושנהנתי לקרוא.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן