Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שקרים שקטים
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 380
מגדת העתידות נראתה עייפה. "טוב, יא בינתי. נגמר הזמן," אמרה. "חשבת על ברכה לבת שלי?" "חשבתי על משהו. את היחידה שיכולה לפתוח לה את הדרך לאהבה. את חוסמת אותה. תפַּתחי, גם היא תפתח, תאהבי, גם היא תאהב, תתמסרי לתשוקה, גם היא תספוג אליה תשוקה. אתן זורמות באותם ערוצים, ואתן צריכות לאחד את האנרגיה שלכן לנהר אחד. כוח אחד חזק. כל עוד את מסתירה ממנה את האמת, היא תישאר תקועה." "איזו אמת?" קולה של סיון הצטרד. "את אומרת דברים סתומים," שיקרה בלי למצמץ. "אין לי מקל קסמים לסדר שהכול יהיה מושלם, אלא רק לכוון אותך לעזור לעצמך. אם בן אדם עומד עם הפנים למערב ומצפה לראות זריחה, אני מסובבת אותו להסתכל בכיוון הנכון." סיון, גיבורת שקרים שקטים, היא  עורכת דין, אמא חד הורית ללילה בת העשרים ושלוש. בינה ובין בתה שוררת קרבת נפש עמוקה. יש לה חיים טובים ושקטים, ולא, תודה ששאלתם, לא מפריע לה שאין לה זוגיות.  אבל כשיום אחד מצלצל הטלפון ומחזיר אל חייה את יַעַל, האהוב של אחותה המתה, קולות מן העבר מחרידים את שלוותה. במחווה יוצאת דופן של נדיבות וגעגוע יַעַל מעניק לסיון דירה ישנה וחרבה שאותה ירש. שיפוץ הדירה והמפגש עם הדיירים בבניין הקטן ומלא הקסם בשכונת פלורנטין מזמנים לסיון אירועים משנֵי חיים, שבעקבותיהם היא חייבת להסב את מבטה לאחור ולבחון שוב את שנותיה האחרונות של אחותה האהובה ואת הסודות שרק שתיהן יודעות. מיכל שלו מעמידה גלריה ססגונית ומרתקת של גיבורי משנה, הנכנסים אל הלב הגדול של סיון ואל לבנו שלנו. שקרים שקטים הוא טקסט סוחף, נדיב ומלא יופי ותבונה המוביל את הגיבורה, ועמה את הקורא, במסע אל גילוי סודות ואל התמודדות קשה ומשחררת עם האמת. זהו שיר הלל לאהבה על מופעיה השונים: אהבת אדם באשר הוא אדם, אהבת אחיות, אהבת אם לבתה ואהבתם של אישה וגבר.

שקרים שקטים

איך הייתם מגיבים לו יום אחד היו מורישים לכם דירה במקום מגורים אטרקטיבי? תגידו "באמת מתאים לי" או שתחשדו בכוונה נסתרת?

סיון , אם חד הורית ללילה, עורכת דין לענייני משפחה, בעלת שם מקבלת הודעה מיַעַל, בעלה של אחותה כי מוריש לה את דירת אחותה בשכונת פלורנטין הצבעונית בתל אביב. אחותה , במבי, היתה הקרובה אליה ביותר. לאחר היסוסים לא מעטים היא מחליטה לקבלה. בנין הדירות אליו הגיעה היה די מוזנח אולם השכנים אותם החלה להכיר היו מעניינים ומרתקים כל אחד בסיפור חייו. סיון מחליטה לשפץ את הדירה ולהתאימה לחייה ובאותה נשימה, היא יוצאת למסע של שיפוץ הבניין.

סיון מתגלה כדמות טובת לב אשר ליבה יוצא לחלשים ולמבקשי עזרה. כך מוצאת עצמה נותנת מעין חסות למיכל שכנתה עם צרכים מיוחדים תוך שימת גבולות מסוימים, מגשרת  יצירתית בין סכסוכים  בקרב דמויות המתגוררות בבניין ובסמוך לו. אחד הדיירים הוא מאי , גבר שנפרד מרעייתו אבל שומר איתה על קשר של חברות.

הקשר של סיון עם בתה לילה הוא מיוחד . בתה ססגונית ומלאת חיים. היא מציעה לבתה לגור בדירה המשופצת. האם הקשר ביניהן כה יציב? מסתבר שמסכת של שקרים שקטים שאינם גלויים היוו מסד החיים עבור האם ובתה. מה יקרה כאשר יפערו סדקים בקשר הזה? האם תחליט סיון לכסות על השקרים הללו או שמא האמת תצא לאור? מהו אותו גילוי מרעיש שישנה את מאזן הכוחות בין הדמויות השונות?

אודה ואתוודה, הספר ריתק אותי מתחילתו ועד סופו. דמותה של סיון נוצרה בפן אחד ונבנתה באופן מופלא ומסקרן. אישה עם עוצמה שקטה שהחיים ניווטו אותה להפוך למי שהיא בהווה. אהבתי את הקשרים הגלויים והנסתרים שהופיעו בן רגע ולעיתים התאדו..

לאהבה יש כוח עילאי שמחזיק יסודות ארעיים ובונה קשרים יציבים ואורג מסע של חיים בין אנשים.

ספר מופלא כתוב בצורה קולחת. הקורא יהנה ללא ספק . מומלץ.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן