Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שקרים קטנים גדולים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 416
סיפור מבריק על בעלים־לשעבר ונשים חדשות, שערוריות בחצר בית הספר, והשקרים הקטנים והקטלניים שאנו מספרים לעצמנו כדי לשרוד רצח... תאונה טראגית... או סתם הורים שאיבדו שליטה בערב טריוויה בית־ספרי? מה שאינו נתון לוויכוח הוא שמישהו מת. מדליין היא כוח שאין לזלזל בו. היא מצחיקה, צינית ומלאת תשוקה. היא זוכרת הכול ולא סולחת לאף אחד. סלסט היא מסוג היפהפיות שגורמות לעולם לעמוד מלכת ולהסתכל עליה, אבל היא משלמת מחיר כבד על האשליה שהיא חיה בה. ג'יין, אֵם חד־הורית חדשה בעיר, נושאת איתה עבר מסתורי טראומתי. שלוש הנשים ניצבות בצמתים שונים בחייהן, אבל כולן יגיעו לאותה נקודה מזעזעת. אירוע אומלל שמעורבים בו ילדיהן של שלוש הנשים האלה מידרדר במהירות, ומרוב לחשושים זדוניים איש אינו יכול עוד לזהות את האמת מבעד לסבך השקרים. אט־אט סודות מתחילים לבצבץ, ומישהו עתיד לשלם על כך בחייו. ליאן מוריארטי כתבה חמישה רומנים, בהם סודו של הבעל — רב־המכר הנמכר ביותר בבריטניה, שמכר שני מיליון עותקים ברחבי העולם, תורגם לשלושים וחמש שפות ומעובד לסרט (ראה אור בארץ בהוצאת כנרת). היא מתגוררת בסידני עם בעלה, בנה ובתה. "לקרוא את הספר השנון האדיר הזה של מוריארטי זה כמו לשתות קוקטייל נפלא מהול בארסניק." יו־אס־טיי טודיי "אם אתם רוצים להתמכר לספר, להיות אובססיביים עד לעמוד האחרון שלו – זהו הספר! עוד להיט משובח של ליאן מוריארטי." אופרה

מדלן, סלסט וג׳יין. שלוש נשים שלכאורה אין קשר בניהן מלבד זה שילדיהם הולכים לאותו הגן, ובכ"ז נוצרה בניהן חברות נפלאה.

כדרכה של מוריארטי הספר עוסק בנושאים רגישים. אלימות במשפחה, מערכת יחסים בין הורים גרושים לילדיהם, דימוי גוף בעיני נשים, ביריונות במוסדות החינוך, ועוד.

מדלן, אישה לוחמת צדק שלא יכולה לסבול עוול. מרגישה צורך להגן על כולם ולחנך את העולם. היא נמצאת בפרק ב׳ של חיי משפחה כאשר הגרוש שלה ואישתו גרים בקרבת מקום, ולא רק זה, אלא יש להם בנות באותו גיל שהולכות יחד לאותו הגן.

מדלן פוגשת בג׳יין, כאשר האחרונה מסייעת לה כאשר נקעה את הרגל.

ג׳יין אם חד הורית, חדשה בחצי האי פיריווי. סיפור הריונו ולידתו של בנה הוא סוד כמוס מבחינתה. אך השפיע רבות על אופייה והדימוי העצמי שלה ועל עיצוב חייה כאמא וכאישה. הבן של ג׳יין, זיגי, גם הולך לאותו הגן.

למשולש הזה מצטרפת סלסט, אישה מהממת ביופייה, עשירה להחריד, המסתירה סוד גדול ומציאות חיים עגומה. סלסט היא אמא לתאומים שגם הולכים לאותו הגן.

הסיפור מסופר כל פעם דרך עיניה של אחת מהן ומתחיל ממהומה שקרתה בערב הורים אך הולך אחורה כמה חודשים לפני פרוץ המהומה. במהלך אותם חודשים אנו נחשפים לדמויות, לסיפור חייהן, לדרמות, לשמחה ולכאב.

מתחילת הספר אנו יודעים שמישהו מת באותה מהומה. מי היא אותה דמות שמתה? מי מהדמויות רצתה במותה?  והאם יש הצדקה למעשה שנעשה?

מוריארטי מובילה אותנו דרך ארוכה ומעניינת אך גם קצת מייגעת עד לאותו רגע דרמטי של חשיפת אותה הדמות שמתה ובדרך חושפת אותנו לדילמות ולהתמודדויות של אותן נשים מול החברה, מול המשפחה ובעיקר מול עצמן.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן