Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שניים שניים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 606
לראסל גרין יש לכאורה הכול - בית גדול, אישה יפהפייה, ילדה חמודה, משפחה תומכת ועבודה נחשקת. אך הדברים אינם מושלמים כפי שהם נראים. בשנה אחת עולמו מתהפך וחייו כפי שהכיר אותם משתנים מקצה לקצה. נישואיו מתפרקים, הוא מאבד את פרנסתו ואיננו יודע מה יביא המחר. בנוסף לכך, עיקר הטיפול בבתו לונדון בת החמש נופל על כתפיו. בעוד יחסיהם של ראסל ואשתו ויוויאן מתרופפים, הקשר בינו לבין בתו מתהדק, והוא לומד כיצד לתפקד ולהתמודד כאָב יחידני. על ראסל להסתגל לשינויים ולאתגרים החדשים שמזדמנים לו ולצמוח מתוכם. בנוסף לעזרה הרבה שהוא זוכה לה מהוריו ומאחותו ובת זוגה, מקור תמיכה בלתי צפוי מופיע בדמות אמילי, חברה לשעבר שמגדלת לבד את בנה. זוהי שנה גורלית ומלאת תהפוכות שבה לומד ראסל על אהבה, חברות, אובדן ונתינה. לראשונה, מגיש מחבר רבי–המכר הנודע ניקולס ספארקס סיפור אהבה מזווית אחרת: הזווית המשפחתית. זהו סיפור אהבה בין אב לבתו (אך אל דאגה, הנאה מובטחת גם לחובבי הרומנטיקה). ספארקס מתאר בפשטות ובכנות את היופי שבחיי היום–יום, אותם רגעים שאין לקחת כמובנים מאליהם, ואת האהבה חסרת התנאים שרוחש אב לבתו הקטנה שמתוודעת לעולם. ניקולס ספארקס הוא מחברם של רבי–מכר רבים, ביניהם: 'תראי אותי', 'הטוב שבי', 'ג'ון היקר' ועוד רבים אחרים שיצאו בעברית בהוצאת מודן. "שניים שניים הוא סיפור סוער העטוף בעולם של יחסים שהתרסקו. בין אם מדובר ברכּוּת בין גבר לאישה, או אהבת אב לבתו, ספארקס הוא בהחלט רב–אמן באמנות האהבה." אסושיייטד פרס

לראסל גרין חיים טובים ושלבים. אישתו היפה גרה בבית היפה שלהם יחד עם ביתם המשותפת לונדון. חייו משתנים באחת כשהוא מחליט להתפטר, להפוך לעצמאי ולהקים עסק מתחרה לפירמה בה עבד. העסק לא מתפתח כפי שהוא רצה וקיווה והלקוחות לא ממהרים להגיע. בנתיים אישתו שהיתה רגילה לחיים נוחים לא מתרגלת למצב החדש ומחפשת עבודה.

היא מחליטה "לקחת את העניינים לידיים" כשהיא מוצאת עבודה חדשה כך שראסל הופך להיות הנתמך במשפחה ואילו ויוויאן אישתו הופכת להיות המפרנסת. ויוויאן הופכת להיות אשת העולם הגדול, משנה תסרוקת, קונה בגדים חדשים ואופנתיים ומרבה להיעדר מהבית. ראסל נדרש גם לדאוג ללונדון הקטנה שעדיין לא נכנסה לאף מסגרת, גם לנסות לבנות את העסק שלו וגם לנקות ולהחזיק את הבית.

לא פשוט לראסל. הוא צריך להתמודד עם כל כך הרבה חזיתות. הפרנסה, הגידול של לונדון ובעיקר עם השינויים שויוויאן עוברת, היא משתנה לו מול העיניים. יוצאת לארוחות ערב, ישנה מחוץ לבית בשם העבודה, קונה בגדים חדשים ללא הרף. משהו קורה… ואילו ראסל? הוא אב מסור לביתו והיא כמעט כל עולמו, הוא הרגיש בודד, לבד רק הוא והיא ביחד בעולם, לויוויאן עולם משלה.
מה שראסל חשש ממנו התממש. ויוויאן הודיעה לו שהיא עוזבת את הבית ועוברת לגור בעיר אחרת, היא פשוט התאהבה בבוס שלה, זה פשוט קרה. היא מבהירה לו שאמנם היא תגור ותעבוד בעיר אחרת אבל הקשר עם לונדון חשוב לה לא פחות. בתחילה ראסל מתקשה לעכל את הסיטואציה החדשה ובתוך תוכו קיווה שויוויאן תחזור בה מהחלטתה. לאט לאט ראסל מוצא את עצמו מגדל לבדו את לונדון ומשמש לה אבא ואמא ביחד, היא כל עולמו והוא כל עולמה. כל סדר היום שלו מותאם ללונדון, ללימודים שלה, לחוגים שלה, הכל בשבילה. ראסל לומד איך לדאוג לה, מה צריך לעשות במצבים מסויימים ואפילו מבקש מאחותו מתכונים שלונדון תאהב, רק שיהיה לה טוב.

במקרה ראסל פוגש את אמילי, אמא של חבר של לונדון שהיא במקרה גם האקסית המיתולוגית שלו. הם מתחברים ומנהלים שיחות נפש רבות, יש להם הרבה במשותף, אמילי היא גרושה טריה. כשמתחיל תהליך הגירושין, ראסל מבין שזה לא הולך להיות קל ושהוא יצטרך להלחם על כל עולמו, על לונדון. אמילי נמצאת שם בשבילו ומהווה לו אוזן קשבת וגם כתף לבכות עליה.

איך תסתיים מערכת היחסים של ראסל וויוויאן? מה יהיה גורלה של לונדון? היכן אמילי בכל הסיפור?

הספר מספר בעיקר על ההתמודדות של ראסל עם המצב החדש, עם ההלם הראשוני, עם ההתמודדות שלו בגידול ילדה לבדו, עם מכלול שלם של רגשות וגם עם ויוויאן שגם רוצה להיות חלק בחייה של לונדון, אבל בדרכה שלה.

זהו ספר על רגשות, התמודדות, אהבה, הקרבה ועל קשר מדהים בין אחים. התרגשתי לקרוא על מערכת היחסים של ראסל עם אחותו המדהימה מארג'. הם היו אחים האחד לשניה במלוא מובן המילה. מארג' היתה עבור לונדון הרבה יותר מסתם דודה.

עבורי הספר היה איטי מצד אחד, היו בו הרבה סיפורי רקע שמצד אחד לא ממש תרמו לעלילה והעמיסו על הקורא, אך מצד שני גרמו לי באופן אישי להכנס לתוך הסיפור ולהיות חלק מהחיים של ראסל ולונדון. נכנסתי לאט לאט אבל עמוק לתוך הקשר המיוחד הזה של אבא ובת. נהנתי והתרגשתי מהספר הזה ואני ממליצה עליו בחום.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן