Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שניהם מתיפ בסוף
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 335
שלום, אנחנו מתקשרים מתחזית־מוות. צר לי להודיע לך שמתישהו בעשרים וארבע השעות הקרובות תמצא את מותך בטרם עת. בשם כולנו כאן בתחזית־מוות, אנחנו ממש מצטערים לאבד אותך ומקווים שתנצל כל רגע מהיום הזה. ב־5 בספטמבר, לא הרבה אחרי חצות, תחזית־מוות מתקשרים למתיאו ולרופוס ויש להם חדשות רעות: שניהם עומדים למות היום. מתיאו ורופוס, שמעולם לא נפגשו, מחפשים שותף לצרה לבלות איתו את היום האחרון שלהם. מזל שיש אפליקציה שמיועדת בדיוק לזה. קוראים לה חבר אחרון, ודרכה רופוס ומתיאו עומדים להכיר זה את זה ולצאת להרפתקה גדולה אחת אחרונה — הם מתכוונים לחיות חיים שלמים ביום אחד. שניהם מתים בסוף הוא סיפור מרומם רוח וקורע לב, שמזכיר לנו שאין חיים בלי מוות, אין אהבה בלי אובדן, ושיממה אחת יכולה לשנות את העולם כולו. אדם סילברה הוא כוכב עולה בעולם ספרות הנוער. הוא נולד וגדל בברונקס, ניו יורק, ועבד כמוכר ספרים וכמבקר ספרותי. הספר שניהם מתים בסוף הפך לרב־מכר בינלאומי במהלך תקופת הקורונה והסגרים וכיכב 44 שבועות רצופים ברשימת רבי־המכר של הניו יורק טיימס.

על השיחה המזוהה היה כתוב שהשיחה היא מתחזית מוות. בהתחלה חשב שמדובר בטעות במספר ואז הוא הבין… ' שלום, אני מתקשר מתחזית מוות. צר לי להודיע לך שמתישהו בעשרים וארבע שעות הקרובות תמצא את מותך בטרם עת. בשם כולנו כאן בתחזית מוות, אנחנו ממש מצטערים לאבד אותך ומקווים שתנצל כל רגע מהיום הזה'.

שני נערים בני כשמונה עשרה מקבלים את ההודעה סביב השעה אחת בלילה. רופוס ומתיאו. שניהם היו בודדים ללא משפחה תומכת, שניהם רצו למצות את היממה שנותרה להם לחיות עד תום.

למתיאו לא היתה משפחה מלבד אבא שלו שהיה מאושפז בבית החולים, אימו מתה כבר קודם. הוא לא רצה למות לבד אז נרשם לאפליקציה בשם 'חבר אחרון' וחיפש חבר להפגש איתו ולהעביר את השעות שנותרו לו עד המוות. הוא מקבל לא מעט הצעות אבל רובן המכריע של אנשים שדווקא עיצבנו אותו.

רופוס גדל בבתי אומנה בשנים האחרונות ועכשיו משקיבל את ההודעה על מותו שני חבריו הטובים לא עזבו אותו, הם היו איתו יחד. למרות זאת, גם הוא הרגיש לבד ונרשם ל'חבר אחרון', כך הוא פגש את מתיאו.

כשהם הבינו ששניהם קיבלו את ההודעה ונוצר אמון בניהם, הם קבעו להפגש וידעו. שניהם ימותו בסוף.

תכירו גם את אנדריאה שעובדת ב'תחזית מוות'. היא עובדת מוערכת שכבר שברה שם שיאים. היא מתמידה בעבודתה שכן זקוקה לכסף עבטר ביתה ועבור טיפולים רפואיים לעצמה. היא דווקא רואה בעבודתה כשליחות שכן היא מאפשרת לאותם אנשים שעומדים למות אפשרות לחיות באמת ולהגשים את עצמם לפני מותם.

עוד ועוד דמויות מצטרפות ברקע למסע של מתיאו ורופוס, ליום האחרון בחייהם. ממליצה לכם לקרוא את הספר כדי להצטרף בעצמכם בדרך שלכם. מבטיחה לכם שהוא מעניין, נוגע ומעורר מחשבות.

לאורך הקריאה עלו בי לא מעט תהיות.
האם הייתי רוצה לקבל התראה של יום לפני מותי?
מה הייתי עושה ביום הזה?
האם הייתי מספרת לקרובים שלי?
הייתי נפרדת מהם?
מה הייתי עושה עם היתרה שבבנק?

האמת היא שציפיתי לספר מתח ומצאתי דרמה מרגשת ומעוררת מחשבה. קראתי את הספר בפחות מיממה, הוא זורם, קולח ומעניין.
נסחפתי עם התהליך המדהים שעברו רופוס ומתיאו שנתלו האחד בשני כי הבינו שהם באותה סירה ושיש להם שעות ספורות עד שימותו.
תוך שעות ספורות הסיטואציה הובילה אותם לאינטימיות מדהימה, לשיתוף, לפתיחות, לקרבה, הקרבה ואהבה.

למרות שהסוף הוא כביכול ידוע מראש, שניהם מתי בסוף אבל הסתקרנתי לקרוא על הדרך שיעברו ועל איך שהם ימצאו את מותם.

ממליצה לכם להסחף פנימה לסיפור מיוחד ושונה, מעורר מחשבות ובעיקר ממחיש לנו שכל יום אנחנו צריכים לחיות כאילו זה יומנו האחרון.
תהיו טובים, תאהבו, תהנו מהדברים הקטנים ותפרגנו לעצמכם.

קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן