Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שמים אדומים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 395
שני חברים, שני אויבים, שני עולמות. גורל אחד. רומן ריגול ישראלי מקורי, מפתיע ומרתק, שידיר שינה מעיניכם סער ועלי נולדו ביום שבו השמים היו אדומים. האחד בישראל והשני בשכם. שני עשורים מאוחר יותר, בבית קפה בעיר אפריקאית מאובקת, הם נפגשים בפעם האחרונה בידיעה שרק אחד מהם יֵצא משם חי. בין שני האירועים חלקו השניים רגעים של תקווה, חלומות משותפים והתפכחות כואבת. דרכיהם מצטלבות שוב ושוב בסמטאות הקסבה של שכם, ברחובות תל אביב, בשדות תעופה באירופה ובפינות הנידחות ביותר של אפגניסטן ואפריקה – עד לסוף הבלתי־נמנע. "שמים אדומים" הוא מותחן ריגול עוצר נשימה, הסוחף את הקורא בקצב מסחרר אל תוך עולם סתרים של האקרים ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים, נאמנויות כפולות ואהבה חסרת סיכוי לאותה נערה. זהו גם סיפור טרגי על שני גברים צעירים שנאלצים להתבגר במהירות ולבחור בין מחויבותם  זה לזה וחברותם האמיצה לבין נאמנותם לעמם ולארצם. דניאל שנער גדל בירושלים, שירת בקבע כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן וכיום מנהל חברת השקעות. שמים אדומים הוא ספרו הראשון. הספר יוצא לאור לאחר דיונים ממושכים שבסופם קיבל את אישור הצנזורה וּועדת שרים מיוחדת.

סער ועלי נולדו ביוני שנת 1981, האחד בירושלים והשני בשכם.
כשנולדו שניהם, השמיים בחוץ היו אדומים כמו מנבאים עתיד מלא באלימות ומוות.

סער ריגבי ידע כבר מגיל צעיר שיש לו פחד גבהים, שקשה לו לתת אמון באנשים ושיש לו משיכה לנשים יפות ולכל מה שקשור למרגלים.
כשהיה סער נער צעיר הוא הצליח להקים אתר למשחקים באינטרנט ולהיות סוחר מצליח וממולח, כבר אז היתה לו את היכולת לנתח אנשים, לעלות על החוזקות והחולשות שלהם ושמו הפך לאגדה בעולם של המשחקים והתכנות והוא אפילו הצליח להרוויח יותר משני הוריו ולפתוח בהמשך חברת ייעוץ בתחום אבטחת אתרים.

העולם היה מלא בהזדמנויות, ואני לא התכוונתי לפספס אף אחת מהן. (עמ' 17)

עלי אל-מצרי נולד בשכם לתוך תקופת האינתיפאדה, אמו כמעט מתה בלידתו והוא גדל בצלו של אחיו הבכור, אותו העריץ יותר מכל, סיף.
ילדותו עברה עליו בין בית הספר, קריאת ספרים ואהבתו לכדורגל אבל בדמו זרם להט האלימות והוא החליט להקדיש את עצמו ללימודי הקרטה.
השנאה שלו כלפי היהודים התפתחה וגדלה עם השנים ובמיוחד שנא את החיילים במעבר הגבול.  כפלסטיני תחת כיבוש הוא יכל רק לחלום על חיים טובים ולצפות לעתיד ורוד.
יום אחד, בעודו בן 14, הגיעה לביתו אישה אמריקאית שביקשה לצרף אותו לתוכנית הנקראת: "מנהיגי המחר" בו נפגשים ישראלים ופלשתינים במחנה קיץ של שלושה שבועות במיין שבארה"ב.

היא סיפרה על המחנה השוכן על גדת אגם יפהפה, על סיורים בניו יורק ובבוסטון ועל פגישות עם שועי עולם. (עמ' 30)

בטיסה לארה"ב אל מחנה הקיץ, נפגשות דרכיהם של עלי וסער, מכורח הנסיבות הם מתחילים לדבר ובמהרה הופכים לחברים טובים.
במחנה הם פוגשים את ג'ניפר – אמריקאית יפיפייה ואינטליגנטית ושניהם מתאהבים בה.
המשולש הבלתי מנוצח של ישראלי-פלסטיני ואמריקאית מלווה אותם במהלך השנים והם ממשיכים להיפגש גם אחרי שהתכנית מסתיימת וכל אחד מהם חוזר לשגרת חייו ושלושתם הופכים להיות שלושת המוסקטרים הבלתי נפרדים.
כאשר סער מתגייס ליחידה מובחרת בצה"ל הוא נאלץ לנתק כל קשר עם עלי.
אסון שפוקד את משפחתו של עלי הופך את כל הקערה על פיה ושום דבר כבר לא יחזור למה שהיה, תמימות הנעורים מסתיימת ברגע אחד גורלי.
בילדותם קיוו סער ועלי להתגבר על הכל ולהביא שלום עולמי אבל בבגרותם המציאות טפחה על פניהם והם הבינו שזה גדול עליהם.
כשהמצב הפוליטי בין הישראלים לפלשתינים מתחמם והאדמה עקובה מדם, כל אחד מהם חייב לבחור צד והם עומדים משני צידי המתרס כשג'ני נקרעת בין שניהם.

האם החברות רבת השנים תגבר על הכל או שהדת והלאום יפרידו ביניהם לנצח?

הספר "שמיים אדומים" הוא ספר על חברות במצב לא אופטימלי, אך גם על קינאה, שינאה, בגידה, נקמה ובעיקר מלחמה על הבית משני הצדדים.
זהו מותחן ריגול מורט עצבים ועוצר נשימה שלא תוכלו להפסיק לקרוא עד לסופו המטלטל.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן