Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שלי עד חצות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 300
אמיליה הת׳אווי היא הבכורה מבין ארבע אחיות ויש לה אח אחד בלבד שמוציא אותה מדעתה. חייהם נוחים, אם כי לא מפוארים, עד שירושה לא צפויה משנה את כל התמונה. אמיליה עושה כמיטב יכולתה כדי שאחיה ואחיותיה יעמדו בסטנדרטים של החברה הגבוהה באנגליה של המאה ה-19. ואז מופיע בחייה, הגבר המסתורי, העשיר עד מאוד והצועני למחצה קאם רוהן. המשיכה הבלתי ניתנת להכחשה בין אמיליה לקאם, מהווה אתגר לשני הצדדים. אך בעוד אמיליה מתמודדת עם בעיותיה הרבות, הכוללות נסיון להציל את אחיה ליאו, האלכוהליסט, מאבדון, היא מוצאת את עצמה פונה לרוהן, איתו החברות הופכת לתשוקה פראית אליה שניהם אינם מסוגלים להתכחש…

לונדון שנת 1848.
אמיליה האת'ווי היא רווקה בת 26  ואחת מתוך חמישה אחים (פופי, ביאטריקס, ווין והאח הבכור והמרדן ליאו) לאחר שהוריהם נפטרו, החליטו האחים למכור את ביתם בלונדון והם עומדים לעבור לגור באחוזת רמזי, מקום רעוע ומוזנח במחוז המפשייר.
בתור האח הבכור, ליאו אמור לקבל תואר של לורד ולהיות בעל האחוזה אבל הוא שבר כלי ובקושי מתפקד לאחר שאיבד את אהובת ליבו לורה למחלת השנית.
אמיליה מרחמת על ליאו וכואבת את כאבו, היא מוכנה לעשות הכל כדי לנסות להציל אותו מעצמו.
שבוע לפני המעבר לאחוזה, נעלם ליאו לשלושה ימים כשהוא שיכור ובמצב אובדני ואמיליה החרדה יוצאת לחפשו ברחבי לונדון בחברת מריפן, בחור צועני שאומץ על ידי אב המשפחה עוד כשהיה ילד.
שיטוטיהם מובילים אותם לג'נרס, מועדון הימורים, שם היא פוגשת לראשונה את קאם רוהן, האחראי על המועדון.

הוא היה בחור צעיר שטרם מלאו לו שלושים, עם ארשת פנים של מלאך אקזוטי. הפנים האלה נועדו ללא ספק לחטוא.

קאם לא נשאר אדיש כלפי אמיליה, היא אמנם מייצגת את כל מה שהוא שונא בנשים האנגליות ואת כל מה שהוא חייב להמלט ממנו, כמו כן היא דעתנית מידי לטעמו אבל עדיין יש בה משהו שמוציא ממנו את הצד החייתי שבו.
הוא כבר שבע מנשים יפות שנופלות לרגליו וחסרה לו תשוקה בחיים, משהיא שתאתגר ותרגש אותו באותה נשימה.
לאחר שליאו נמצא שיכור ומרוט באחד ממועדוני העיר, נפרדת אמיליה מקאם לתמיד (האמנם?) והיא חוזרת עם ליאו לביתם, כעבור שבוע עוברים בני משפחת האת'ווי לאחוזה בהמפשייר.

בית רמזי היה מקום מקסים באמת, עם מוזרויות, עם פינות סודיות ועם קישוטים מיוחדים שזקוקים היו רק למעט הברקה ותשומת לב.  בדיוק כמו משפחת האת'ווי עצמה.

אמיליה ואחיה נרתמים מיד למשימה הבלתי אפשרית לשקם את האחוזה שנמצאת במצב קטסטרופלי ולא מתאימה למגורים כלל, מצבם הכלכלי בכי רע וגם המשכורת העלובה שמקבל ליאו בתור לורד לא תוכל להספיק להם כדי לשפץ את האחוזה מהיסוד.
מצב האחוזה רק הולך ומחמיר בהמשך אבל גאוותה של אמיליה לא מאפשרת לה לקבל עזרה מאנשים מחוץ למשפחתה, היא רגילה להעמיס הכל על כתפיה ולא יודעת כיצד להשען על גבר, למרות שהיא עצמה כבר נמצאת על סף קריסה נפשית.
כאשר אמיליה יוצאת לשוטט באזור האחוזה היא פוגשת במקרה את השכן שלה הלורד ווסטקליף ואת בן טיפוחיו-לא אחר מאשר קאם רוהן.
המפגש המחודש שלה עם קאם מרגש ומרתיע באותה מידה, אין ספק שהמשיכה ביניהם חזקה ולא ניתן להתכחש לה.
קאם הוא חצי צועני וחצי אירי, הוא מאמין בגורל  וחושב שניחן ב"קללת המזל הטוב" כי כל מה שהוא נוגע בו הופך לזהב ומה יעשה עם כל העושר הזה כשאין לו עם מי לחלוק אותו?  למרות השפע הכלכלי שלו, נפשו נשארת צועניה וצנועה המסתפקת במועט, הוא איש של כבוד וחופש ויותר מכל הוא רוצה לברוח מחיי הציוויליזציה ולחפש את שורשיו בשמורת הצוענים.

אמיליה לא מאמינה באהבה ורומנטיקה, מבחינתה עוד לא נולד הגבר שלמענו היא תוותר על עצמאותה, כל חייה מוקדשים למשפחתה, היא אישה מעשית, מאופקת וחזקה שמנסה לנהל את כולם ולא בוטחת באף אחד או כמו שאומרת עליה אחותה פופי : "את כמו קיפוד, אי אפשר להתקרב בגלל הקוצים."
קאם ואמיליה הם שני ניגודים מושלמים, המפגש הלוהט ביניהם משבש לשניהם את כל התוכניות, האם יצליחו לגבור על הפערים ביניהם ולתת צ'אנס לאהבה?

אוהבי הסיפורים מהתקופה הויקטוריאנית מאד יאהבו את הספר הזה.
מי שהתאהב באחיות בנט מ"גאווה ודיעה קדומה" לבטח יתאהב גם בבנות האת'ווי, אני כבר התאהבתי ומחכה בקוצר רוח לספר הבא בסדרה.

הספר: 'שלי עד חצות' הוא הספר הראשון בסדרת ה 'האת'ווי'ס' שתורגם לעברית בהוצאת 'אהבות'.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן