Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שלוש שעות
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 368
בוקר שקט בשטוקהולם. הבלש הבכיר אוורט גרנס מוזעק לחדר מתים שמתגלה בו מת אחד יותר מדי, בין גופות אחרות במקרר הנעול. איך זה ייתכן? ומי הכניס אותו לשם בניסיון להעלים אותו? ולמה? והאם זו אחת הגופות מבין העשרות שנמצאו בתוך מכולה בנמל ורטה? זמן קצר לאחר מכן מוצא עצמו גרנס בעיר זרה ורחוקה מאוד במערב אפריקה, עיר שאפילו לא ידע על קיומה. הוא מחפש שם אדם שחשב שלא יפגוש שוב לעולם - המודיע המשטרתי הטוב בעולם פייט הופמן, שעזב את עולם הפשע ומצא עבודה הגונה באבטחת משלוחי מזון של האו"ם לפליטים. במשימה אחת מסוכנת ואחרונה, לפני שיפרוש לתמיד, פייט הופמן נודד בין מדבר יבש ולוהט לבין ים סוער, בעולם שבו לחיי אדם אין שום ערך. אשתו וילדיו מחכים לו בשוודיה. אשליית הביטחון שלהם מתעתעת, ומתערערת מרגע לרגע. הופמן חושב שיש לו שבועיים להיחלץ מהרשת הסבוכה שאליה נקלע, אבל אז מגלה שהכל תלוי בפעולות שיעשה בשלוש שעות נואשות. שלוש שעות שפירושן הבדל בין חיים ומוות. החיים והמוות שלו, של הנפשות היקרות לו ביותר ושל מאות בני אדם חפים מפשע שמבקשים לעצמם חיים טובים יותר ביבשת אחרת. אחרי שהסתנן לשורות המאפיה הפולנית ב"שלוש שניות", ולצמרת קרטל הסמים הקולומביאני בספר "שלוש דקות", פייט הופמן מוצא את עצמו הפעם בלבו האפל ביותר של הפשע המודרני המחריד – בתוך רשת אפריקאית של הברחת פליטים, שם רק לכסף יש ערך. כמו בספרים האחרים בסדרה, גם הפעם אנדרס רוסלנד מכניס את הקוראים לעולם שאינם מכירים – והתוצאה היא מותחן מסחרר, מתוחכם ומפתיע שפשוט אסור להחמיץ.

משהו מוזר קורה בחדרי המתים בשטוקהולם. מתגלות גופות נוספות במקררים שלא עברו אצל הפתולוגים, כלומר משהו מבחוץ שותל גופות. מדוע לכל הרוחות להכניס גופות למקררים של חדרי המתים בהחבא ולא להפטר מהם בלב ים נניח??

אוורט גרנס, בלש בשנות השישים לחייו עם הרבה נסיון נקרא למשימה לפענח מי אחראי לכך. הוא מתחיל לחקור בחדר המתים עצמו, מוצא דלת ישנה שמובילה לתעלה ארוכה שמובילה לנמל. בעזרת כלבי גישוש מיומנים הם מגיעים למכולה בנמל שמכילה עשרות גופות שמכוסות בחומר שמשתמשים בו לכיבוי אש. מי אחראי למות של כל כך הרבה אנשים ולמה?
על אחת מהגופות מתגלה טלפון לוייני מיוחד ועליו טביעות אצבעות. כשגרנס מגלה את זהות בעל טביעות האצבעות הוא מתקשה להאמין, הן שייכות לפייט הופמן.

פייט הופמן היה מודיע משטרתי שעזר בעבר לגרנס וגרנס מבקש ממנו לעזור לו שוב. הופמן עבד באפריקה, בעבודה חוקית לשם שינוי, הוא אבטח שיירות מזון באפריקה הרעבה. כשגרנס נסע לדבר עם הופמן באפריקה, הוא הבין שיש לו קשר בעקיפין לאסון המכולה. במכולה היו עשרות רבות של גברים, נשים וילדים שניסו להסתנן לאפריקה. להופמן היה מידע על הארגון שהיה אחראי לזוועות האלו וגרנס ביקש ממנו לחדור אל ארגון הפשע הזה, להעביר לו מידע ולתפוס את האחראים למעשה. בזכות קשרי העבר של הופמן וגרנס, הופמן מסכים לדחות את החזרה שלו למשפחתו ולהשאר שבועיים נוספים אי שם באפריקה הרחוקה, הכל על מנת להעביר לשוודים את איש הקשר השוודי של הארגון ובכך לחסל את ארגון הפשע האכזרי.

הופמן מצליח לחדור בקושי לארגון תוך שהוא מסכן את עצמו ואת משפחתו. בנתיים גרנס מוצא קצה חוט נוסף בשוודיה. הוא מוצא נער שהגיע לשוודיה במכולה אחרת שנותן לו תיאור של אחד מחברי הכנופיה. גם גרנס וגם הופמן מרגישים במאין שליחות כשהם מנסים לחשוף את הכנופיה שמרוויחה הון עתק מאנשים חסרי תקווה שמנסים לברוח מאפריקה לאירופה שמשלמים ממיטב כספם ולבסוף מוצאים את מותם.

האם יצליחו הופמן וגרנס במשימתם? האם הופמן ישאר בחיים ויחזור אל חיק משפחתו?

לא תקראו לא תדעו. זהו ספר מבחינתי שבמחצית הראשונה ידע עליות ומורדות ומהמחצית השניה צבר תאוצה עד שהתקשתי להניח מהיד. אהבתי שהסופר סיפר את הסיפור מנקודת מבטם של כמה גיבורים,זה הוסיף עוד זוויות לעלילה . כמו כן המעברים היו חלקים ונקיים מה שתרם לזרימה הטובה של הסיפור.
למרות שלא קראתי את שני הספרים הראשונים בסדרה "שלוש שניות" ו "שלוש דקות", לא הרגשתי חסך, בהחלט ניתן לקרוא אותו כספר בודד ולהנות ממנו. כעת, משנהנתי מ "שלוש שעות" אחפש את הספרים הראשונים בסדרה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן