Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שלוש משאלות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 368
לין, קאט וג'מה קטל, שלישיית יפהפיות בנות שלושים ושלוש, מושכות תשומת לב בכל מקום. נדמה שצחוק, דרמה ובלגן עוקבים אחריהן בכל אשר ילכו. אבל לחוד, כל אחת מהן מתמודדת עם עליות ומורדות משלה. לין הפכה את חייה לרשימת מטלות אחת גדולה, לקאט נודע סוד מטלטל על נישואיה, וג'מה, שנמלטת בכל פעם שקשר זוגי נמשך למעלה משישה חודשים, לא מאמינה באהבה מאריכת ימים. הספר החכם, השנון והמשעשע הזה עוקב אחרי האחיות קטל בשנה סוערת אחת, כשהן מתמודדות עם יריבות בין אחיות, סודות, גילויים, מערכות יחסים, בעלים בוגדניים, החלטות מופרכות, והחיים הנפלאים והמתסכלים של לנֶצח אחת משלוש. שלוש משאלות, רב־מכר של הניו יורק טיימס, הוא ספרה הראשון, המצחיק, המקסים ושובה הלב של ליאן מוריארטי. ספריה האחרים, ביניהם סודו של הבעל, שקרים קטנים גדולים ויום השנה האחרון, עובדו לטלוויזיה, והיו לרבי־מכר בארץ ובעולם.

לפני שלושים וארבע שנים התאהב נער מזבח לשעבר בשם פרנק קטל בנערה בת 19 בשם מקסין ובלי כוונה הכניס אותה להיריון.
השניים שגדלו תחת חינוך קתולי קפדני, נישאו ושבעה חודשים לאחר מכן נולדו להם שלישיית בנות בשם: ג'מה, קאט ולין. קאט ולין היו תאומות זהות ובלונדיניות וג'מה היתה הג'ינג'ית שבחבורה.
הבנות גדלו להיות בלתי נפרדות, עליזות, צחקניות, רועשות, קשורות אחת לשנייה, חטטניות, לעיתים כועסות אבל מאד מוחצנות ובולטות בייחוד שלהן כלפי חוץ.
בניגוד לסברה שתאומים ניחנו בקשר טלפתי, שלישיית קטל היו מרוכזות כל אחת בעצמה ולא ממש הרגישו על בשרן כשמשהו קרה לאחותן.
בבגרותן, קאט היתה מנהלת שיווק שנשואה לדן והם ניסו להיכנס להריון, לין הייתה אשת עסקים מצליחה שנשואה למייקל והם גידלו יחד את בתו קארה בת ה 15 מנישואיו הראשונים ואת בתם המשותפת מאדי וג'אמה הייתה רווקה ומורה בבית ספר יסודי לשעבר שהרבתה להחליף דירות ובני זוג בקצב מסחרר.

העלילה מתמקדת באירוע שהתרחש שישה שבועות לפני חג המולד.
בערב אחד שגרתי, קאט מגלה במפתיע שבעלה דן בגד בה חודש לפני כן עם בחורה אקראית שפגש בבר.
דן מרגיש הקלה לאחר שהסיפור יוצא לאור אבל קאט מרגישה שכל עולמה קורס עליה וכל מה שחשבה על הזוגיות המושלמת שלהם, על הדירה היפה והחיים המשותפים שחלקו יחד עד כה נראה בעיניה פתאום כמו זיוף אחד גדול, אשליה אופטית.
דן התייחס לכל העניין כמקרה חד פעמי אבל קאט לא הייתה מוכנה לעבור על הבגידה שלו לסדר היום ומבחינתה התמונה המושלמת של הנישואין שלה נסדקה באותו רגע מבלי יכולת לאחות את השברים.
קאט שתמיד הייתה לה נטייה להתקפי זעם נכנסת להיסטריה מכל הסיפור של הבגידה, היא הופכת לצדקנית יתר על המידה, לא מוכנה לסלוח ולשכוח וחוקרת את דן על מה שהיה באותו לילה, היא גם הופכת לאובססיבית כלפי אותה בחורה שדן בילה איתה ומתחילה לעקוב אחריה בסתר.
מרגע לרגע הזוגיות שלהם הולכת ודועכת וגם האחיות שלה מרגישות שהיא מתחילה לאבד שליטה על חייה וכל זה משפיע בעקיפין גם על חיי הזוגיות שלהן.
כאשר עוד סודות מהעבר מתחילים להתגלות, קאט מגיבה בצורה קיצונית שגורמת לטלטלה במשפחה.

הפרקים נעים בין חייהן של האחיות לבין דמויות משנה שמתארות בקצרה את הפעם הראשונה שנתקלו בשלישייה שנחשבה לתופעה מיוחדת כלפי המתבונן מהצד.
כמו בספריה הקודמים גם כאן ליאן מוריארטי מתמקדת בזוגיות, משפחה וחיי נישואין עם כל מה שכרוך בכך וכמו כן הדמויות חוות דילמות מוסריות ודרמות לא חסרות ברקע.
מבחינת הדמויות של האחיות פחות התחברתי לג'מה הלא בוגרת שתמיד הצליחה להסתבך, ולקאט הדרמטית אבל אהבתי את דמותה של לין היעילה שהייתה הבוגרת האחראית בעלילה ולמרות שחייה נראו מושלמים כלפי חוץ היא הייתה בסך הכל אישה נורמלית שגידלה ילדים, עברה משברים בזוגיות ועבדה קשה כדי שהעסק שלה יצליח, אהבתי גם את הזוגיות שלה עם מייקל, היה שם משהו בוגר ומכיל בזוגיות הזאת, אולי בגלל שעבור מייקל זאת הייתה זוגיות בפרק ב' והוא כבר ידע לזהות משהו טוב כשהוא נתקל בו.
העלילה הייתה משעשעת מצד אחד ועמוסה בדרמות משפחתיות לא צפויות מצד שני.
משפחת קטל הייתה משפחה חמה ומחבקת אבל גם מתערבת, מטורללת, ססגונית, רעשנית, תזזיתית, עצבנית ודרמטית אבל ידוע שמשפחה לא בוחרים ואני אישית אהבתי אותם וחייכתי הרבה במהלך הקריאה, אוהבי ליאן מוריארטי יהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן