Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי
תגית:
סוגה:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 406
כשהעבר חוזר לרדוף אותך כמה דרכים עדיין פתוחות בפניך? כשפלורנס קלייבורן רואה את רוני בטלר מחלון דירתה בבית הדיור המוגן צ'רי טרי היא בטוחה שדמיונה משטה בה, כי רוני מת שישים שנה קודם לכן. אבל הדייר החדש, שקורא לעצמו בשם אחר וכובש את לבם של אנשי הצוות, אמיתי להחריד ואיש פרט לאלזי, חברתה הטובה והוותיקה, וג'ק, השכן רב-התושייה, לא מתייחס ברצינות לפלורנס שטוענת כי הוא מנסה לשבש את חייה ולהאיץ את העברתה למוסד סיעודי. בלית ברירה יוצאים השלושה למסע בלשי על מנת לברר מיהו באמת הדייר המסתורי ומה קרה באותו לילה רחוק שבו רוני טבע. ובעודם מגיעים למחוזות רחוקים וכמעט-נשכחים, מגלה פלורנס כי הזיכרונות, האנשים והחיים עצמם עדיין מסוגלים להפתיע אותה. שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי הוא רומן מתח לופת ונוגע ללב על חברות ועל האופן שבו הזיכרונות שלנו מעצבים את דמותנו ואת חיינו. בספרה השני, שמיד עם צאתו לאור זינק כמו קודמו אל רשימות רבי המכר, מצליחה ג'ואנה קאנון לגעת בדיוק ובחמלה בעולמם של אנשים קטנים לכאורה וביכולתם להשאיר חותם על סביבתם בלי שבכלל ירגישו בכך. ג'ואנה קאנון היא רופאה פסיכיאטרית המתגוררת בדרבישר עם משפחתה וכלבה. רומן הביכורים עטור הפרסים שלה "הצרה עם עזים וכבשים" שראה אור בעברית בתמיר//סנדיק נמכר בלמעלה מרבע מיליון עותקים באנגליה ותורגם לעשרים שפות.

אין הרבה ספרים העוסקים בנושא הזקנה, אולי כי כולנו מעדיפים להדחיק את הנושא ומסרבים להאמין שיום אחד נאבד מכוחותינו ויכולותינו, ואנו מעדיפים להמשיך לחלום להישאר צעירים לנצח!

זהו סיפורה של פלורונס, דיירת בדיור מוגן הנקרא "צ'רי טרי".  פלורנס היא חלק מחבורה של שלושה קשישים: ג'ק החבר שלה שממשיך להאמין לה לכל אורך הדרך ואלזי חברתה משכבר הימים שמכירה אותה הכי טוב מכולם.

באחד הימים מגיע דייר חדש לדיור המוגן הקורא לעצמו גבריאל פרייס, פלורנס מיד מזהה אותו כרוני בטלר, שטבע לפני שישים שנה, אפילו הצלקת על שפתו מוכרת לה ולא משאירה מקום לטעות. פלורנס תוהה האם הדמיון מתעתע או שזה אכן הוא?!
החבורה מחליטה לצאת למסע בלשי ולחקור את סיפורו התמוה של רוני בטלר. פלורנס מנסה להיאחז בפיסות זיכרון שמזמן אבדו ולאט לאט צפות ועולות, ולפענח באמצעותם את התעלומה.

פלורונס נמצאת בצ'רי טרי "על תנאי", היא בתקופת מבחן, היא מרגישה שהמטפלות בוחנות אותה ואת התנהגותה בזכוכית מגדלת, וברקע מאיימת עליה העובדה כי יש סיכוי שיעבירו אותה לגרינבנק –  לשם מי שמגיע כבר לא יוצא, וההידרדרות היא חד כיוונית. היא מנסה להוכיח כי היא עדיין כשירה ומסוגלת לתפקד כמו כולם.

דמותה של פלורנס מייצגת את אימי הזקנה, את החשש מכך שהסביבה יום אחד תפסיק להבין אותך, את התפתחות הדמנציה והדמיונות ואת תחושת חוסר האונים.

האינטארקציה והחברות המתוארת בין שלושת הקשישים היא מקסימה, תומכת ומרגשת ובמידה מסויימת היא זאת שמשאירה טעם וחיזוק לחיות.

הספר העוסק בנושאים רציניים, לעיתים מצחיק ומשעשע ולעיתים מרגש ונוגע ללב – השילוב הזה יוצר ספר מיוחד ומקסים!

בשורה אחת: גם אדם קשיש זקוק לאיש אחד לפחות שפשוט יאמין לו!

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן