Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שיעורים בקסם אישי
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 375
השנה היא 1851, ואיזדורה פיבודי, ברווזונת מכוערת שנולדה למשפחה מכובדת מבוסטון, אוזרת אומץ לסיים את הבידוד החברתי שנכפה עליה ולצאת להרפתקה מהסוג שרק קראה עליו בספרים. היא מצטרפת למסע לריו דה ז'ניירו על סיפונה של האונייה ברבור הכסף ומשאירה את החברה הגבוהה ואת גינוניה הנוקשים מאחור. גם ראיין קלהוּן הוא בן למשפחה מכובדת, אך כבר מזמן הפנה עורף לכל מה שהיא מייצגת. רב-החובל חם המזג וההפכפך, שנחוש בדעתו לצאת למסע כדי לתקן עוול ישן, כמעט לא מתייחס לצעירה הגמלונית שעולה לאונייה עטופה במחוכים ומתעקשת לנעול נעליים שבהחלט לא נועדו לעבודה על הסיפון! אך אנשי הצוות הססגוני של ברבור הכסף מזהים עד מהרה את גלי המשיכה הזורמים בבירור בין השניים. הם מלמדים את איזדורה כיצד לתת דרור למזגה הסוער ולהפעיל את קסמיה הטבעיים, בתקווה שתגבש את הביטחון העצמי הדרוש כדי למשוך את תשומת הלב של הקפטן הבודד שלהם וגם את לבו. שיעורים בקסם אישי הוא ספר שובב וחושני, שייקח את הקוראות למסע מסעיר ומלא קסם –  מהחברה הגבוהה של בוסטון, דרך חיי המלחים על ספינה בלב ים ועד נופיה הצבעוניים של ריו דה ז'ניירו. סוזן ויגס היא סופרת אמריקאית מצליחה שספריה תורגמו ליותר מ-25 שפות והיו לרבי-מכר. שיעורים בקסם אישי הוא ספרה הרביעי הרואה אור בהוצאת הכורסא. קדמו לו הספרים מסע אל הלב, עץ משפחתי והמרחק בינך לביני. "שיעורים בקסם אישי ירתק את הקוראים. יש בו דמויות נהדרות, דיאלוגים שנונים, הומור, רגש וחושניות לוהטת." – סאנדיי טיימס

 

"בחורה ביישנית מבחינה חברתית, אך עם זאת מחוננת באינטלקט חריף, נחשבה לסטייה מהנורמה"

איזדורה היתה הכבשה השחורה של המשפחה בנוסף לשק החבטות שלהם. היא לא היתה מספיק יפה בשבילם, מספיק אלגנטית, מספיק חכמה ומספיק ראויה להראות בחברה הגבוהה. כך הרגישה וכך התנהגו אליה הקרובים אליה ביותר.

היא רצתה לצאת מהמצב שבו היתה נמצאת, לצאת מבוסטון, לסדוק את תקרת הזכוכית ולכן ניסתה לעלות על סיפון "ברבור הכסף" במסווה של נושאת תפקיד באוניה. היא תוכיח לכולם שהיא הרבה הרבה יותר ממה שכולם חושבים עליה, היא היתה נחושה בדעתה. בתחילה כמובן שסרבו מאחר וזה לא מקום ראוי לגברת על הסיפון בין גברים לא מרוסנים, סברו שלא תוכל לאייש את התפקיד שעל הסיפון, היו להם אלף ואחד סיבות למה לא…

אז למרות הכל ועל על פי כן היא יצאה להפלגה כשהקפטן שלה הוא לא אחר מאשר ראיין קלהון. הוא לא רצה שתצטרף להפלגה מהרגע הראשון, הוא לא חשב שהיא מתאימה וגם הוא לא האמין ביכולתה. גם כשהתחילה ההפלגה הוא התנהג אליה בקרירות, שלא לומר בעויינות גם כשניסתה לעשות טוב.

שאר אנשי הצוות הציבעוניים התחברו לאיזדורה, כל אחד לפן מסויים שגילה בה, כל אחד בדרכו שלו. היא למדה את העבודה, הוא התחברה אליהם ברמה האישית ואף היתה שותפה להווי שנוצר בניהם עם כל השעות הרבות שבילו יחד על הספינה. כולם היו חביבים אליה חוץ מממנו. חוץ מראיין.

האם גם הוא יגלה את איזדורה? האם הוא יצליח לראות אותה כפי שהיא?

סיפור קליל ומתוק שלוקח אותנו לטיול מבוסטון לריו דה ז'ניירו הצבעונית דרך הפלגה לא פשוטה בים הגדול.

סיפור שמוכיח לכולם שקסם אישי יכול לשנות גם דיעות קדומות.

יש לא מעט דמויות שונות ומעניינות, סיפור אהבה, הומור ונחישות בדיוק כפי שאני אוהבת וגם נושא חשוב שהיה בוער בזמנים של אז העבדות.

בכל שער של הספר יש ציטוט מתוך סיפורו של הברוזון המכוער, ציטוט שמדייק את התהליך שעברה איזדורה לאורך העלילה.

 

קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן