Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שיעורים בקסם אישי
תגית:
סופר/ת:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 375
השנה היא 1851, ואיזדורה פיבודי, ברווזונת מכוערת שנולדה למשפחה מכובדת מבוסטון, אוזרת אומץ לסיים את הבידוד החברתי שנכפה עליה ולצאת להרפתקה מהסוג שרק קראה עליו בספרים. היא מצטרפת למסע לריו דה ז'ניירו על סיפונה של האונייה ברבור הכסף ומשאירה את החברה הגבוהה ואת גינוניה הנוקשים מאחור. גם ראיין קלהוּן הוא בן למשפחה מכובדת, אך כבר מזמן הפנה עורף לכל מה שהיא מייצגת. רב-החובל חם המזג וההפכפך, שנחוש בדעתו לצאת למסע כדי לתקן עוול ישן, כמעט לא מתייחס לצעירה הגמלונית שעולה לאונייה עטופה במחוכים ומתעקשת לנעול נעליים שבהחלט לא נועדו לעבודה על הסיפון! אך אנשי הצוות הססגוני של ברבור הכסף מזהים עד מהרה את גלי המשיכה הזורמים בבירור בין השניים. הם מלמדים את איזדורה כיצד לתת דרור למזגה הסוער ולהפעיל את קסמיה הטבעיים, בתקווה שתגבש את הביטחון העצמי הדרוש כדי למשוך את תשומת הלב של הקפטן הבודד שלהם וגם את לבו. שיעורים בקסם אישי הוא ספר שובב וחושני, שייקח את הקוראות למסע מסעיר ומלא קסם –  מהחברה הגבוהה של בוסטון, דרך חיי המלחים על ספינה בלב ים ועד נופיה הצבעוניים של ריו דה ז'ניירו. סוזן ויגס היא סופרת אמריקאית מצליחה שספריה תורגמו ליותר מ-25 שפות והיו לרבי-מכר. שיעורים בקסם אישי הוא ספרה הרביעי הרואה אור בהוצאת הכורסא. קדמו לו הספרים מסע אל הלב, עץ משפחתי והמרחק בינך לביני. "שיעורים בקסם אישי ירתק את הקוראים. יש בו דמויות נהדרות, דיאלוגים שנונים, הומור, רגש וחושניות לוהטת." – סאנדיי טיימס

 

סיפור מלא קסם, חמלה אנושית ואהבה. נהנתי לקרוא את ההתפתחות שעברה איזדורה, הדמות הראשית. מברווזון מכוער, חסר ביטחון עצמי לברבור יפה תואר ומלא קסם.

איזדורה פיבודי, בת לאחת המשפחות העשירות ביותר בבוסטון, היא הברווזון המכוער, הכבשה השחורה של המשפחה. היא כהת עור יחסית לאחים שלה, היא חסרת כישורים חברתיים, חסרת ביטחון עצמי ומגושמת. היא בילתי נראית. בעיניה אך גם בעיני החברה. מושא חלומותיה הרומנטיים, צ'אד, מתעלם ממנה אך כשמתאים לו הוא נעזר בה בצורה הגורמת לה עוגמת נפש ולו בידור קליל. היא לא יכולה להכיל יותר. היא חייבת שינוי.

ראיין קלהון, רב החובל של הספינה "ברבור הכסף", עשה חיל במסעו האחרון ועגן בנמל של בוסטון, ראיין בן למשפחה עשירה מוורג'יניה, מרד בכל המוסכמות ויצא אל הים.

במסיבה המתקיימת בבית הוריה של איזדורה לרגל נישואי אחותה הצעירה, היא פוגשת את אימו של ראיין המחפשת אותו, גם הוא היה אמור להיות במסיבה. איזדורה שנחשפה למידע על מיקומו לוקחת אותה אליו, לספינה. שם היא מקבלת הארה על השינוי הנחוץ בחייה. למרות התנגדותו של ראיין היא מצטרפת לצוות הספינה בהפלגה הבאה שלהם.

למרות המתח הקיים בין ראיין לאיזדורה, איזדורה דווקא פורחת. היא יוזמת, היא מתנסה בדברים חדשים, צוברת חוויות, מכירה אנשים והעיקר מפתחת הכרה בערך עצמה בזכות האנשים המקיפים אותה ומעריכים אותה מעצם היותה.

מלבד הרומנטיקה בין ראיין ואיזדורה והתפתחותה האישית, הספר עוסק גם בנושא העבדות, ג'רמי, הסגן של ראיין, הינו אפריקאי שהיה עבד של ראיין מגיל קטן, הם גדלו יחד והם חברים בלב ובנפש. ראיין במהלך חריג לאותה תקופה, שחרר אותו לחופשי, אך לא את אישתו ובנותיו, הן שפחות אצל משפחה אחרת, וחלק מהמסע הזה הוא ניסיון לשחרר אותן ולאחד את המשפחה. משימה לא פשוטה ולא מקובלת כלל.

קראתי ברצף, אל תוך הלילה, בלי יכולת להניח מהיד. הסיפור של הברווזון המכוער היווה השראה לסופרת בכתיבת הספר, והיא גם מביאה ציטוטים ממנו, אני אוהבת סיפורים כאלו, של מהפך מפתיע ולא צפוי, שמשאיר את כל אלו שלעגו וזלזלו עם פה פעור.

קריאה מהנה.

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן