Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שותפים
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 368
כריסטינה לורן מחברות רבי המכר של ה-NY Times, מביאות לנו ספר יחיד ומיוחד, קומדיה רומנטית כתובה בשנינות ובאהבה, כמו שרק הן יודעות לכתוב. נישואי נוחיות יכולים להיות כל כך... לא נוחים. במשך חודשים ארוכים הולנד באקר המציאה לעצמה תירוצים שיביאו אותה לרדת אל תחנת הרכבת התחתית הסמוכה לדירתה, נמשכת לשם בחבלי קסם של המוזיקה שנגן הרחוב עליו היא נדלקה, מנגן. לא היה לה אומץ לגשת אליו וממש לפתוח איתו בשיחה, עד שערב אחד הגורל החליט להתערב בדמותו של שיכור תוקפן. קלווין מק'לוכלין נחלץ לעזרתה, אך נעלם ברגע שהמשטרה הגיעה ושאלות החלו להישאל. הולנד מנצלת את המשאב היחידי שעומד לרשותה במטרה לגמול למוזיקאי המבריק, ומשיגה לקלווין מבחן במה אצל דוד שלה, המנהל המוזיקאי הלוהט ביותר בברודווי. קלווין עובר את האודישן בהצלחה מסחררת וזוכה בכרטיס כניסה לברודווי – עד שמתבהרת הסיבה להיעלמותו בערב התקיפה: הוא שוהה במדינה באופן בלתי חוקי, לאחר שתוקף אשרת הסטודנט שלו פג לפני שנים רבות. כיוון שהדוד שלה זקוק לקלווין בדיוק כמו שקלווין זקוק לו, עולה במוחה רעיון פרוע ופזיז להינשא לגבר האירי שאיננו מודע כלל לרגשותיה כלפיו. בעוד מערכת היחסים שלהם מתפתחת, וקלווין הופך למוזיקאי הנחשק של ברודווי, בעולם בו העמדת הפנים היא שם המשחק, הולנד וקלווין צריכים להבין שהם כבר מזמן לא מעמידים פנים.

הולנד באקר היא צעירה בת 25 שמתגוררת במנהטן ועובדת בברודווי כצלמת של סטים, תלבושות ואטרקציות מאחורי הקלעים – תפקיד שנתפר במיוחד עבורה ע"י רוברט, שהוא גם המלחין והמנהל המוזיקלי של ההפקה המרכזית בתיאטרון והוא גם נשוי לג'ף, הדוד שלה.
בכל יום, הולנד אוהבת להסתובב באזור הרכבת התחתית כדי לפגוש את "ג'ק", נגן אירי חתיך ומוכשר שמושך את תשומת לבה.
ביום שהולנד אוזרת אומץ לדבר איתו לראשונה, היא מגלה ששמו האמיתי הוא קלווין ובאותו יום היא גם מותקפת ע"י גבר שיכור שזורק אותה מהרציף של תחנת הרכבת התחתית וגונב את הפלאפון שלה.
התקרית האיומה מסתיימת ביד שבורה וטראומה לא קטנה מבחינתה של הולנד והדודים שלה ג'ף ורוברט שאוהבים לכרכר סביבה, לא מרשים לה להתקרב יותר לאזור.
כשסת', נגן הכינור של המופע המרכזי עוזב בטריקת דלת צורמת, הולנד מציעה לרוברט לבוא איתה לרכבת התחתית כדי לשמוע את קלווין מנגן ואולי להציע לו את מקומו של סת'.

רוברט מסכים בחוסר חשק אך מגלה להפתעתו שקלווין הוא נגן מחונן וגם מבין שקלווין אמנם מסתתר בתחתית אבל הוא יודע מיהו וגם מכיר את סת' ואפילו למד איתו בג'וליארד.
קלווין מוזמן ברוב כבוד להיבחן לתפקיד במקום סת' ומשאיר את כולם פעורי פה בגלל נגינתו המרגשת אבל יש רק בעיה קטנה אחת, הוא לא יוכל לעבוד בתיאטרון מכיוון שהאשרה שלו הסתיימה לפני ארבע שנים ואם הוא ייענה להצעת העבודה הוא עלול להזרק מארה"ב ולהשלח בחזרה לאירלנד.
הולנד לא מוכנה לוותר עליו והיא מרגישה שהיא חייבת לעזור לרוברט שהוא כמו אבא בשבילה ומציעה לקלווין חתונה פיקטיבית איתה תמורת עבודתו בתיאטרון.
קלווין מופתע מההצעה אבל מחליט לזרום וכך השניים מוצאים את עצמם במסע של גילוי עמוק כדי להוכיח לרשויות שהחתונה ביניהם אמיתית ולא מזויפת.
בזמן שקלווין עושה חיל בהפקה ומשלהב את כולם עם נגינתו הקסומה, הולנד מבינה שהיא עצמה לא הגשימה את חלומותיה, היא תמיד רצתה להיות סופרת ולא לצלם חפצים שנמכרים בחנות של התיאטרון אבל האם היא תהיה מספיק נועזת לפרוץ החוצה ולהגשים לעצמה חלומות כמו שהגשימה את חלומו של קלווין והאם הזוגיות הפקטיבית ביניהם תהפוך לאמיתית או שקלווין רק מנצל אותה כדי לקדם את הקריירה המתפתחת שלו?

זהו הספר הראשון של צמד הסופרות כריסטינה לורן שאני קוראת ויש לציין שהופתעתי לטובה.
אהבתי את דמותה של הולנד, היא היתה טובת לב, נדיבה, מצחיקה, בעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה וגם בעלת תעוזה (למרות שהיא לא חשבה שהיא כזאת) אבל גם התנהגה כאילו שהיא דמות המשנה בסיפור חייה ודאגה לכולם במקום לשים את עצמה במרכז הבמה.
אהבתי את הקשר המיוחד בין הולנד לרוברט ואת הדרך בה הוא גונן עליה כאילו היא הבת שלו (הוא הזכיר לי קצת את אבא שלי) ואהבתי את הקשר המיוחד שהתפתח בינה לבין קלווין.
אחרי שורה של ספרי מתח, ריגול, היסטוריה ופשע, הייתי זקוקה לרומנטיקה הזאת – תודה להוצאת אהבות שעשו לי את השבת.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן