Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שומר הדברים האבודים
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 286
נוצה וכפתור, סיכת פרח וספל תה, הסופר אנתוני פרדיו הקדיש את כל חייו לאיסוף חפצים אבודים מעין אלו. לפני שנים רבות איבד אנתוני את ארוסתו ברציף הרכבת. כשנעלם התליון שהיא נתנה לו במתנה, החליט אנתוני לאסוף אבידות נשכחות – פריטים יקרים ועלומים – ולשמור אותם לבעליהם. לכל חפץ שמצא כתב סיפור עדין ומיוחד, רגיש וחולף, על התבגרות ותשוקה, אומץ ויופי. לורה הביישנית לא היתה אמיצה כלל כשפגשה את אנתוני לראשונה. כישלון נישואיה הותיר אותה אבודה כאחד החפצים ששמר בחדריו. הוא הזמין אותה לביתו, מינה אותה למנהלת האחוזה ועזר לה לשוב לאיתנה. עתה, בערוב ימיו, הוא מבקש ממנה בקשה בלתי אפשרית: להשיב את כל החפצים לבעליהם. האם תצליח לעמוד במשימה? איש לא צפה את גל האהדה שנשא את "שומר הדברים האבודים" לראש רשימת רבי המכר בבריטניה. ספרה הראשון של רות הוגאן זכה מיד עם צאתו בתמיכתן הנלהבת של עשרות אלפי קוראות ברשת, ונמכר בלמעלה מחצי מיליון עותקים. כתיבתה של הוגאן שופעת משחקי מילים וקריצות לדמויות וסיפורים בספרות ובקולנוע. אהבתה לשפה ניכרת בכל משפט ברומן השנון, החם והמרגש הזה.

שהדבר הנפלא בספרים הוא שהם למעשה סרטים המוקרנים בתוך הראש (עמוד 39)

ישנו מושג ביהדות שנקרא: מצוות השבת אבדה, השבת אבדה היא מצוות עשה שבין אדם לחברו המחייבת להחזיר אבדה לבעליה.
זה בדיוק מהות הסיפור, אנתוני פרדיו בעל אוסף מכובד של אבדות הוא שומר ומתעד את מיקום/זמן לכל חפץ כתב סיפור, מיוחד עם סוף מתקתק הוא הפיק והפיץ את הוצאתם לאור הוא היה שם ודבר בספרות.
לורה גרושה שאהבה אבדה לה, הגיעה לאנתוני לחפש עבודה לאחר שהשאירה הכל מאחור, מלאת חששות ואובדת עצות עושה צעד שאין דרך חזרה ממנו. אנתוני מזהה את מצוקתה ומזמין את לורה, להיות מנהלת משק הבית של האחוזה וכך ומגונן עליה בדיוק כמו על החפצים האבודים שהוא שומר.
לימים אנתוני נפטר ומוריש ללורה את האחוזה, את הגנן הקבוע, את כל כספו כל תגמוליו מהיותו סופר אבל, בשביל שתקבל את כל אלו עליה לשמור על גינת הורדים היקרה ליבו שהיא סמל לאהבתו הלא ממומשת ובפרט לסיים פרויקט להחזיר את כל הדברים האבודים לבעליהם.
לורה מבינה את חשיבות המשימה אבל, חוששת ממנה נורא ולעזרתה מגיע גנן האחוזה שיש לו ידע במחשבים ובעזרתה נוספת של ילדה עם תסמונת דאון יחד עם זאת, חכמה מאוד! הם מצליחים להרים פרויקט אתר שיכלול את כל החפצים האבודים ואיתם סימנים לאנשים שאיבדו אותם. כל חפץ מקבל סיפור פנים וסגירת מעגל יפה מרגשת ומיוחדת!
זהו ספר מרגש מלא בקסם הפתעות כתוב בשפה גבוהה, רעיון מקסים כובש ויצירתי.
שיתוף אישי
כל כך התחברתי לסיפור גם לי לפני שנים אבד חפץ , בהיותי נערה בגיל 16 עוד לפני עידן הפייסבוק, האינסטוש וה- twitter בכלל כל הבלוגים למיניהם, היה לי יומן כיס שבכל תקופה רשמתי סיכום שבועי על קורותיי והיומן היה מלא בדברים שמחים, עצובים, מעצימים וזה היה שלי מהלב אל הדף, שמרתי על זה בקנאות רבה היה הולך איתי לכל מקום יום אחד, נסעתי במונית שירות והיומן אבד יחד איתו כל עולמי. זה כמו שהנייד שלכם נגנב/יאבד איזה חור בלב תרגישו?! בכל מקרה לא הצלחתי או רציתי לשחזר את מה שהיה שם בכלל.
עברו כעשר שנים ויום אחד אני מקבלת טלפון מאיזה צדיק מבני ברק, שמספר לי שהיומן שאבדתי לפני כעשור אצלו וחובתו להשיב אותו אליי, לשם מצוות השבת אבדה. אני כולי בהתרגשות נוסעת יחד עם בעלי, לקבל יומן מלא בזכרונות של נערה מתבגרת אני לא יכולה לתאר לכם את האושר שהיה לי בעיניים 🙂

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן