Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שדכנות למתחילים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 392
רגע לפני שמארני מק'גרו נישאת לגבר חלומותיה היא פוגשת את דודתו, השדכנית הססגונית בליקס הולידיי, והכול משתנה. נישואיה מתפרקים לאחר שבועיים אומללים, בדיוק כפי שהדודה חזתה, ומארני שבורה לחלוטין. אבל את ההלם האמיתי היא חווה כשהיא מגלה שבליקס, שהלכה לעולמה, הורישה לה בניין מגורים בברוקלין שבו מתגוררים כל "הפרויקטים הלא־גמורים" שלה. מארני לא תופסת את עצמה כמשהו מיוחד, אבל בליקס משום מה חשבה שדווקא מארני היא האישה המתאימה להיכנס לנעליה כשדכנית. מדי דוסון היא מחברת רבי־מכר שמתגוררת בצפון־מזרח ארצות הברית. שדכנות למתחילים היה רב־מכר של "הוושינגטון פוסט" ושהה זמן רב בראש רשימות רבי־המכר של אמזון. "רומן מקסים ושובה לב, רומנטיקה קלילה שמצליחה לדלג בין סיפור מתוק לחכם" סוכנות הידיעות

זהו ספר שמתכתב עם החיים ועם המוות. עם אפשרות בחירה וקבלת החלטות ועם הכח המניע של החיים והיקום כולו. אהבה.

בליקס. דודה בליקס. אישה שבחרה לחיות את חייה כרצונה בלבד אחרי שנושלה מהירושה בעודה צעירה. היא מחליטה שהחיים בתלם לפי רצונותיהם של אחרים או תכתיבים חברתיים הם לא בשבילה והיא מחליטה לעשות מה שהיא רוצה לעשות, אוהבת לעשות או פוחדת לעשות. כן היא אהבה ללכת עד הקצה, ויש לה תפיסות ברורות על החיים ועל המוות. דודה בליקס חולה בסרטן. זמנה קצוב. היא החליטה להימנע מטיפולים ולקבל את המצב שנקלעה אליו בהכלה ואהבה. היא אישה מלאת אהבה ורוצה אהבה בשביל כל הסובבים אותה.

מארני, בת 29, סייעת גננת עומדת להינשא לנואה. אחיין של דודה בליקס. שתיהן נפגשות במסיבת האירוסין. דודה בליקס בעלת האינטואציה החדה רואה במארני בת דמותה ומאמצת אותה אל חיקה, אך היא רואה דבר נוסף, למארני ונואה אין עתיד מזהיר יחד. אין את אנרגיות האהבה. והיא צודקת. הם מתגרשים שבועיים אחרי החתונה.

הימים חולפים, מארני חוזרת לגור בבית ההורים, מתחילה זוגיות חדשה ואז מקבלת מכתב המספר לה על מותה של דודה בליקס ועל ירושה מפתיעה, בניין דירות בברוקלין המאוכלס בנשמות שבורות שדודה בליקס רצתה לרפא בכח האהבה.

יש תנאי לקבלת הירושה. התחייבות לגור בבניין שלושה חודשים. לאחר לבטים מארני הולכת על זה, ומסתבר שזה לא כ"כ פשוט.
נואה האקס שלה מצוי בדירה של דודה בליקס.
לדיירים האחרים יש ציפיות ממנה כי בליקס דיברה עליה המון.
היא לא אוהבת את ברוקלין אך מתאהבת בה.
ובכלל המשפחה והארוס שלה מחכים לה בבית ומצפים לשובה במהירות.
למען האמת לא כל כך אהבתי את הדמות של מארני. מתוסבכת עם עצמה. לא נאמנה לעצמה ולרצונותיה. מחפשת באופן קבוע אישורים מהסביבה לקיומה, לבחירותיה , למחשבות ולרגשות שלה. באמת היה לי קשה לראות מה דודה בליקס מצאה בה חוץ מחוסר ביטחון עצמי ואפשרות להצטרף למועדון הלבבות השבורים.
לעומת זאת אהבתי את פילוסופית החיים של דודה בליקס על אהבה
"זה אולי חתרני, אבל האמת על אהבה היא שהיא באמת הדבר החשוב הזה שעושים ממנה, והיא לא איזשהו סוג של ביטחון או פוליסת ביטוח נגד בדידות. האהבה היא הכל. היא מניעה את
היקום כולו !" עמ׳ 19

והגישה שלה למחלתה ולמוות. "זה רק שינוי כתובת למען האמת. זה לא חייב להיות נורא" עמ׳ 49

האם מארני הצדיקה את האמון והביטחון שבליקס הפגינה כלפיה?
האם מארני מצאה בסופו של דבר את האני העצמי שלה ואת היכולת לחולל את קסם האהבה בחייה ובחיי הסובבים אותה?

שדכנות למתחילים – מה שלא יקרה, תאהבו את זה עמ׳ 387

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן