Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שדות נלוזים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 433
העיר רומא סוערת וגועשת כשכל מהדורות החדשות נפתחות בסיקור פרשיות הרצח המזעזעות של שתי נשים שנרצחו על ידי רוצח סדרתי מתוחכם להפליא אשר אינו משאיר אחריו שום עקבות ומשטה שוב ושוב במשטרה באמצעות פיזור פתקים מלגלגים בזירות הרצח. הון ושלטון, קרטלי סמים וכנופיות רחוב מעורבים בפרשה, וכולם חושדים בכולם. קורבנות הרצח עבדו כיצאניות במועדון הלילה המפוקפק "לָה קָאזָה" ברחוב וֵנֵטוֹ המפורסם ברומא, ומפקד תחנת המשטרה הצעיר, ריקרדו לוֹמבַּרְדי, מגייס לעזרתו את קתרין סמית המפולפלת, קודמתו בתפקיד, כדי לסייע לו בחקירה לאחר שזו נקלעה למבוי סתום. השניים שקועים עד צוואר בחקירת הרצח ומתקשים בפענוחו לנוכח אי־שיתוף הפעולה של צוות עובדי המועדון החמקמקים, שעושים יד אחת כדי להגן על לקוחותיהם הנכבדים התופסים עמדות בכירות בממשל ברומא. לאותה עיר ממש מגיעה משטוקהולם הרחוקה בריג'יט סלַייטֶר, צעירה תמימה וענייה, כדי ללמוד פיזיקה באוניברסיטה, וכשהיא על סף חרפת רעב היא פוגשת אמרגן שמציע לה עבודה כמלצרית וכמוכרת סיגריות במועדון הלילה ״לה קאזה״. במועדון פוגשת בריג'יט בשלל טיפוסים טובי לב וערמומיים מחיי הלילה של רומא, וקושרת את גורלה בגורלם. כשהיא מתאהבת בחברו הטוב של מפקד תחנת המשטרה, הרוזן המסתורי אנטוניו דֵלָה טוֹרֶה, בן לאחת ממשפחות האצולה המכובדות ברומא, היא מוצאת את עצמה בעל כורחה בלב זירת הפשע ובמסע עתיר מרדפים שבו נחשפים עוד ועוד סודות מחיי הרחוב, הפשע המאורגן וסחר הסמים באיטליה. שדות נלוזים הוא הראשון בסדרת רומנים בלשיים סוחפים ומרתקים, ועלילתו מתרחשת ברומא בשנות התשעים של המאה העשרים. המחברת, סיון קיש, היא בוגרת לימודי רפואה ברומא.

 

היא הגיע לרומא חסרת כל עם מעט כסף בכיסה. היא הגיעה לרומא כדי ללמוד פיזיקה באוניברסיטה, בחורה בתחילות שנות העשרים שלה כששתי מזוודות כבדות זה כל מה שיש לה.

היא ניסתה למצוא עבודה כדי להתפרנס, כדי שתוכל לקנות אוכל ומחסה לראשה כשנתקלה במודעה בעיתון: "אמרגן מחפש רקדניות, מארחות ומלצריות לעבודה במועדון לילה". היא ענתה למודעה, הגיעה לראיון והתקבלה לעבודה על תקן מלצרית ומוכרת סיגריות. למרות שחשבה שהיא ידעה למה היא נכנסת, היא הופתעה לראות בנות יוצאות עם לקוחות החוצה תמורת תשלום נוסף או לקוחות נוהגים בבנות בחוסר כבוד. היא השתדלה לשמור על עצמה וכבודה מכל משמר, כל מה שהיא רצתה זו עבודה שתוכל לקיים אותה ולאפשר לה ללמוד באוניברסיטה.
היו לקוחות שהתאהבו בה ואף חיזרו אחריה והיא סרבה לכולם, עד שהגיע הרוזן אנטוניו דלה טורה. השניים התאהבו ויום אחד אנטוניו החליט שהוא מוציא אותה מהמועדון המפוקפק הזה ולא פחות ולא יותר נושא אותה לאישה.

רצח חברתה הטובה מאשה שעובדת לצידה במועדון מזעזע את רומא וכמובן את צמרת המשטרה. היא סוממה ונחנקה למוות בדירתה ומפקדת המשטרה בדימוס נקראת לעזור בפענוח הרצח. המשטרה רוצה להחזיר את השקט לרחובות, מאשה אינה האישה הראשונה שנרצחה באותו האופן. רוצח מיסתורי משחק עם המשטרה ומשאיר להם פתקים במקומות הרצח.

ממש במקרה בריג'יט מגלה שהאנשים הקרובים אליה הסתירו ממנה משהו שהיה חשוב שהיתה יודעת ומשם ואילך כל חייה משתנים. היא בורחת מהבית, מהחיים, היא רוצה שהכל יעלם, אבל לא כך הדבר. מה שגילתה סיבך אותה ומכאן אין דרך חזרה…

הספר לוקח את הקורא אל תוך החיים של סוחרים הסמים והפושעים של רומא. בריג'יט התמימה לא ידעה לאיזה קן צרעות היא נכנסת אבל אני כן יכולה לספר לכם שהיא יצאה ממנו בכבוד.

בתחילה כשראיתי את הכריכה של הספר ואת שמו לא חשבתי שאתחבר לסיפור, קראתי את התקציר וקפצתי למים. שמחה שקראתי אותו, הכריכה ושמו של הספר לא ממש מעידים עליו. הסיפור מותח, מעניין עם לא מעט תהפוכות. נהנתי מכתיבתה של הסופרת שלא הכרתי עד לספר הזה ואני אשמח לקרוא נוספים מפי טעה.

"שדות נלוזים" הוא הראשון בסדרת רומנים בלשיים חדשה שאחרי שקראתי אותו, אני בהחלט מחכה לשאר. היו קטעים שהייתי מקצרת מעט בעלילה אך בסך הכל היתה לי חוויית קריאה טובה. נהנתי מהאווירה שיצרה סיון קיש, מהעלילה ומהמתח.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. סיון

    תודה רבה שרון, ריגשת אותי מאוד❤ כל כך התרגשתי לקרוא שהתחברת לדמויות, ובייחוד לדמותה של בריג'יט טובת הלב והתמימה. הרגשתי שממש נכנסת לעומק העלילה והתרגשת יחד איתי מקורותיהם של הדמויות – אלו ששפר עליהם מזלם ברומא, ושל אלו ששפר עליהם פחות. הספר 'שדות נלוזים' הגם שהוא בדיוני, יצא ממש ממעמקי נשמתי, והדמויות הפכו עבורי במשך השנים שכתבתי את הסדרה למשפחה של ממש, חיה וקיימת בדמיוני הקודח, ולכן אני כל כך מתרגשת כל פעם מחדש כשמישהו מצליח להבין את הדמויות ואת המסרים שהטמנתי בספר על אהבה, ידידות, חברות אמיצה, ועל טוב ועל רע. כשמישהו מצליח להבין את בריג'יט טובת הלב והתמימה ואת חבריה –האנשים הנלוזים אך טובי הלב, החיים בשולי החברה, זה כאילו הוא מצליח להבין אותי שיצרתי אותם, וזה גורם לי הרבה שמחה ואושר, אז המון תודה❤

  2. שרון

    שמחה לשמוע, תודה לך 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן