Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שבע האחיות
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 492
מאיה ד'אפליה נקראת לשוב בדחיפות ל'אטלנטיס', בית ילדותה שעל גדת אגם ז'נבה. אביה, המיליונר החידתי המכונה 'פָּא סוֹלְט', הלך לעולמו. עם בואה, מתברר למאיה שלא תיערך הלוויה, כי האב נטמן, לבקשתו, במצולות האוקיינוס. כעת היא ממתינה לבואן של חמש אחיותיה, כדי לבשר להן את הבשורה. לכל אחת משש הבנות - שאומצו בינקותן בידי פא סולט ונקראו על שם הפליאדות המיתולוגיות - הושאר מכתב ובו רמז למקורותיה ולמורשתה. מאיה, הבכורה, צעירה יפת תואר ונוטה להתבודדות, היא הראשונה שיוצאת למסע. פיסת אריח משולשת עם כתובת מסתורית, שרשרת אבן־ירח ופגישת עבודה אפשרית עם פלוריאנו קווינטלאס, סופר צעיר ומצליח שהיא מתרגמת את ספריו לצרפתית, מובילות אותה לריו דה ז׳ניירו שבברזיל. העקבות מוליכים לבית אצולה מתפורר, שם היא מתוודעת לקורותיה של אם סבתה, איזבלה (בֶּל) בוניפאסיו היפהפייה. סיפורה של בל מחבר בין ריו השמרנית של שנות העשרים והקמתו של פסל כריסטו, סמלה של ריו דה ז'ניירו, לפריז הבוהמית והנועזת. באטלייה של האמן פול לנדובסקי פוגשת בל את הפסל לורן ברואי, וחייה משתנים לעד. ברומן הסוחף, העוסק באהבה ובאובדן, בנאמנות ובכוחם של קשרי דם ומשפחה, מקשרים חוטים רבים מהצפוי בין חייה של מאיה לאלו של איזבלה, ובין העבר להווה, שבו מצוירת ריו צבעונית, חושנית ומסעירה. סיפורה של מאיה הוא הראשון בסדרת "שבע האחיות".

גילוי נאות: את הספר קיבלתי במסגרת השגרירים של כתר ומודן.

מאיה, הבכורה מבין 6 אחיות, כולן מאומצות, מקבלת טלפון ובו היא מתבקשת לשוב הביתה עקב מות אביה. כשהיא מגיעה ל'אטלנטיס' הבית בו גדלה, היא מתחילה לברר על מועד ההלוויה, אך מא, האומנת של הבנות, מסבירה לה שאביה כבר נטמן בתוך האוקיינוס, המקום בו בילה רבות בחייו. אט אט מספרת מאיה לאחיות את אשר אירע, והן מתאספות כולן לבית בו גדלו, אחרי שהגיעו אליו ממקומות שונים בעולם.

במעמד הצוואה מקבלת כל אחת מהבנות מעטפה עם רמזים למקום ממנו הגיעה, ומאיה מחליטה, ספק בחירה, ספק בריחה, לצאת למסע בעקבות עברה. המסע שהיא מתחילה שולח אותה לסודות משפחתיים, ומגלה לה מאיה אחרת, מאיה טובה יותר.

למען האמת, הייתי אמורה גם להכניס בתקציר את העובדה ששבע האחיות (שהן בעצם רק 6) נקראו על שמן של הפליאדות המיתולוגיות, אבל הרגשתי שחוץ מסיפור השמות, זה לא באמת מוטיב משמעותי בסיפור.

מאיה, גיבורת הספר, היא מתרגמת, והיה מעניין קצת להיחשף למקצוע הזה בעולם הספרים. היא דמות שלכאורה אמורה להיות משעממת, אבל יש בה סודות, ובמהלך הסיפור אנחנו לומדים להכיר אותה יותר טוב, ולהבין שהיא לא שטוחה כמו שהיא נראית בהתחלה.

הספר מלווה בהמון מחקר, ואהבתי בעיקר את הסיפור ההיסטורי שנכנס כאן, ולעיתים אני חושבת שהוא היה החלק המשמעותי יותר בסיפור. יש בו משהו שמזכיר לי את בית הסחלבים, שראה אור בישראל בשנה האחרונה, והמבנה שלהם דומה, מה שמביא אותי לתהות  לאן הסדרה הזו תמשיך, האם כל ספר יהיה באותה תבנית, כמו בסיפור של מאיה, או שילך למקומות אחרים.

כשקראתי את הספר, החוויה הכללית הייתה הנאה, הסתקרנתי מסיפורה של מאיה ורציתי לדעת הכול על עברה, התרגשתי כשהיא מצאה איזו פיסת מידע, והייתי עצובה איתה, יכולתי להרגיש איזה חיבור למאיה, למרות שהסיפור שלי רחוק משלה.

הספר הזה מתאים למי שאימץ ולמי שאומץ, למי שאוהב רומנטיקה, אבל לא מידי, ולמי שאוהב את ההווה, עם נגיעות מהעבר (והפסקה אמנם נכתבה בזכר, אך פונה לשני המינים כאחד)

דבר אחד אני יכולה להגיד, למרות שאני חוששת מסדרות ארוכות כמו זו, ריילי סיימה כל פרק בציפייה לפרק הבא, ואת הספר עצמו, היא סיימה במידת מה של סקרנות, שעושה לי מין חשק לחכות כבר לספר הבא.

שורה תחתונה: לפעמים הסיפור שבתוך הסיפור הוא העיקר, וכל השאר רק מסגרת.

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. מיכל

  אני ממש לא סובלת את הספרים עם הנגיעות לעבר
  אבל קראתי בנשימה עצורה! אחד הספרים שהכי נהניתי מהם בתקופה האחרונה ואני קוראת המוןן
  איך שסיימתי אותו רצתי לקרוא את הספר השני והיום הגיע לידי הספר השלישי, אז אל תדברו איתי ב48 שעות הבאות!!
  ריילי אומנית אמיתית, הסיפור מרתק
  ספר שקשה להניח מהיד

  1. סוזן צדוק

   איזה כיף מיכל, בעקבות התגובה שלך נתת לי זרז לקריאה

   1. עדנה

    קראתי בהנאה את כל הספרים שיצאו לאור בסידרה. האחרון שבהם: אחות הירח. שני הספרים האחרונים עדיין לא יצאו לאור. כ'כ מרגיז, לקרוא ספרים מהסידרה ללא הסוף. אם הייתי יודעת, יתכן שלא הייתי מתחילה לקרוא.
    חבל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן