Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
שבע האחיות
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 492
מאיה ד'אפליה נקראת לשוב בדחיפות ל'אטלנטיס', בית ילדותה שעל גדת אגם ז'נבה. אביה, המיליונר החידתי המכונה 'פָּא סוֹלְט', הלך לעולמו. עם בואה, מתברר למאיה שלא תיערך הלוויה, כי האב נטמן, לבקשתו, במצולות האוקיינוס. כעת היא ממתינה לבואן של חמש אחיותיה, כדי לבשר להן את הבשורה. לכל אחת משש הבנות - שאומצו בינקותן בידי פא סולט ונקראו על שם הפליאדות המיתולוגיות - הושאר מכתב ובו רמז למקורותיה ולמורשתה. מאיה, הבכורה, צעירה יפת תואר ונוטה להתבודדות, היא הראשונה שיוצאת למסע.   פיסת אריח משולשת עם כתובת מסתורית, שרשרת אבן־ירח ופגישת עבודה אפשרית עם פלוריאנו קווינטלאס, סופר צעיר ומצליח שהיא מתרגמת את ספריו לצרפתית, מובילות אותה לריו דה ז׳ניירו שבברזיל. העקבות מוליכים לבית אצולה מתפורר, שם היא מתוודעת לקורותיה של אם סבתה, איזבלה (בֶּל) בוניפאסיו היפהפייה. סיפורה של בל מחבר בין ריו השמרנית של שנות העשרים והקמתו של פסל כריסטו, סמלה של ריו דה ז'ניירו, לפריז הבוהמית והנועזת. באטלייה של האמן פול לנדובסקי פוגשת בל את הפסל לורן ברואי, וחייה משתנים לעד.   ברומן הסוחף, העוסק באהבה ובאובדן, בנאמנות ובכוחם של קשרי דם ומשפחה, מקשרים חוטים רבים מהצפוי בין חייה של מאיה לאלו של איזבלה, ובין העבר להווה, שבו מצוירת ריו צבעונית, חושנית ומסעירה. סיפורה של מאיה הוא הראשון בסדרת "שבע האחיות". לוסינדה ריילי פרסמה רבי־מכר שתורגמו לעשרות שפות ונמכרו במיליוני עותקים ברחבי העולם. ספרה בית הסחלבים ראה אור בעברית בהוצאת מודן והיה לרב־מכר.

שבע האחיות

ספר ראשון בסדרת ספרים "שבע האחיות" .הסדרה מספרת על 6 אחיות שאומצו כולן על ידי מיליונר פא סולט. שמותיהן ניתנו להן על פי קבוצת הכוכבים "שבע האחיות". מאיה הגדולה שבהן מקבלת הודעה ממרינה האומנת שלה בדבר מותו הפתאומי של אביה. בלב כבד מבשרת היא לשאר אחיותיה וכולן מתכנסות בטירה של אביהן באגם ז'נבה . כל אחת מהאחיות אופיינה באופי משלה וכל אחת מקבלת את הבשורה בדרכה. לאחר קריאת הצוואה, מקבלת כל אחת מהבנות מכתב אישי חתום בידי האב. מכתב שבו טמונים רזי העבר.

ספר זה עוסק בדמותה ובחייה של מאיה. מאיה היתה היחידה שעדיין התגוררה בטירה יחד עם אביה המאמץ. נפשותיהן היו קשורות זו בזו. מרינה האומנת שימשה לה ולאחיותיה כאם, כאשת סוד. היא עסקה במתורגמנות.

כאשר נפנתה לקרוא את המכתב, מגלה מאיה כי שורשיה בברזיל ומחליטה להגיע לריו  לתור אחר עברה. שם  פוגשת את פלוריאנו, סופר והיסטוריון ברזילאי שאת ספרו האחרון תרגמה. יחד איתו הם מגיעים לטירה קדומה  ומסתורית בה מתגוררת אישה זקנה בימים אשר לא ממש טורחת לשתף פעולה אך המשרתת שלה שמה לב לשרשרת שעונדת מאיה וטומנת בידה   צרור מכתבים ארוזים בעודה מבקשת כי תניח לזקנה. בשובה לחדרה במלון, קוראת היא את המכתבים הישנים אשר מגוללים את סיפורה של איזבל "בל"- סבתא רבא שלה. בל גדלה בבית עשיר מאד בת יחידה. מתארסת למורת רוחה לגוסטבו שבא אף הוא ממשפחה עשירה. לבקשתה נוסעת לצרפת עם ידידי המשפחה לפני חתונתה. שם מתוודעת למי שפיסל את הפסל המפורסם "ישו הגואל " הניצב עד היום בריו .פרופסור לנדובסקי נפעם אל מול כפות ידיה אשר לימים מהוות כפי הנראה את ידי הפסל של ישו. היא נפגשת עם עוזרו לורן ברואי ובין השניים נרקמת לה אט אט רקמה של אהבה. בצר לה שבה לאחר מספר חודשים לריו ונישאת לגוסטבו. מה תגלה מאיה על עברה? כיצד הגילוי ישפיע על חייה שלה?

הסופרת לוסינדה ריילי מיטיבה לתאר את החיים בברזיל, את הפאבלות לצד חיי העשירים. נותנת מקום של כבוד לבניית הפסל המפורסם "ישו הגואל". בספרה מעצימה שתי דמויות נשיות עוצמתיות ושוזרת את הקשר ביניהן. מומלץ מאד, ספר מלא ביצר ההרפתקנות והרגש.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן