Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שבע האחיות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 487
מאיה ד'אפליה נקראת לשוב בדחיפות ל'אטלנטיס', בית ילדותה שעל גדת אגם ז'נבה. אביה, המיליונר החידתי המכונה 'פָּא סוֹלְט', הלך לעולמו. עם בואה, מתברר למאיה שלא תיערך הלוויה, כי האב נטמן, לבקשתו, במצולות האוקיינוס. כעת היא ממתינה לבואן של חמש אחיותיה, כדי לבשר להן את הבשורה. לכל אחת משש הבנות - שאומצו בינקותן בידי פא סולט ונקראו על שם הפליאדות המיתולוגיות - הושאר מכתב ובו רמז למקורותיה ולמורשתה. מאיה, הבכורה, צעירה יפת תואר ונוטה להתבודדות, היא הראשונה שיוצאת למסע. פיסת אריח משולשת עם כתובת מסתורית, שרשרת אבן־ירח ופגישת עבודה אפשרית עם פלוריאנו קווינטלאס, סופר צעיר ומצליח שהיא מתרגמת את ספריו לצרפתית, מובילות אותה לריו דה ז׳ניירו שבברזיל. העקבות מוליכים לבית אצולה מתפורר, שם היא מתוודעת לקורותיה של אם סבתה, איזבלה (בֶּל) בוניפאסיו היפהפייה. סיפורה של בל מחבר בין ריו השמרנית של שנות העשרים והקמתו של פסל כריסטו, סמלה של ריו דה ז'ניירו, לפריז הבוהמית והנועזת. באטלייה של האמן פול לנדובסקי פוגשת בל את הפסל לורן ברואי, וחייה משתנים לעד. ברומן הסוחף, העוסק באהבה ובאובדן, בנאמנות ובכוחם של קשרי דם ומשפחה, מקשרים חוטים רבים מהצפוי בין חייה של מאיה לאלו של איזבלה, ובין העבר להווה, שבו מצוירת ריו צבעונית, חושנית ומסעירה. סיפורה של מאיה הוא הראשון בסדרת "שבע האחיות".

פא סולט הוא איש עסקים מצליח ומיסתורי שמאמץ שש בנות מכל קצוות תבל וקורא להם בשם הפליאדות המיתולוגיות "שבע האחיות". הבכורה היא מאיה, שבניגוד לשאר אחיותיה עדיין גרה בטירה עם אביה המאמץ והאומנת שמשמשת להן כאימא ונקראת מרינה (או כפי שהן קוראות לה "מא"). בעת שהותה של מאיה בלונדון בביקור אצל חברה נפטר פא סולט מהתקף לב וכל האחיות נקראות לשוב לאחוזה.

בתום ימי האבל כל אחות מקבלת מכתב הממוען לה ומבקש ממנה להתחקות אחר עברה ולכן גם כולל רמזים לגבי המוצא שלה. מאיה מגלה שיש לה שורשים בברזיל והיא מגיעה לריו, לווילה יפייפה ועתיקה שם חיה בעבר משפחה אריסטוקרטית חשובה. מכיוון שהיא לא מכירה את ריו, היא נעזרת בסופר ובהיסטוריון ברזילאי חשוב בשם פלוריאנו שהיא תרגמה את ספרו האחרון.

בריו מגלה מאיה את סיפורה של בל, שאמורה להיות הסבתא רבא שלה. בל היא בחורה צעירה שבאה מבית עשיר ונאלצת להתחתן עם גוסטבו שמגיע ממשפחה ידועה שירדה מנכסיה.

המסע לריו מגלה למאיה סיפור מופלא על עברה ושורשיה אבל גם על ההווה והעתיד שלה. היא מבינה דברים על עצמה ועל אישיותה וממש מגלה את עצמה מחדש.

דעתי על הספר

בחרתי לקרוא את הספר הראשון בסדרת "שבע האחיות" כי אהבתי את סגנון הכתיבה של לוסינדה ריילי כפי שהוא נגלה לי בספרה הקודם והמקסים "בית הסחלבים". גם בספרה הנוכחי כישרון הכתיבה שלה מופלא. ריילי יודעת לספר סיפור ולגרום לקורא להרגיש חלק ממנו. היא מתארת את ברזיל באופן שקל לדמיין ולחוש כאילו אני ממש שם. היא יורדת לפרטים הכי קטנים – הריח, תחושת המתח בעת ההליכה בפאבלה ועוד.

אהבתי את דמותה של מאיה שמבחוץ נראית כאישה חזקה ששולטת בעצמה ובגורלה אך מבפנים היא רכה ורק רוצה שיאהבו אותה למרות מעשי העבר הנוראיים. היא דמות עגולה שתעבור שינויים קיצוניים ותלמד לא לפחד ולחיות את הרגע. אהבתי גם את סיפורה של בל, שהוא סיפור אהבה קלאסי מריר-מתוק. ריילי הצליחה לשלב היטב בין שתי העלילות.

אני אוהבת ספרים שאני לומדת מהם ובזכות "שבע האחיות" למדתי בעיקר על ההיסטוריה של ברזיל בכלל ובפרט על פסל "ישו הגואל".

בנוסף, למדתי מהספר שעלינו ללמוד לסלוח לעצמנו ושגם ברגעים קשים חשוב למצוא את נקודות האור. בשמחה רבה ובציפיות גדולות אני אמשיך לספר הבא סדרה.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן