Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שבע האחיות
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 492
מאיה ד'אפליה נקראת לשוב בדחיפות ל'אטלנטיס', בית ילדותה שעל גדת אגם ז'נבה. אביה, המיליונר החידתי המכונה 'פָּא סוֹלְט', הלך לעולמו. עם בואה, מתברר למאיה שלא תיערך הלוויה, כי האב נטמן, לבקשתו, במצולות האוקיינוס. כעת היא ממתינה לבואן של חמש אחיותיה, כדי לבשר להן את הבשורה. לכל אחת משש הבנות - שאומצו בינקותן בידי פא סולט ונקראו על שם הפליאדות המיתולוגיות - הושאר מכתב ובו רמז למקורותיה ולמורשתה. מאיה, הבכורה, צעירה יפת תואר ונוטה להתבודדות, היא הראשונה שיוצאת למסע. פיסת אריח משולשת עם כתובת מסתורית, שרשרת אבן־ירח ופגישת עבודה אפשרית עם פלוריאנו קווינטלאס, סופר צעיר ומצליח שהיא מתרגמת את ספריו לצרפתית, מובילות אותה לריו דה ז׳ניירו שבברזיל. העקבות מוליכים לבית אצולה מתפורר, שם היא מתוודעת לקורותיה של אם סבתה, איזבלה (בֶּל) בוניפאסיו היפהפייה. סיפורה של בל מחבר בין ריו השמרנית של שנות העשרים והקמתו של פסל כריסטו, סמלה של ריו דה ז'ניירו, לפריז הבוהמית והנועזת. באטלייה של האמן פול לנדובסקי פוגשת בל את הפסל לורן ברואי, וחייה משתנים לעד. ברומן הסוחף, העוסק באהבה ובאובדן, בנאמנות ובכוחם של קשרי דם ומשפחה, מקשרים חוטים רבים מהצפוי בין חייה של מאיה לאלו של איזבלה, ובין העבר להווה, שבו מצוירת ריו צבעונית, חושנית ומסעירה. סיפורה של מאיה הוא הראשון בסדרת "שבע האחיות". לוסינדה ריילי פרסמה רבי־מכר שתורגמו לעשרות שפות ונמכרו במיליוני עותקים ברחבי העולם. ספרה בית הסחלבים ראה אור בעברית בהוצאת מודן והיה לרב־מכר.

את ספרה הראשון של הסופרת לוסינדה ריילי – "בית הסחלבים" סיימתי בתחושת עומס, עם כל זה שהעלילה הייתה מרתקת, היה נראה שהסופרת ניסתה לדחוס כמה שיותר פרטים ותפניות בעלילה אחת. לכן כשיצא הספר שבע האחיות, הייתי מסופקת לגביו, אך לשמחתי הרבה הוא שונה מבית הסחלבים, הוא פחות פתלתל ואין בו ריבוי דמויות.

פא סולט הקים אימפריה משלו, הוא בנה מעין ארמון פרטי על אי מבודד בז'נבה, ולשם הביא את 6 בנותיו המאומצות אותן ליקט מכל קצוות תבל.  הבנות, שכל אחת שונה מאחותה לחלוטין, גודלו על ידי מרינה שהייתה להן כאם. האי עליו התגוררו פא סולט ובנותיו נשמע כמו פנטזיה: ארמון על אי בודד עם אומנת צמודה ומבשלת מפנקת.
משבגרו הבנות כולן פרחו מהקן החמים והתפזרו בכל קצוות תבל, היחידה שנותרה להתגורר בו היא מאיה.

לאחר מותו מתאחדות כולן בבית האחוזה לפרידה ולקריאת הצוואה. לכל אחת מהבנות פא סולט הותיר מכתב פרידה אישי בו הוא רומז להן על עברן ומולדתן.

הספר הזה,שהוא הראשון בסדרה, עוסק בבכורה בבנות- מאיה. במכתב שהושאר לה נשזרו רמזים על הרקע ממנו אומצה והיא מחליטה לנסוע לריו בברזיל ולהתחקות אחר תולדותיה.
סיפורה של מאיה חושף אט אט את אופיה, חולשותיה וסודותיה ומאמת אותה עם עברה ועם ההיסטוריה המשפחתית המרתקת שלה.

שני הסיפורים המשולבים זה בזה מלאי קסם. הסיפור הפנימי אודות שורשיה של מאיה ומשפחתה, מתאר את ההיסטוריה של ריו על רקע הבדלי מעמדות כשהגיבורה הראשית היא בל (איזבל) סבתא רבא של מאיה הנאלצת להתמודד עם דילמות מוסריות לא פשוטות.
באותה תקופה המשפחות האמידות בעיר הן אלה ששלטו ומשכו בחוטים. הן השפיעו על החברה וקבעו מי יצליח להשתלב ולהיות מהנחשבים והמשפיעים ומי לא.. כשכסף כמובן קונה שליטה.

שתי הדמויות הראשיות בספר הן נשים – מאיה ובל. את שתי הדמויות אהבתי. שתיהן נשים אמיצות ורגישות הנאלצות לקבל החלטות לא פשוטות בחייהן, ולערוך לעתים ויתורים אמיצים, גם במחיר האושר הפרטי שלהן.

הספר הוא רומן היסטורי ודרכו למדתי מעט על ההיסטוריה של ריו בברזיל. הסופרת שילבה את הסיפורים באופן מרתק ומעורר עניין.
כמו בספר בית הסחלבים גם כאן העלילה מלאת הפתעות ותהפוכות, אך זה נעשה בטוב טעם ולא באופן מופרז.
מצד שני הוא ספר יחסית עבה (כמעט 500 עמודים) ולדעתי היה ניתן לקצר את הספר במעט, ואולי לדלג על חלק מהפרטים, במיוחד לאור העובדה שהספר הזה אמור להיות ראשון מבין סדרה של שישה או שבעה ספרים. (למען האמת קשה לי לחשוב כיצד ניתן למשוך את הסדרה בכל כך הרבה חלקים, אם כי זה בהחלט מסקרן!)

לסיכום-  ספר העוסק באהבות והחמצות, בהיסטוריה ורומנטיקה עם ניחוח ברזילאי. מומלץ!

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן