Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
שבע האחיות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 487
מאיה ד'אפליה נקראת לשוב בדחיפות ל'אטלנטיס', בית ילדותה שעל גדת אגם ז'נבה. אביה, המיליונר החידתי המכונה 'פָּא סוֹלְט', הלך לעולמו. עם בואה, מתברר למאיה שלא תיערך הלוויה, כי האב נטמן, לבקשתו, במצולות האוקיינוס. כעת היא ממתינה לבואן של חמש אחיותיה, כדי לבשר להן את הבשורה. לכל אחת משש הבנות - שאומצו בינקותן בידי פא סולט ונקראו על שם הפליאדות המיתולוגיות - הושאר מכתב ובו רמז למקורותיה ולמורשתה. מאיה, הבכורה, צעירה יפת תואר ונוטה להתבודדות, היא הראשונה שיוצאת למסע. פיסת אריח משולשת עם כתובת מסתורית, שרשרת אבן־ירח ופגישת עבודה אפשרית עם פלוריאנו קווינטלאס, סופר צעיר ומצליח שהיא מתרגמת את ספריו לצרפתית, מובילות אותה לריו דה ז׳ניירו שבברזיל. העקבות מוליכים לבית אצולה מתפורר, שם היא מתוודעת לקורותיה של אם סבתה, איזבלה (בֶּל) בוניפאסיו היפהפייה. סיפורה של בל מחבר בין ריו השמרנית של שנות העשרים והקמתו של פסל כריסטו, סמלה של ריו דה ז'ניירו, לפריז הבוהמית והנועזת. באטלייה של האמן פול לנדובסקי פוגשת בל את הפסל לורן ברואי, וחייה משתנים לעד. ברומן הסוחף, העוסק באהבה ובאובדן, בנאמנות ובכוחם של קשרי דם ומשפחה, מקשרים חוטים רבים מהצפוי בין חייה של מאיה לאלו של איזבלה, ובין העבר להווה, שבו מצוירת ריו צבעונית, חושנית ומסעירה. סיפורה של מאיה הוא הראשון בסדרת "שבע האחיות".

לעולם אל תניחי לפחד להחליט על גורלך.

בטירה קסומה הנמצאת על חופי אגם ז'נבה ונקראת אטלנטיס, התגורר איש ששמו היה פא סולט.
פא אימץ שש בנות שהיו כמו הנסיכות הקטנות שלו ומכיוון שהוא הרבה בנסיעות והפלגות ברחבי תבל, הוא נעזר באומנת מהוללת ונאמנה בשם מרינה ששימשה כאם לבנות והן נהגו לקרוא לה מא.
הבנות נקראו על שם כוכבי "שבע האחיות" ,הבת הבכורה נקראה מאיה, אחריה הגיעה אלקיונה (אלי) שהיתה מוזיקאית ושחיינית מופלאה, האחות השלישית נקראה אסטרופה (סטאר), הרביעית נקראה סלאנו (סה-סה), החמישית נקראה טאיגטה (טיגי) והשישית נקראה אלקטרה.
לכל אחת מהבנות היה את הייחוד שלה, מאיה היתה יפיפייה, אלי מנהיגה, סטאר משכינת שלום, סה-סה מעשית, טיגי מפנקת ואלקטרה היתה כדור אש.
מאיה המשיכה להתגורר בטירה לאחר ששאר האחיות נטשו את "הספינה" אבל יום אחד בעודה מבקרת את חברתה הטובה בלונדון, היא גילתה לחרדתה שפא מת מהתקף לב.
מאיה השבורה חזרה הביתה כדי לחלוק לו כבוד אחרון אבל גילתה להפתעתה שגופתו כבר לא נמצאה בטירה ונקברה לפי בקשתו עמוק בלב ים.

כאשר כל האחיות מגיעות לטירה לאחר שמאיה מודיע להן על מותו של פא, הן מתאחדות ומחכות לשמוע מהעורך דין של פא לגבי הצוואה שלו.
לאחר סעודת האשכבה, כל אחת מהבנות מקבלת מכתב שהשאיר לה פא לפני מותו. המכתבים של הבנות מכילים רמזים על מוצאה והשורשים של כל אחת מהן.
מאיה מגלה שהיא הגיעה מברזיל ולאחר שהיא מתעשתת על עצמה, היא אורזת מזוודה ויוצאת למסע לריו דה ז'אנרו בעקבות העבר שלה.
בריו מאיה פוגשת לראשונה את פלוריאנו קווינטלאס, סופר ברזילאי מצליח והיסטוריון שאת ספר הבכורה שלו היא תירגמה מפורטוגזית לצרפתית.
מאיה מאד מוכשרת בקליטת שפות רבות והכישרון הזה פירנס אותה בשנים האחרונות וגרם לה להישאר בטירה ולהעביר את חייה משם, במקום לפרוש כנפיים ולעוף כמו שאר אחיותיה.
פלוריאנו עוזר למאיה לגלות פרטים על משפחתה הביולוגית והחקירה מובילה אותם למשפחה אריסטוקרטית עתיקה שהיתה מאד ידועה בהיסטוריה של ריו וסיפור העלילה חוזר אחורה בזמן לשנת 1927.
עבר והווה מתמזגים לתוך סיפור אחד אבל האם מאיה תתאחד עם הוריה האמיתיים ותגלה את סיפור חייה?

הספר הזה הוא חלק מסדרה וכל ספר מתאר את חייה של אחות אחרת, עלילת הספר הראשון מתמקדת בחייה של מאיה, האחות הבכורה.
לספריה של הסופרת לוסינדה ריילי התוודעתי לאחר שקראתי את ספרה "בית הסחלבים" שמאד אהבתי.
גם בספר הזה יש סיפור בתוך סיפור שמכיל סיפור בהווה וסיפור עבר מרתק ואפוף במסתורין וגם כאן העלילה מתמקדת במשפחה, בדילמות שהדמויות הנשיות עוברות כשהן צריכות לבחור בין משפחה לאהבה הגדולה של חייהן ובסודות שיש להם מחיר כבד והם נפרשים על פני שנים רבות במהלך ההיסטוריה.
אהבתי את דמותה של מאיה ואת השינויים והתהפוכות שהדמות שלה עברה במהלך העלילה, מאיה תגלה בסופו של דבר שהחיים נועדו כדי לחיות אותם במלואם ולמצוא בהם את האלגרייה (השמחה) שרק הברזילאים יודעים כיצד למצוא אותה גם ברגעים הכי קשים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן