Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
רשימת המשאלות האחרונה של אמא
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 333
אייריס פרקר הותירה אחריה שלוש בנות שונות באופיין ומנוכרות זו לזו: דִי הרגישה וטובת הלב, רוז הלחוצה והמאופקת ופְלֶר החופשייה והפזיזה. אייריס פרקר הותירה אחריה גם תוכנית: אם שלוש הנשים המסוכסכות רוצות ליהנות מהירושה של אמן, עליהן לבלות שישה סופי שבוע יחד ולהגשים את רשימת המשאלות שחיברה. בלית ברירה יוצאות די, רוז ופלר למסע עצוב-מצחיק שבו ייחשפו לחוויות חדשות ויבצעו משימות שלא חלמו שיעשו, תוך שהן מנסות להתגבר על עבר של מריבות ואי-הבנות. האם יצליחו להשלים את המסע ולגלות מחדש לא רק זו את זו אלא גם כל אחת את עצמה? רשימת המשאלות של אמא הוא ספר חם וחכם שמציע לקוראים מבט רציני ומשעשע בו-זמנית על היחסים המורכבים בין אחיות. קאתי הופקינס גרה בבאת´ עם בעלה ושלושה חתולים. בזמנה הפנוי היא אוהבת לשתול, לקרוא בגינה ולטייל עם חברים באזור הכפרי שסביב ביתה – טיול שבדרך כלל מסתיים בפאב.

 

 

 

הסיפור מסופר מקולה של די. היא גרה לבדה בקוטג' יפה שהיא שוכרת כבר הרבה זמן, ביתה היחידה יצאה מהבית, היא חיה לה מיום ליום…

יש לה שתי אחיות שאיתן היא לא בקשר, רוז ופלר, כל אחת שונה מהשניה, כל אחת חיה את החיים שלה.
כשאימן נפטרת היא משאירה להן צוואה. בצוואה כתוב שהן יקבלו את כל רכושה שחולק שווה בשווה ל 3 רק אם יבלו סוף שבוע שלם יחד כל חודשיים במשך שנה. בסוף שבוע הזה עליהן להיות יחד ולהגשים משאלות שלא הספיקה להגשים בעצמה. אימן ממנה בחור מטעמה להוצאת הצוואה לפועל, הוא ינחה את הבנות ויגשים את מה שהיא רצתה להגשים, לעזור להן למצוא את האושר. לא רק למצוא את האושר אלא גם לעזור להן להגשים את החלומות שלהן, את מה שהן אף פעם לא העזו.

רוז ופלר היו מסודרות מבחינה כספית ואילו די היתה נואשת לכסף, היא מאוד התאכזבה שתראה את חלקה רק בעוד שנה משום שבעלי הקוטג' שבו היא גרה מעמידים אותו למכירה, אם רק היתה יכולה לקנות אותו.. בתחילה רוז מסרבת לשתף פעולה ואילו די שנחושה להלחם על הבית שלה מצליחה לשכנע אותה. כולן מסכימות והתוכנית יוצאת לפועל.

הן נפגשות יחד עם דניאל, בחור שאימן בחרה להוציא לפועל את הצוואה, בדיוק בלוחות הזמנים שהוכתבו. בכל סוף השבוע פעם בחודשיים הם נפגשו ליומיים שלושה לפי תוכנית מוכתבת מראש. אם זה סוף שבוע במלון מפנק עם טיפול פנים וניקוי מעיים, אם זה יציאה לקניות עם סטייליסטית ופינוק במספרה, אם זה התנדבות בכלביה ובבית זקנים או סתם סדנאת אפיה ומשחקי חברה. תוכנית מגוונת וענפה שכולם ידעו איך היא תתחיל ואף אחד לא ידע איך היא תגמר…

בתחילה הן היו סקפטיות, לא סבלו אחת את השניה, כל אחת הסכימה לתוכנית הזו מסיבותיה שלה אבל שלושתן ידעו בתוך תוכן שהן מתגעגעות לאחיות שלהן ושמחו במיוחד לקבל הפתעות ומסרים מאימן שהכינה לפני מותה.

אהבתי והתחברתי למסרים שאימן ניסתה להעביר להן בדרכה המיוחדת. תאהבו, תשמחו, תעריכו ותדעו להנות גם מהדברים הקטנים, תדאגו האחת לשניה כי אין כמו משפחה ובעיקר תהיו מאושרות.
תכל'ס אם חושבים על זה היא ממש צודקת. אנחנו כל כך זמניים על הכדור הזה, אף אחד לא יודע כמה זמן יחיה או מה יקרה לו בעוד שעה. החיים קצרים וחבל לא להנות מהם וממה שיש לעולם להציע. תחייכו, תפזרו אהבת חינם, תהיו טובים ויחייכו אליכם בחזרה.

אהה.. ומה חשבתי על הספר? נהנתי ממנו, הוא היה נעים וקריא והדפים איכשהו התהפכו מאליהם. לקראת האמצע התעייפתי מעט אבל אז הסיפור הפך מעניין יותר. תקראו בעיקר כדי שאפילו מעט מהמסר החשוב של הספר ידבק בכם, רק תרוויחו מזה. קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן