Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
רשימת המוזמנים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 344
"כמו קלאסיקה של אגתה כריסטי הגדולה... שימו לב לפרטים הקטנים הנחשפים בעברם של הגיבורים. הם כולם רמזים", הניו יורק טיימס זו עומדת להיות חתונת השנה. המיקום: מושלם. החתן והכלה: מעוררי קנאה. הוא כוכב טלוויזיה. היא כוכב עולה בשמי התקשורת. האורחים: נבחרו בקפידה – מעט בני משפחה והחברים הקרובים ביותר. ולמרות זאת, מישהו לא ייצא חי מהחתונה הזאת. מי זה? ולמה? לכולם יש סודות. לכולם יש מניע. לכולם יש חשבון לא פתור עם מישהו. רשימת המוזמנים מאת לוסי פולי הוא רומן מתח חכם וסוחף, המסופר דרך נקודות מבט רבות. הספר היה לרב מכר ענק בבריטניה ובארצות הברית, זכה לשבחי הביקורת והוכתר כאחד מספרי המתח הטובים של 2020 על ידי הניו יורק טיימס.

כולם נאספו מכל כך הרבה מקומות אל האי הפרטי איניס אמפלור, לחתונה המדוברת של ג'ולס וויל.

ג'ולס מבחינתו של ויל היתה מושלמת. הוא היה עם כל כך הרבה נשים, אבל היא היתה הטובה ביותר, לכן החליט שהיא תהיה שלו.
החתונה נערכה באי פרטי, בטירה עתיקה שם התארחו חלק מהאורחים. ההכנות היו בעיצומן, היתה מארגנת חתונות שדאגה לכל פרט ולו הקטן ביותר כדי לעמוד בסטנדרטים של ג'ולס.

איפה מארגנת החתונות ובעלה פרדי שהיו לו תפקידים משלו היו היחידים שהגישו הצעה על האי והטירה באותו הזמן, כולן סברו שהאי רדוף רוחות, אין ספק שהיו לו סודות משלו. איפה ופרדי ראו בו פוטנציאל, קנו אותו ועברו להתגורר שם. מקום מיוחד היה האי, נהנתי לקרוא על תיאורי הטירה, האוירה והחוף היפה. היה לי חשק להצטרף לחוגגים ולהנות מהאוירה המיוחדת של החתונה אך חייבת לומר, אוירה מסתורית ולעיתים מחשידה…

אל האי נאספו החברים והמשפחה הקרובה ביותר של ויל וג'ולס, לכל אורח סיפור משלו, לכל אורח עבר וסודות משלו. לוסי פולי הסופרת, בכתיבה מעולה מוסיפה לאט לאט מיסתורין לסיפור ובונה את המתח בהדרגה, הרי ברור לכם שהספר הוא לא על חתונה סטנדרטית שהסתיימה בהפי אנד.

הספר מספר על יום לפני החתונה שכולם נאספו למפגש וארוחה על האי. כל פרק מסופר מזווית אחרת ומפי משתתף אחר. על משתתף תורם את תרומתו לעלילה, אם זה על ידי הקשר לחתן ולכלה ואם זה על סיפורים מהעבר עם הקשרים לחתונה. זה היה מעניין לקרוא על כל אחד מהם ולנסות להבין את ההקשר לעלילה ולמה שיקרה בהמשך. לא הרגשתי קושי במעברים בין הפרקים, אין ספק שהסופרת יודעת את העבודה.

החתונה נערכה בשלושה אוהלים גדולים ומפוארים שנבנו בגינת הטירה. דווקא ערב החתונה סופה פקדה את האיזור ומזג האויר היה קשוח. במהלך החתונה לא פעם היו הפסקות חשמל קטנות שהפריעו רק במעט למהלך החתונה אך מצב הרוח ובעעקר כמויות האלכוהול עשו את שלהם. החגיגה המשיכה עד ש…
היתה הפסקת חשמל ארוכה וכשחזר החשמל שום דבר לא חזר לקדמותו (חוץ מהחשמל). אף אחד לא תאר לעצמו שככה תסתיים החתונה.

מה קרה בחתונה? מי יכל לעשות את זה ?(הבעיה שהיה יותר מחשוד אחד)…

כתוב מעולה, קריאה קולחת, ספר שלא תורידו מהיד! מתח במיטבו!
אהבתי את הזויות השונות של הפרקים, כל פרק סופר מפי משתתף אחר מהחתונה, בכל פרק היה עוד מידע על הדמות המספרת מה שחיבר את הקורא לדמויות ולעלילה.
לכל דמות היה מה להסתיר, לכל דמות בסיפור היה איזשהו מניע לעשות משהו מרחיק לכת, אבל מי עשה מעשה כשהיה חשוך ומדוע?

קראתי את הספר באדיקות ואהבתי את המתח שהסופרת בנתה מפרק לפרק. בין הפרקים שסופרו על ידי הדמויות שולבו פרקים על מה שקרה אחרי שהאור חזר מה שהגביר את המתח עוד יותר.

ממליצה בחום לאוהבי המתח וגם לאלו שלא, רוצו לקרוא!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן