Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרשימה שלא סופית של הפחדים הכי איומים שלי
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 333
אסתר סולאר משוכנעת שעל המשפחה שלה הוטלה קללה: לסבול מפחדים איומים ולמות מהם. אבא שלה סובל מאגורפוביה ולא יצא כבר שש שנים מהמרתף; אחיה התאום לא מסוגל בשום פנים ואופן להיות בחושך; ואמא שלה ממלאת את הבית בקמעות כדי להרחיק מזל רע. רק אסתר עדיין לא יודעת מהו הפחד הגדול שהיא אמורה לסבול ממנו, וכדי להיות מוגנת מהקללה היא מחליטה להכין רשימה של כל הדברים שעלולים לגרום לה לפוביה ופשוט להימנע מהם. אז מופיע ג'ונה סמולווד ומציב לה אתגר: הם ייפגשו בכל יום ראשון לאורך שנת הלימודים ויתמודדו עם הפחדים שברשימה אחד אחד, בניסיון לשבור את הקללה שמאיימת עליה. אלא שלרשימה נוסף עוד פחד אחד שאסתר לא ידעה על קיומו: הפחד להתאהב. רשימה לא סופית של הפחדים הכי איומים שלי הוא סיפור סוחף, מצחיק ומרגש על שליטתם של פחדים בחיינו ועל האפשרות להתמודד איתם ולהתגבר עליהם. קריסטל סאתרלנד נולדה באוסטרליה ועבדה כעיתונאית באמסטרדם ובהונג קונג. ספר הביכורים שלה, להתאהב בגרייס, ראה אור ביותר מ-20 מדינות וזכה להצלחה גדולה. רשימה לא סופית של הפחדים הכי איומים שלי הוא ספרה השני.

אל תתנו לכריכה האופטימית לבלבל אתכם, זה אומנם נראה כספר נוער והדמויות בספר הם נערים, אבל המסר שמועבר בספר הוא לכולנו ואני דווקא התחיל מהסוף שלו, ככה תקבלו ממני את המסר החזק שמועבר דרכו. השבוע שמענו בחדשות על יגאל בשן, שבעקבות דכאון נפשי התאבד עצוב ממש /: אז זה יכול לתפוס כל אחד בכל גיל וזמן אל תגידו "לא בבית ספרי"  תהיו קשובים לסביבה. אצלנו בגהה יש סטיקר שאומר #לשבור_את_הסטיגמה מחלת נפש היא, מחלה כמו סרטן אם לא מטפלים בה זה מתפשט בכל הגוף ולפעמים גם הורג, שימרו על האוהבים שלכם ואל תתביישו לעזור להם זה לא מדבק, זה מציל חיים.

על העלילה

אסתר היא תלמידת תיכון, שמנהלת רשימה מאוד ארוכה של הפחדים שלה, היא מאמינה שברגע שרשמה את הפחד הוא לא יפגע בה, קללת המוות רובצת עליה ועל משפחתה היא תעשה הכל כדי למנוע מהמוות לפגוע ביקרים לה.

הקללה הנוראית ששמעה מסבה שהיה בעיירה סייגון בויאטנאם בשנת 1972, שפרצה מלחמה הרס וחורבן ורק בנס העיירה ניצלה אבל המוות ממשיך לרדוף אותם בסיפור מעשיות או בדיה.

הסיפורים מבית סבא מחלחלים בכולם ולכל בן משפחה יש את הפחדים שלו ודרך ההתמודדות שלו, אחיה התאום פוחד מהחושך, אביה מסתגר במקלט הבית ואמה רוזמרי מאמינה באמנות טפלות, בקיצור משפחה מתוסבכת מאוד ובכל זאת אסתר מרגישה אחריות להציל אותם הכיצד תצליח להציל את עצמה ואת בני משפחתה מהקללה?!

ג'ונה  הוא האקס של אסתר ששוב דרכם נפגשות הוא מאתגר את אסתר, להתמודד עם הפחדים האיומים שלה בכל יום ראשון למשך 50 שבועות האם הניסיון זה מה שיציל אותה, כמה מגננות היא תסיר מעליה האם זה יותיר אותה חשופה, פגיעה?!

שורה תחתונה

זהו ספר שאמליץ עליו בחום לכל הורה וילד, הוא פותח בפנינו מודעות למחלות הנפש שנראות לנו חשוכות אבל הם ממש לא, אלו בדיוק אנשים/ נערים כמונו שחיים בתוכנו, שבשתיקה שלהם זועקים לעזרה שרק תשמעו אותם, אל תפחדו לגשת אליהם ולעזור ועל זה נאמר " המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלאו"

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן