Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
רק המעז
תגית:
סופר/ת:
סוגות: , ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
ויליאם ווריק היה אמור ללכת בדרכי אביו, סר ג'וליאן ווריק, להפוך לעורך דין מבריק של האלפיון העליון, וליהנות מחיי נוחות ושלווה. אבל מאז ומעולם חלם ויליאם להיות בלש, ואף אחד לא יכול להניא אותו מכך. לא השכר הזעום, לא העבודה הקשה ואפילו לא אביו המאוכזב. ויליאם מתגייס לשורות משטרת לונדון ונאלץ לפלס את דרכו מתחתית סולם הדרגות. הוא מתחיל כשוטר מקוף ומוצא את עצמו צולל עמוק לביבים של לונדון, מקום שהחוק היחיד שנשמר בו הוא "אל תאמין לאף אחד". יכולותיו הגבוהות של ויליאם לא נעלמות מעיני הממונים עליו, והוא מתמנה לבלש בסקוטלנד יארד. הוא מוצא את עצמו מקודם לחקירת היעלמות יצירת מופת של רמברנדט ממוזיאון. כשהעקבות מובילים אותו לאישה נבגדת המבקשת להעניש את בעלה ולהחזיר את היצירה שגנב, ווריק חושב שכל שעליו לעשות הוא להביא את העניין בפני בית המשפט והצדק ייצא לאור. אולם שום דבר אינו פשוט כפי שהוא נראה. ווריק לומד שיעור חשוב על אמנות הפשע ועל צדק יחסי. עולם האמנות הלונדוני מפגיש את ווריק גם עם בֶּת ריינספורד, אוצרת אמנות נאה ושובת לב. ווריק מעניק לבת את ליבו, אלא שהיא מתקשה להתמסר לו בחזרה. כי לבת יש סוד כמוס, והיא חוששת שאם יתגלה היא תאבד את מי שיכול היה להיות בחיר ליבה. רק המעז הוא הספר הראשון בסדרת "ויליאם ווריק" של ג'פרי ארצ'ר, ובו אנו מכירים מקרוב את בלש ויליאם ווריק, שזכה לאהבת הקוראים בסדרה המצליחה "דברי ימי קליפטון". זה אינו ספר בלשי, זהו ספר על בלש, על איש משפחה, על לוחם צדק.

זה לא סיפור בלשי, זה סיפור על בלש.

כשוויליאם ווריק היה בן שמונה הוא חלם להיות בלש כשיגדל וגם חבריו בפנימייה היוקרתית בה למד קראו לו "שרלוק הולמס".
כשווויליאם סיים את לימודי התיכון שלו הוא החל ללמוד בבית ספר לשוטרים בצפון לונדון ונהנה מכל רגע בקורס, משבועת האמונים למלכה ועד מצעד הסיום כעבור שישה עשר שבועות.
בסיום הקורס וויליאם התגייס למשטרת המטרופולין למורת רוחו של אביו הברון סר ג'וליאן ווריק שקיווה שבנו ילמד משפטים ויצטרף למשרד עורכי הדין היוקרתי שלו.
סר ג'וליאן היה עורך דין פלילי וחבר לשכת עורכי הדין המלכותית ורצה שבנו יילך בדרכו אבל וויליאם העדיף לתפוס פושעים מאשר לצאת להגנתם.
וויליאם התחיל את דרכו כשוטר מקוף והוא קיווה להגיע לדרגת בלש ולעבור לעבוד בסקוטלנד יארד.
ביומו הראשון כמתלמד בתחנת המשטרה וויליאם סופח לשוטר פרד ייטס שמאחוריו היו 28 שנות שירות. הדבר הראשון שפרד אמר לוויליאם בפגישתם הראשונה היה: "יש שלושה כללי זהב: אל תקבל שום דבר, אל תאמין לאף אחד, תפקפק בהכל…אלה הם החוקים שלי."
בחודשים הבאים פרד הכיר לוויליאם את עולם הפשע שמחכה לו בחוץ ו-ויליאם היה מוכן לעצור את כולם ולהפוך את העולם למקום טוב יותר אבל פרד היה ריאליסט יותר ועם זאת לא ניסה לכבות את התלהבותו של המתלמד הצעיר.
פניני החוכמה של פרד, המנטור שלו, המשיכו ללוות את וויליאם בהמשך הדרך והטיפים שהוא קיבל ממנו בזמן שעבדו יחד היו יותר שימושיים מכל מה שלמד בבית ספר לשוטרים.

נפתולי הגורל מגלגלים את וויליאם להצטרף מהר ממה שחשב לשורותיהם של החוקרים בסקוטלנד יארד ובזכות התואר שעשה באוניברסיטה בתחום האמנות הוא נשלח למחלקת אמנות ועתיקות כדי לסייע בחקירה אודות גנב אמנות חמקמק בשם מיילס פוקנר שצוות הבלשים מנסה לתפוס בשבע שנים האחרונות.
מיילס פיתח מערכת כמעט בלתי חדירה שמאפשרת לו לגנוב יצירות אמנות חשובות ולהרוויח הון, כביכול בלי לעבור על החוק.
הוא גונב ציורים יקרים מגלריות או מאספנים במטרה לסגור עסקה עם חברות הביטוח שמוכנות להתפשר על חצי מסכום ערך היצירה ועדיין מותירה אותו עם סכום יפה ביד.
צוות החקירה ניסה לתפוס אותו מספר פעמים על חם אבל יש לו צוות של נוכלים מקצועיים שעובדים איתו ומחפים על כל תנועה שהוא עושה והוא תמיד נמצא צעד אחד קדימה לפני הבלשים.
מיילס לא חובב אמנות, המטרה היחידה שלו היא להרוויח מהגנבות והוא מקצוען, מאורגן ופושע ברמה הגבוהה ביותר.
וויליאם נכנס לתוך עולם האמנות, מתאהב בעוזרת מחקר במוזיאון שמסתירה סודות משלה ועד שיצליח למצוא את מיילס המסתורי אם בכלל, הוא מעביר את זמנו בפתרון תעלומות קטנות וזוטריות.

הספר הזה הוא הספר הראשון בסדרה על חייו ומעלליו של הבלש וויליאם ווריק ואני מאד מקווה שגם הספרים הבאים בסדרה יתורגמו לעברית.
אומרים שדברים מגיעים אלינו בדיוק בזמן הנכון וככה הרגשתי לגבי הספר הזה.
מאד נהנתי מדמותו של וויליאם, אהבתי את דמותו המרתקת של פרד ואפילו אהבתי את דמותו המשעשעת והסנובית של סר ג'וליאן ואין ספק שאני אקרא גם את הספרים הבאים שייצאו בסדרה.
בתור משהי שגדלה על ספריה של אגתה כריסטי ותמיד היתה מכורה לספרות בלשית, הרגשתי שכל המקרים שויליאם טיפל בהם מצליחים לסקרן אותי.
לוויליאם יש נשמה של אמן עם מח חד וחריף והגיון בריא שמתאים לבלש בראשית דרכו.
אני מודה שאני לא מהמעריצות האדוקות של ארצ'ר שקראו את כל ספריו אבל אין ספק שאחרי הספר הזה, אני לא מתכוונת לפספס אף ספר שלו.

הספר ניתן לרכישה דרך אתר עברית.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן